Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...

Більше семінарів ...









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Дебет-Кредит № 21 (25.5.2015)
Суть справи :: Практика

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua.

Результат із мінусом у 2015 р.

З 1 січня 2015 року з ПКУ зникла спеціальна норма ст. 150, яка регламентувала алгоритм обліку від’ємного значення з податку на прибуток. Поговоримо про те, як обліковувати від’ємний результат, сформований уже за операціями 2015 року, та про можливість врахувати у результуючих показниках старі збитки.

З чим увійшли до 2015 року

Норми п. 3 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ регламентують облік старих збитків. Доля збитків, що виникли до 01.01.2012 р., залежить від розміру доходу підприємства за 2011 рік: якщо дохід перевищував 1 млн грн, платники податку на прибуток мали право в 2012 році поділити суму збитків на 4 рівні частки (по 25%) й обліковувати їх такими рівними частками протягом наступних 4-х років: 2012, 2013, 2014 та 2015. При цьому таке від’ємне значення погашається в першу чергу, а в другу — від’ємне значення, що виникло вже після 31.12.2011 р. Як бачимо, 2015 рік — останній період, коли мали би бути враховані збитки, сформовані до 01.01.2012 р. Але, увага, цілком імовірно, що ПЗ з податку на прибуток за 2015 рік не перевищать суму старих збитків, відведених (перенесених) на 2015 рік. Чи буде така різниця анульована і не зможе брати участь у подальшому обліку? Жодних заборон на перенесення невикористаної частини старих збитків на 2016 рік і далі на сьогодні немає. Якщо, наприклад, 25% від’ємного значення, сформованого станом на 01.01.2011 р., не було погашено протягом 2014 р., то такий невикористаний залишок має переноситися на наступні звітні періоди аж до повного погашення. Жодних заборон на використання в обліку 2015 року збитків, сформованих уже після 01.01.2012 р., на сьогодні не передбачено.

Збитки 2015 року

Як відомо, з 01.01.2015 р. для підприємств, чий обсяг річного доходу за останній річний податковий період менший за 20 млн грн, окремого обліку для податку на прибуток немає: вони керуються даними бухобліку. Тож якщо за підсумками I кварталу, півріччя чи 9 місяців за даними бухгалтерського обліку виникне збиток (Д-т 442 К-т 79), це автоматично означатиме відсутність об’єкта оподаткування податком на прибуток. Для тих, у кого оборот більший за 20 млн грн, результуючий показник за даними бухобліку коригується на певні різниці (цілком може бути ситуація, коли за даними податкового та бухгалтерського обліку результуючі показники дуже різнитимуться). Слід врахувати, що платники податків з обсягом доходу менш ніж 20 млн грн мають право врахувати старі збитки в обліку 2015 року: про це говорить ч. 4 пп. 134.1.1 ПКУ. А якщо межу у 20 млн подолано, то й це не завадить врахуванню старих збитків: пп. 140.4.2 ПКУ регламентує зменшення фінрезультату до оподаткування на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років без жодних обмежень.

У чинній формі декларації з податку на прибуток1 для відображення від’ємного значення попередніх періодів передбачено рядок 06.5.

1Форма затверджена наказом Міндоходів від 30.12.2013 р. №872.

До речі, наявність збитків в обліку за I квартал 2015 року тепер не є підставою для несплати авансових внесків за 2015 рік: цю норму ч. 9 з п. 57.1 ПКУ на сьогодні вилучено (а насправді п. 9 підрозділу 4 розд. ХХ ПКУ мав би давати таку можливість), податківцям навіть було заборонено приймати мінусові декларації за I кв. 2015 р. (лист ДФСУ від 29.04.2015 р. №15562/7/99-99-15-02-01, див. «ДК» №21/2015). Тож отримані в 2015 році збитки зможемо врахувати вже за підсумками 2015 року.

Відображення збитків у бухобліку

Нагадаємо: непокриті збитки в обліку відображають на субрахунку 442 «Непокриті збитки» внаслідок списання кредитового сальдо за рах. 79 «Фінансові результати». Їх списують за рахунок нерозподіленого прибутку (рах. 44), резервного (рах. 43), пайового (субрах. 402) чи додаткового капіталу (рах. 42) тощо. Крім того, через субрах. 441, 442 вносять коригування (виправляють помилки) до звітності за попередні періоди, якщо йдеться про виправлення, що впливають на фінрезультат звітного періоду.

Юлія КЛОВСЬКА, головний редактор



Наступна стаття:  На початок статті 



Веб-сайт в обліку Частковий перегляд статті (тільки початок)
Суть справи :: Практика
Інтернет-магазин — це, певно, найпопулярніша тема стартап-компаній в умовах стрімкого розвитку інтернет-торгівлі. Проте питання обліку витрат при створенні та просуванні інтернет-проектів — як інтернет-магазинів, так і простих інформаційних сайтів-візиток...

В рубриці: 


Відступлення права вимоги «єдиннику» Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 22 (1.6.2015) :: Суть справи :: Практика
ТОВ на загальній системі хоче відступити право вимоги боргу в 10 тис. грн.
Відступає ТОВ на єдиному податку. Варіантів два: відступлення за 3 тис.
гривень або відступлення безоплатно. Який варіант є вигіднішим з погляду
оподаткування? Коли вин...

ЄП мінус ПДВ = 2 чи 4? Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 22 (1.6.2015) :: Суть справи :: Практика
Юридична особа є платником ПДВ та єдиного податку третьої групи за ставкою
2%. Реєстрацію ПДВ анульовано за ініціативою податкового органу згідно з пп.
«ж» п. 184.1 ПКУ в середині кварталу. Яку ставку єдиного податку слід
застосовувати у періо...

0.019293