Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...

Більше семінарів ...

 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)


Дебет-Кредит № 26 (26.6.2006)
Життя :: Що нового?

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Зверніть увагу

Звіт до Пенсійного фонду

Нагадаємо, що недавно було внесено зміни до Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування1. Одними з основних були зміни до форм Розрахунків пенсійних внесків (додатки 23, 25 і 33). Але постало запитання: коли подавати оновлений додаток 23 страхувальникам — вже за травень чи за червень? У листі від 14.06.2006 р. №7455/03-30 (див. с. 62) ПФУ розвіяв усі сумніви, зазначаючи, що додаток 23 у новій редакції подається вперше за травень 2006 року (оскільки зміни до Інструкції набирають чинності з 14.06.2006 р., з дати опублікування в «Офіційному віснику України» №22).

При цьому розрахунки, подані платниками до органів Пенсійного фонду до 14.06.2006 року у редакції без зазначених змін, не потребують заміни.

Новий порядок заповнення ВМД для громадян

На зміну старому Порядку від 2001 року Держмитслужба України затвердила новий Порядок заповнен­ня граф вантажної митної декларації на товари, що переміщуються через митний кордон України громадянами із застосуванням уніфікованого адміністративного документа форми МД-2 (МД-3). На відміну від старого Порядку, який стосувався тільки товарів, що ввозяться (пересилаються), новий поширюється на:

1) товари (крім транспортних засобів), що ввозяться (пересилаються), сумарна митна вартість яких перевищує 1000 євро та/або загальна вага перевищує 100 кг;

2) товари, що вивозяться (пересилаються) громадянами за межі митної території України для вільного обігу.

Новий порядок доповнений розділами, які регламентують порядок заповнення граф ВМД при зворотному вивезенні тимчасово ввезених товарів та при вивезенні (пересиланні) товарів для вільного обігу.

Наказ Державної митної служби від 17.06.2006 р. №381.

Купуйте фішки через РРО

У минулому номері надруковано постанову, якою Кабмін відтермінував переведення СПД, які використовують гральні апарати, на облік розрахункових операцій через РРО. Тим часом ДПАУ аналізує норми чинних нормативних актів і суть грального бізнесу та робить висновок:

«Операції купівлі-продажу фішок, жетонів, кредитів, ставок на гру є розрахунковими і підлягають проведенню через реєстратори розрахункових операцій». ДПАУ відокремлює продаж фішок від надання послуг у сфері грального бізнесу. На думку ДПА, придбання фішок, жетонів, кредитів, ставок на гру є придбанням права на отримання послуги, яким споживач може і не скористатися.

Лист ДПАУ від 24.03.2006 р. №2775/6/23-8019.

Допомога від Фонду соцстраху з ТВП для добровільно застрахованих осіб

Фонд вніс зміни до Порядку страхування осіб на добровільних засадах за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням (затверджено постановою від 02.06.2005 р. №62). Тепер добровільно застраховані набувають право на отримання допомоги вже після 6-ти місяців сплати внесків до Фонду. Раніше такі особи отримували матеріальне забезпечення тільки після закінчення року після реєстрації у Фонді.

Постанова Фонду СС з ТВП №50 від 18.05.2006 р. набрала чинності 18.05.2006 р.

Рефінансування банків під заставу майнових прав

Затверджено Положення, яке встановлює порядок підтримання ліквідності банків.

За умови виконання банком протягом останнього звітного місяця нормативів миттєвої та поточної ліквідності Нацбанк може підтримати його ліквідність шляхом надання кредиту рефінансування.

Рефінансування здійснюється в національній валюті на період до трьох років під забезпечення майнових прав на кошти банківського вкладу (депозиту), розміщені банком на депозитному рахунку в Нацбанку строком до 30 днів. Кредит рефінансування надається за процентною ставкою на рівні облікової ставки НБУ.

У разі прийняття Правлінням НБУ позитивного рішення щодо надання кредиту з банком укладається кредитний договір, договір банківського вкладу (депозиту) та договір застави майнових прав на кошти банківського вкладу (депозиту).

Постанова НБУ «Про затвердження Положення про порядок рефінансування банків під заставу майнових прав на кошти банківського внеску (депозиту), розміщеного в Національному банку України» від 29.05.2006 р. №195 набрала чинності з 24.06.2006 р. і діятиме до 01.01.2010 р.

Нові правила торгівлі

Кабінет Міністрів затвердив новий Порядок провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування населення. Документ визначає загальні умови провадження торговельної діяльності, основні вимоги до торговельної мережі та мережі закладів ресторанного господарства. Порядок поширюється на торговельне обслуговування громадян, які придбавають товари для власних побутових потреб:

1) у підприємств, установ, організацій незалежно від організаційно-правової форми і форм власності;

2) фізичних осіб — підприємців;

3) іноземних юридичних осіб, що провадять підприємницьку діяльність на території України.

