Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...
Більше семінарів ...









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Дебет-Кредит № 26 (26.6.2006)
Життя :: Почуття обов’язку

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Звіт до ФСС з ТВП заповнюємо по-новому

Постановою від 18.05.2006 р. №48 ФСС з ТВП затвердив нові Методичні роз’яснення щодо заповнення звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП та Ф141. Форми звітів залишились без змін2, а порядок їх заповнення викладено в новій інтерпретації. Нові рекомендації чинні з 01.07.2006 р., тож заповнюючи звіт за І півріччя, слід керуватися новим порядком. Оновлені Методичні рекомендації див. на с. 52, а нижче проаналізуємо основні зміни.

Строк подання звіту

Виправлено абзаци, в яких мова йшла про строк подання звітів за формою Ф4-ФСС з ТВП та Ф14. Уточнімо, що звіт подають навіть ті страхувальники, які не здійснювали нарахувань зар­плати, внесків тощо. Так, звіт подається включно до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом, незалежно від того, чи проводилися нарахування зарплати, страхових внесків до Фонду та чи здійснювалися витрати за рахунок страхових внес­ків протягом звітного кварталу. До речі, подібні вимоги зазначені і в п. 7.5 Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду, затвердженій постановою Фонду від 26.06.2001 р. №16.

Як обчислювати середньооблікову кількість працівників

Ми вже знаємо, що, запов­нюючи розділ I звіту показник «Середньооблікова кількість працівників в еквіваленті повної зайнятості (*)», слід керуватися новою Інструкцією зі статистики кількості працівників, що затверджена наказом Мінстату від 28.09.2005 р. №286, чинною з 01.01.2006 р. Про це ми писали в «ДК» №9/2006.

Сам розрахунок кількості працівників залишився без змін. Спочатку уточнення були внесені до форми звіту постановою Фонду від 03.02.2006 р. №22-ос. А тепер це відображено і в нових Методрекомендаціях.

Зверніть увагу: цей показник заповнюється із округленням до цілого числа.

Максимальний ФОП, на який нараховуються внески

Фонд змінив порядок запов­нення таблиці ІІІ.А. Зокрема до Методрекомендацій щодо її заповнення додано інформацію про максимальну величину фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, сукупного оподатковуваного доходу, з яких справляються страхові внески (встановлено ст. 90 Закону №3235). З першого січня 2006 року максимальна величина, з якої справляються страхові внески, становить 4830 грн, з 1 квітня — 4960 грн, з 1 жовтня — 5050 грн.

Якщо самостійно донарахували внески

Постановою Фонду від 03.02.2006 р. №22-ос, яка внесла зміни до форми звіту за I квартал 2006 року, рядок 3 звіту поділили на дві частини. Страхувальники тепер окремо зазначають «Самостійно донараховані внески» у рядку 3.1 та «Самостійно нараховану пеню» у рядку 3.2. Заповнюючи рядок 3.1, зверніть увагу на рекомендації: у разі самостійного виявлення своєчасно не нарахованих і не сплачених сум внесків страхувальники зобов’язані донарахувати внески, пеню на всю суму недоїмки та протягом 5 робочих днів з дня виявлення прострочення повідомити Фонд у письмовій формі.

Порядок виправлення помилок минулих звітних періодів у звітності страхувальників та повідомлення про це Фонду докладно описано у постанові Фонду від 25.12.2003 р. №123.

Які суми мають збігатися

Якщо рядок 14 таблиці ІІІ, в якому зазначається сума витрат за рахунок коштів Фонду (що зменшує суму внесків до сплати), заповнений, то він розшифровується у таблиці ІV. І загальна сума рядка 13 четвертої таблиці має дорівнювати сумі рядка 14 таблиці ІІІ. Цього уточнення раніше не було. Отже, бухгалтер повинен стежити за цими показниками.

Порядок заповнення відомостей про допомогу при народженні

В оновлених методрекомендаціях з’явився дуже докладно описаний (навіть з прикладами) порядок заповнення рядків 5 — 7 таблиці ІV (внески до ПФУ за осіб, які отримують допомогу по догляду за дитиною, одноразові та щомісячні виплати при народженні дитини).

1 Методичні рекомендації, затверджені постановою Фонду від 14.03.2003 р. №32, втратили чинність з 18.05.2006 р.

2 Останні зміни внесено постановою Фонду від 03.02.2006 р. №22-ос, див. «ДК» №9/2006.

Тетяна МОЙСЕЄНКО, «Дебет-Кредит»



Наступна стаття:  На початок статті 



Мінімальна зарплата з першого липня — 375 грн Частковий перегляд статті (тільки початок)
Життя :: Почуття обов’язку
З 01.07.2006 р. з 350 грн до 375 грн зростає мінімальна заробітна плата. Як відомо, з мінімальною зарплатою пов’язана низка показників, які часто доводиться обчислювати бухгалтерам. Нагадаємо про нові розміри деяких з них. Доходи працівників — не.....

В рубриці: 


Як міндоходів перевірятиме ЄСВ Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 48 (2.12.2013) :: Життя :: Почуття обов’язку
З жовтня цього року запрацювали зміни щодо адміністратора ЄСВ: тепер цим внеском опікуватиметься Міндоходів. У «ДК» №40/2013 ми вже аналізували основні зміни в цьому питанні, зокрема щодо звітності з ЄСВ та довідок від ПФУ. У «ДК» №48/2013 ви зможете дізн...

Платежі до бюджету Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 48 (2.12.2013) :: Життя :: Почуття обов’язку
Наказом №609 від 22.10.2013 р. Міндоходів затвердило новий порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення пом...

0.162845