Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...
Більше семінарів ...









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Дебет-Кредит № 26 (26.6.2006)
Життя :: Почуття обов’язку

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Передача ОФ філії — не оподатковується

У зв’язку з невизначеністю питання оподаткування операцій між головним підприємством та його філією «ДК» звернувся до ДПА у м. Києві із запитанням: як оподатковується надання головним підприємством в оренду своїй філії виробничих основних засобів, якщо філія є платником податку на прибуток і ПДВ? Наш коментар до відповіді ДПА (див. лист від 24.03.2006 р. №198/10/31-106 на с. 65) читайте нижче.

Відповідь ДПА у м. Києві

Передавання ТМЦ або основ­них виробничих фондів:

1) для виробничого використання з однієї філії до іншої (незалежно від того, чи зареєстровані такі філії платниками ПДВ);

2) з головної організації до філії (незалежно від факту реєстрації платником ПДВ);

3) з філії до головної організації (для юрособи право власності не змінюється)

не обкладається ПДВ. При передачі товарів (робіт, послуг) між платником податку та його відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, не виникає валового доходу. Валових витрат у філії теж немає, тому що така операція не відповідає визначенню оренди.

Три аргументи податківців

Питання полягало в тому, чи може операція з передачі основ­них фондів головним підприємством філії1 у користування на певний термін розглядатися як надання послуги з усіма наслідками. Філія зареєстрована і як платник податку на прибуток, і як платник ПДВ.

Логіка підказує, що передача товарів у ме­жах балансу однієї юридичної особи не тягне за собою виникнення об’єкта оподаткування. Мабуть, цією логікою і керувалася ДПА в м. Києві. Проте з аргументами, як кажуть, «не вийшло».

Отже, ДПА в м. Києві вважає, що:

1. Валовий дохід у цій операції не виникає.

Згідно з пп. 4.1.6 Закону про прибуток, на який посилається ДПА, включенню до валового доходу платника податків підлягає вартість товарів (робіт, послуг), безоплатно наданих платникові податку, за винятком випадків, коли така передача відбувається між платником податку і його відокремленим підрозділом, що не має статусу юридичної особи. Тобто в пп. 4.1.6 йдеться про виникнення або невиникнення валового доходу в одержувача безоплатно наданих товарів.

2. Валові витрати у філії не виникають, оскільки операція не підпадає під визначення оренди. Орендна операція, виходячи з визначення, наведеного в п. 1.18 Закону про прибуток, припускає надання ОФ у користування іншим фізичним або юридичним особам (орендарям). Філія не може бути орендарем ОФ у головного підприємства.

3. Операція з передачі ОФ головного підприємства філії не обкладається ПДВ. Причому це твердження підкріплене посиланням не на нормативні акти, а на лист ДПАУ від 30.01.2002 р. №1707/7/16-1217. У листі йдеться про передачу «товарів (робіт, послуг), витрати по яким відносяться до валових витрат виробництва (обігу) і підлягають амортизації 2».

Таким чином, ДПА в м. Києві класифікує цю операцію як передачу основних фондів, а не надання права користування основними фондами (тобто послугу).

Думка «ДК»

Справедливість наведених висновків можна визнати з таких підстав. Оскільки операція з передачі ОФ у межах однієї юридичної особи не передбачає переходу права власності, отже, вона не є постачанням товарів виходячи з визначення, наданого в п. 1.4 Закону про ПДВ, а також продажем, визначеним п. 1.31 Закону про прибуток.

Крім того, ст. 2 ЦКУ визначено, що учасниками цивільних відносин є фізичні та юридичні особи. Нагадаємо, що згідно з ст. 95 ЦКУ «філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення». Таким чином, юридична особа не може вступати в цивільні правовідносини зі своїм відокремленим підрозділом.

1 Нагадаємо, що відповідно до ст. 95 ЦКУ «філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій».

2 Товарами є матеріальні та нематеріальні активи, а також цінні папери й деривати, що використовуються в будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення (п. 1.6 Закону про прибуток).

Олена ЛЄСНІКОВА, «Дебет-Кредит»



Наступна стаття:  На початок статті 



П(С)БО 31 «Фінансові витрати» — з 2007 року Частковий перегляд статті (тільки початок)
Життя :: Почуття обов’язку
Наказом від 28.04.2006 р. №415 Мінфін затвердив Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 31 «Фінансові витрати» (див. с. 67), яке набирає чинності з 01.01.2007 р. Коротко проаналізуємо введені ним нові поняття, а також визначимо, до яких статей...

В рубриці: 


Як міндоходів перевірятиме ЄСВ Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 48 (2.12.2013) :: Життя :: Почуття обов’язку
З жовтня цього року запрацювали зміни щодо адміністратора ЄСВ: тепер цим внеском опікуватиметься Міндоходів. У «ДК» №40/2013 ми вже аналізували основні зміни в цьому питанні, зокрема щодо звітності з ЄСВ та довідок від ПФУ. У «ДК» №48/2013 ви зможете дізн...

Платежі до бюджету Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 48 (2.12.2013) :: Життя :: Почуття обов’язку
Наказом №609 від 22.10.2013 р. Міндоходів затвердило новий порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення пом...

0.034119