Постанова КМУ від 15.06.2006 р. №833 набирає чинності з дня опублікування. З цієї ж дати втратить чинність старий порядок, затверджений Постановою КМУ від 08.02.95 г. №108.

«Єдиноподатники» мають право на дитячу допомогу

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності постановою від 18.05.2006 р. №51 вніс зміни до порядку надходження коштів, отриманих від сум єдиного податку, їх обліку і використання, затвердженого постановою від 04.09.2003 р. №57.

Згідно з постановою №57 підприємці-«єдиноподатники» мали право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги у разі настання страхового випадку тільки за умови сплати встановленого розміру єдиного податку.

Постанова №51 зазначає, що виплата допомоги і надання соціальних послуг проводяться незалежно від припинення підприємцем-«спрощенцем» сплати єдиного податку в період тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

НБУ скасував обмеження на розмір ставки overnight

Згідно з чинними раніше вимогами ставка за кредитами overnight при кредитуванні під забезпечення мала бути не нижчою за облікову ставку НБУ плюс один процентний пункт, а при незабезпеченому кредитуванні — не нижчою за облікову ставку НБУ плюс два процентні пункти.

НБУ мотивує скасування вищезазначених обмежень необхідністю підвищення своєї ролі в управлінні грошово-кредитним ринком.

Як повідомляло агентство, на 19 червня НБУ зберіг ставку overnight на рівні 10% річних при кредитуванні під забезпечення державними облігаціями, а також зберіг ставку на рівні 11% річних при незабезпеченому кредитуванні.

За цією ставкою центральний банк готовий надавати банкам одноденні кредити.

Постанова НБУ «Про внесення змін до положення про процентну політику Національного банку» від 08.06.2006 р. №210.

Дерев’яний пакувальний матеріал і фітосанітарні заходи

Укрголовдержкарантин роз’яснює, що Наказ Міністерства аграрної політики України від 22.12.2005 р. №731 «Про затвердження Фітосанітарних правил ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту та виробництва дерев’яного пакувального матеріалу» поширюється виключно на матеріал, віднесений до групи кодів УКТ ЗЕД 4415.

Відповідно до Міжнародного стандарту для фітосанітарних заходів №15, на виконання якого розроблений згаданий наказ, його вимоги поширюються на палети, піддони, ящичну тару, барабани, коробки, опорні конструкції у тарі тощо. Відповідно не є об’єктом регулювання дерев’яні прокладки, розпорки, підкладки та інша дерев’яна сепарація, серцевина шпонових колод, тирса, деревинна вовна та щепа, а також необроблена деревина, порізана на тонкі відрізки (6 мм або менше).

Оприлюднення основних показників фінансово-господарської діяльності акціонерних товариств

Відповідно до статті 43 Закону України «Про господарські товариства» акціонерні товариства в загальному повідомленні про проведення загальних зборів акціонерів зазначають час, місце проведення зборів та порядок денний.

Згідно з рішенням ДКЦПФР, якщо до порядку денного зборів включено питання затвердження річних результатів діяльності акціонерних товариств, то опублікуванню підлягає також інформація про основні показники фінансово-господарської діяльності, серед яких: активи, інвестиції, капітал, чистий прибуток, кількість акцій.

Рішення ДКЦПФР «Про розкриття інформації в загальному повідомленні акціонерного товариства про проведення загальних зборів» від 26.05.2006 р. №324 набрало чинності з 24.06.2006 р.

1 Постанову ПФУ від 15.05.2006 р. №6-1 «Про внесення змін до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та коментар до неї читайте в «ДК» №24/2006 на с. 20 і 50.

Новини підготувала Наталія Катеринець, «Дебет-Кредит»Наступна стаття:  На початок статті Що нового Частковий перегляд статті (тільки початок)
Життя :: Що нового?
За роботу на комп’ютері передбачено додаткові дні відпустки Лист Міністерства праці та соціальної політики України від 11.04.2006 р. №85/13/87-06 «Про розгляд звернення» Працедавцям ДК запитав: Чи мають право праці...

В рубриці: 


Що нового Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 22 (1.6.2015) :: Життя :: Що нового?
Затверджено Інструкцію про порядок сплати ЄСВ
Звіт з ЄСВ: порядок заповнення в разі отримання компенсації з бюджету
Підприємець не може бути засновником господарського товариства ...

Що нового Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 21 (25.5.2015) :: Життя :: Що нового?
Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується і за день смерті
Звільняти працівників за прогул в районах АТО не можна
Затверджено перелік товарів, які оформляє Енергетична митниця ДФС ...

0.017412