(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...
Все семинары ...
(полный план-график)

 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)


Дебет-Кредит № 17-18 (5.5.2003)
Життя :: Почуття обов’язку

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

У бюджетників - нова квартальна звітність

Наказом Держказначейства України від 26.03.2003 р. №67 (зареєстрований у Мін’юсті 11.04.2003 р. за №292/7613) із значним запізненням затверджено Інструкцію про порядок складання у 2003 році квартальної фінансової звітності установами та організаціями, які отримують кошти державного та/або місцевих бюджетів.

Пропонуємо бухгалтерам бюджетних установ та організацій, а також підприємств, які отримували або отримуватимуть у 2003 році бюджетні кошти, аналіз змін порівняно з попередньою Інструкцією 2002 року, затвердженою наказом Держказначейства від 29.03.2002 р. №59.

ПЛЮСИ

Бюджетним установам, які у 2003 році отримують кошти з державного та місцевих бюджетів, на відміну від 2002 року не треба подавати ф. №3 "Звіт про виконання плану по штатах та контингентах".

У 2002 році Пенсійний фонд України, Фонд соцстрахування з тимчасової втрати працездатності, Фонд загальнообов’язкового державного соцстрахування України на випадок безробіття, Фонд соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України складали та подавали до Держказначейства квартальну звітність за формою №2кд "Звіт про виконання загального фонду кошторису установи" та баланс, що подавався за формою, яку затверджували самі фонди. У 2003 р. ці фонди подають Держказначейству звіти у визначеному ним порядку за стандартними формами і в терміни, визначені Держказначейством.

Одержувачі бюджетних коштів (підприємства та організації, громадські та інші організації, які одержували кошти з держбюджету як фінансову підтримку або на виконання загальнодержавних програм) у 2003 році подають звітність за єдиним переліком. У попередні роки підприємства мали свій перелік звітності, громадські організації - свій.

Для підприємств, громадських та інших організацій, які одержували кошти з місцевого бюджету як фінансову підтримку або на виконання місцевих програм, чомусь не визначено переліку фінансової звітності. Формально це означає, що у 2003 році квартальної звітності щодо коштів місцевих бюджетів вищезгаданим підприємствам та організаціям подавати не треба (оскільки у 2003 році такі організації не подавали місячну звітність, то не треба подавати і квартальної).

У формах №7кд і №7км "Звіт про заборгованість бюджетних установ" вилучено графи: "Дебіторська заборгованість на звітну дату, з неї: строк позовної давності якої минув" та "Дебіторська заборгованість на звітну дату, з неї: що перебуває на балансі більше 1 місяця".

В Інструкції 2003 року немає погрози, що Мінфін України, Держказначейство України та їхні територіальні органи, відповідно до статті 117 Бюджетного кодексу та п. 2 Постанови Кабміну України від 28.02.2000 р. №419 "Про затвердження Порядку подання фінансової звітності", у разі невиконання вимог щодо складання звітності або неподання фінансової звітності зупиняють бюджетні асигнування та/або оплату рахунків.


МІНУСИ

Бюджетним установам, які в 2003 р. отримували кошти держбюджету, слід подавати нову форму звітності №7 кд.1 "Звіт про заборгованість бюджетних установ за окремими програмами", а бюджетним установам, які у 2003 р. отримували кошти місцевих бюджетів, слід подавати нову форму звітності №7км.1 "Звіт про заборгованість бюджетних установ за окремими програмами".

Крім того, бюджетним установам, які у 2003 р. отримували кошти держбюджету, слід подавати нову форму звітності ф. №4-3 кд.1 "Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду (позики міжнародних фінансових організацій)". Відповідно, бюджетним організаціям, які у 2003 р. отримували кошти місцевих бюджетів, додатково слід подавати ф. №4-3км.1 "Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду (позики міжнародних фінансових організацій)".

Госпрозрахункові організації, які у 2003 р. одержували кошти з державного бюджету як фінансову підтримку або на виконання загальнодержавних програм, додатково повинні подавати дві форми звітності: №4-3кд "Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду" та №4-3кд.1 "Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду (позики міжнародних фінансових організацій)".

