(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...

Все семинары ...         
(полный план-график)









 : загальний по сайту



Курсы валют на PROext

Дебет-Кредит № 22 (2.6.2014)
Суть справи :: Податковий облік

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua.

Допомога на поховання від профспілки — без ПДФО

У профспілковій організації вирішили виплатити матеріальну допомогу на поховання працівника. Мені відомо, що таку допомогу мають право отримати родичі померлого (дружина, діти та ін.). Проте померлий працівник розлучений, він мешкав сам, є син, але не рідний, а колишньої дружини. Хто в такому разі має право отримати допомогу на поховання від Фонду соцстраху, а також профспілкову матдопомогу?

Відповідно до ст. 45 Закону №22401, допомога на поховання надається у разі смерті застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебували на її утриманні:

1) дружини (чоловіка);

1 Закон України від 18.01.2001р. №2240-ІІІ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».

2) дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років або старших за цей вік, якщо вони стали інвалідами до 18 років (братів, сестер та онуків — за умови, що вони не мають працездатних батьків), а студентів та учнів середніх професійно-технічних та вищих навчальних закладів з денною формою навчання — до 23 років;

3) батька, матері;

4) діда та баби за прямою лінією спорідненості.

Частиною 3 ст. 45 Закону №2240 визначено, що допомога на поховання надається застрахованій особі, члену її сім’ї або іншим юридичним чи фізичним особам, які здійснили поховання.

Згідно з ч. 4 ст. 51 Закону №2240, допомога на поховання застрахованої особи призначається сім’ї померлого або особі, яка здійснила поховання, на підставі свідоцтва про смерть, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів громадянського стану (органи ЗАГС), виконавчим органом сільської, селищної чи міської (крім міст обласного значення) ради.

Отже, допомогу на поховання від Фонду соцстраху мають право отримати не лише родичі та члени сім’ї померлого, а й інші особи, ті, які здійснили поховання. Така особа повинна надати свідоцтво про смерть, на підставі якого органами соцстраху не пізніше дня, наступного за днем звернення, і призначається допомога. Виплачується вона не пізніше наступного робочого дня після отримання страхувальником страхових коштів від Фонду.

До речі, звернутися за призначенням допомоги на поховання можна в будь-який час (оскільки строків давності для звернення за допомогою не встановлено). При цьому розмір допомоги визначатиметься виходячи з дати смерті, а не на дату звернення за нею. Згідно з постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 16.11.2011 р. №55 «Про встановлення розміру допомоги на поховання», за страховими випадками, які настали з 1 січня 2012 року, допомога на поховання надається за рахунок коштів Фонду у розмірі 2200 гривень. Розмір допомоги дотепер залишається незмінним.

Щодо профспілкової допомоги на поховання, то, вважаємо, тут діятимуть аналогічні вимоги та правила. Тобто особа, яка здійснила поховання працівника, надає профспілковій організації свідоцтво про смерть, видане органом реєстрації актів громадянського стану. На його підставі буде нараховано матдопомогу на поховання.

Зверніть увагу: ані допомога від Фонду соцстраху, ані матдопомога, надана профспілкою (незалежно від її розміру), не оподатковується ПДФО. Адже, відповідно до пп. 165.1.22 ПКУ, кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на поховання платника податку будь-якою фізособою, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування України або професійною спілкою, не входять до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізособи.

Михайло СТЕПАНОВ, «Дебет-Кредит»



Наступна стаття:  На початок статті 



Що нового Частковий перегляд статті (тільки початок)
Життя :: Податковий облік
Продовжено 90-денний термін розрахунків за експортно-імпортними операціями
Нерухомість перебуває у сумісній власності: хто буде платником
Збільшено ставки акцизу на алкоголь і тютюн ...

В рубриці: 


ПДВ із мінусом: подальша доля Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 20 (18.5.2015) :: Суть справи :: Податковий облік
Лютий 2015 року був важким звітним періодом для тих платників ПДВ, які мали
станом на 01.02.2015 р. від’ємне значення з цього податку. Але навіть після
подання звітності з ПДВ за лютий у багатьох платників податку залишається
сумнів: а чи прав...

Комунальні платежі у «єдиноподатника» Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 20 (18.5.2015) :: Суть справи :: Податковий облік
ФОП — платник єдиного податку другої групи (у свідоцтві платника єдиного
податку зазначено вид діяльності з кодом 68.20 «надання в оренду та
експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна») отримує дохід за
договором оренди нежитловог...

0.014854