(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...

Все семинары ...
(полный план-график)









 : загальний по сайту



Курсы валют на PROext

Дебет-Кредит № 19 (12.5.2014)
Суть справи :: Податковий облік

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua.

Лікування не своїм коштом

Міндоходів підготувало УПК щодо окремих питань оподаткування ПДФО сум допомоги на лікування та медичне обслуговування платника податку за кордоном за рахунок благодійної організації1 (далі — УПК №235). Проте грошей благодійників вистачає не на все.

Відповідно до ст. 36 Закону №28012, громадяни України можуть скеровуватися для лікування за кордон у разі необхідності надання того чи іншого виду медичної допомоги хворому та неможливості її надання в закладах охорони здоров’я України.

Згідно з пп. 165.1.19 ПКУ, кошти або вартість майна (послуг), які надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку за рахунок коштів благодійної організації або його роботодавця, у т. ч. щодо витрат роботодавця на обов’язковий профілактичний огляд працівника та на вакцинацію працівника, спрямовану на профілактику захворювань у період загрози епідемій, не включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, а тому й оподаткуванню ПДФО не підлягають. Проте така пільга передбачає наявність певних підтвердних документів:

  • документи, що підтверджують потребу фізособи — платника податку в лікуванні та медичному обслуговуванні (зокрема, наявність та характеристики хвороби, травми, отруєння, патологічного стану платника податку);
  • документи про надання таких послуг, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому надаються такі послуги, обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи залежно від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану.

Перелік документів, запропонований в УПК №235, не є вичерпним, тож визначальним є документальне підтвердження факту отримання послуг лікування та наявності захворювання3.

1 Затверджена наказом Міндоходів від 10.04.2014 р. №235, див. «ДК» №19/2014.

2 Закон України від 19.11.92 р. №2801-XII «Основи законодавства України про охорону здоров’я».

3 У листі від 11.01.2013 р. №351/6/17-1115 податківці рекомендували для підтвердження фактично здійснених витрат, пов’язаних з лікуванням та медичним обслуговуванням, надавати договори, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та їх покупця (отримувача), платіжні та розрахункові документи тощо.

Незалежно від того, де саме проводиться лікування (на території України чи за кордоном), механізм застосування пільги та перелік підтвердних документів залишається однаковим.

Але, враховуючи реальний стан справ у країні та реальну потребу в лікуванні, залишається сподіватися хіба що на допомогу просто небайдужих. У цьому разі, оскільки пп. 165.1.19 ПКУ не діятиме, оподаткування відбуватиметься за зовсім іншим алгоритмом.

Сума нецільової благодійної допомоги, у т. ч. матеріальної, що надається резидентами — юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно, — але, зверніть увагу, у розмірі, що не перевищує в 2014 році суми 1710 грн, — не включається до оподатковуваного доходу (пп. 170.7.3 ПКУ). У разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника — фізичної чи юридичної особи та перевищення її граничної суми платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію. Така нецільова благодійна допомога понад зазначені суми підлягає оподаткуванню на загальних підставах за ставкою 15%, а в разі перевищення суми 12180 грн — за ставкою 17% до суми перевищення. У заяві на надання такої допомоги бажано конкретизувати її напрям та мету використання або принаймні причину необхідності такої допомоги.

При цьому благодійник-юрособа зазначає відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги у формі №1ДФ з ознакою доходу «169».

Юлія КЛОВСЬКА, головний редактор «Дебету-Кредиту»



Наступна стаття:  На початок статті 



Оподаткування спадщини Частковий перегляд статті (тільки початок)
Суть справи :: Податковий облік
Коли трапляється лихо — йде з життя людина, — з юридичної точки зору відбувається відкриття спадщини, тобто спадкоємці закликаються до спадкування. У цій статті розглянемо деякі особливості здійснення права на спадкування та порядок оподаткування спадщини...

В рубриці: 


ПДВ із мінусом: подальша доля Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 20 (18.5.2015) :: Суть справи :: Податковий облік
Лютий 2015 року був важким звітним періодом для тих платників ПДВ, які мали
станом на 01.02.2015 р. від’ємне значення з цього податку. Але навіть після
подання звітності з ПДВ за лютий у багатьох платників податку залишається
сумнів: а чи прав...

Комунальні платежі у «єдиноподатника» Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 20 (18.5.2015) :: Суть справи :: Податковий облік
ФОП — платник єдиного податку другої групи (у свідоцтві платника єдиного
податку зазначено вид діяльності з кодом 68.20 «надання в оренду та
експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна») отримує дохід за
договором оренди нежитловог...

0.021324