У формі №1 "Баланс" в активі додано рядок 180 "Розрахунки за окремими програмами" і, відповідно, у пасиві - рядок 410 "Розрахунки за окремими програмами", за якими відображаються суми заборгованості при виконанні видаткової частини кошторису за окремими програмами, передбаченими в держбюджеті України (за придбані та відпущені матеріальні цінності, за надані пільгові довготермінові кредити тощо). Ця заборгованість не пов’язана з видатками установи на її утримання.

Змінено форми довідок до рахунка 70 "Доходи загального фонду" та до рахунка 71 "Доходи спеціального фонду" (у частині інших надходжень). У довідці до рахунка 70 немає рядків 440 "Віднесено на рахунки 641, 642", 450 "Списано безнадійних боргів", 530 "Залишок на початку року". Натомість додалися рядки 520 "Сума доходів, що списана на фінансовий результат", 560 "Дооцінка матеріалів". Довідка до рахунка 71 має вже дебетові обороти, а не лише кредитові: рядок 630 "Внутрішні розрахунки за спеціальним фондом", 650 "Сума доходів, що списана на фінансовий результат".

У формах №4-1 кд, №4-1км "Звіт про надходження і використання коштів, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами" додано графи "Касові видатки - у т. ч. направлено на погашення заборгованості загального фонду", в якому відображається сума касових видатків спеціального фонду бюджету, направлена на погашення заборгованості загального фонду відповідно до статті 64 Закону України "Про Державний бюджет України на 2003 рік". Також додано графу "Фактичні видатки - у т. ч. проведені за видатками загального фонду", в якій відображається сума фактичних видатків спеціального фонду, направлених на погашення заборгованості за зобов’язанням загального фонду бюджету, відповідно до статті 64 Закону України "Про Державний бюджет України на 2003 рік".

У формах звіту №7кд та №7 км додано графи 12 "Кредиторська заборгованість на звітну дату, з неї бюджетна", 13 "Кредиторська заборгованість на звітну дату, з неї небюджетна", 16 "Кредиторська заборгованість на звітну дату - прострочена".

У формах №8кд і №8км "Звіт про фінансові зобов’язання бюджетних установ" додано графи "Отримані асигнування", "Фінансові зобов’язання бюджетні поточного року", "Фінансові зобов’язання попередніх років", "Фінансові зобов’язання небюджетні".

У 2003 році у пояснювальній записці додатково слід вказувати надходження благодійних внесків, грантів, дарунків та інвестицій у національній та іноземній валюті, підстави та мету їх отримання, номер розпорядчого документа, назву юридичної особи; інформацію про рух коштів на рахунках відділень АКБ "Україна" за коштами держбюджету (якщо такі операції проводилися); інформацію про виконання статті 64 Закону України "Про Державний бюджет на 2003 рік"; інформацію про скорочення нормативів на утримання установи.

Віталій МОСЕЙЧУКНаступна стаття:  На початок статті Виправляємо помилки в декларації про прибуток Частковий перегляд статті (тільки початок)
Суть справи :: Почуття обов’язку
Платник податків, який самостійно знайшов помилки при визначенні валового доходу та валових витрат або ж в обчисленні амортвідрахувань у попередніх звітних періодах, має два шляхи для їх виправлення: або зазначити уточнені показники в складі податкової де...

В рубриці: 


Як міндоходів перевірятиме ЄСВ Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 48 (2.12.2013) :: Життя :: Почуття обов’язку
З жовтня цього року запрацювали зміни щодо адміністратора ЄСВ: тепер цим внеском опікуватиметься Міндоходів. У «ДК» №40/2013 ми вже аналізували основні зміни в цьому питанні, зокрема щодо звітності з ЄСВ та довідок від ПФУ. У «ДК» №48/2013 ви зможете дізн...

Платежі до бюджету Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 48 (2.12.2013) :: Життя :: Почуття обов’язку
Наказом №609 від 22.10.2013 р. Міндоходів затвердило новий порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення пом...

0.015722