Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...

Все семинары ...
(полный план-график)

 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)


Дебет-Кредит № 27 (3.7.2006)
Життя :: Що нового?

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Зверніть увагу

Підприємство, яке купує у нерезидента акції, є податковим агентом

! Покупцям цінних паперів

Державна податкова адміністрація України роз’яснює особливості оподаткування доходів, одержаних від продажу акцій нерезидентом, який здійснює операції з інвестиційними активами, використовуючи послуги професійного торговця цінними паперами.

Так, у листі цінні папери (у т. ч. акції) як об’єкт оподаткування прирівняні до рухомого майна.

Відповідно, якщо об’єкт рухомого майна продається за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента, то така особа вважається податковим агентом платника податку щодо оподаткування доходів, отриманих від такого продажу.

А це означає, що підприємство, яке купує у нерезидента акції (цінні папери), повинно виконати всі функції податкового агента щодо виплачених нерезиденту доходів (утримати податок з інвестиційного прибутку, який утворився у нерезидента).

Податковий агент у цьому разі зобов’язаний розрахувати інвестиційний прибуток нерезидента на підставі пред’явлених документів, що підтверджують витрати на попереднє придбання цих цінних паперів, та утримати з нього податок з доходів фізичних осіб за ставкою 26% до 01.01.2007 р. (30% — з 01.01.2007 р.).

Лист ДПАУ від 16.06.2006 р. №3389/Г/17-0715


Затверджено нові звіти щодо придбання та реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів

! Оптовим торговцям алкогольними і тютюновими виробами

ДПАУ затвердила нові Форму №1-ОА, Форму №1-ОТ («Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв» та «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів» відповідно) та інструкції щодо їх заповнення.

Наказ стосується усіх суб’єктів господарювання, незалежно від форм власності, які одержали ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами.

Звіти необхідно подавати до 10 числа місяця, що настає за звітним, до регіонального управління ДААК Державної податкової адміністрації за місцем реєстрації суб’єкта господарювання.

Наказ ДПАУ від 27.04.2006 р. №228 «Про затвердження Форм звітів щодо придбання та реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів та інструкцій щодо їх заповнення» набрав чинності 27 червня 2006 р.


Держземінспекція не має права контролювати експертизу містобудівної і землевпорядної документації

! Замовникам та розробникам землевпорядної та містобудівної документації

На даний час Держземінспекція, її територіальні органи не мають права організовувати та здійснювати державний контроль за проведенням державної експертизи містобудівної та землевпорядної документації (незважаючи на наявність таких повноважень у Положенні про неї).

Лист Держземінспекції від 16.06.2006 р. №6-8-959/494, 495 «Щодо надання роз’яснення»


Сума антидемпінгового мита включається до простого авальованого векселя (при митному оформленні давальницької сировини)

! Суб’єктам ЗЕД / давальницька сировина

ДМСУ зазначає, що при здійсненні митного оформлення давальницької сировини нарахування антидемпінгового мита здійснюється шляхом включення його до простого авальованого векселя зі строком платежу, що дорівнює строку здійснення операції з давальницькою сировиною, але не більш як 90 календарних днів з моменту оформлення ВМД, якщо інше не передбачено відповідним рішенням Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.

Лист ДМСУ від 20.06.2006 р. №11/4-14/6681-ЕП «Щодо необхідності нарахування та включення до простого авальованого векселя суми антидемпінгового мита при проведенні митного оформлення давальницької сировини»


Пільгові ставки ввізного мита передбачено не для всіх українських товарів

! Суб’єктам ЗЕД / товари українського походження

Держмитслужба зазначає, що звільняються від сплати ввізного мита ті товари українського походження, які ввозяться назад на територію України без обробки або переробки (згідно з пунктом «є» ст. 19 Закону України від 05.02.92 р. №2097-XII). Підставою для застосування пільгового режиму є перелік документів, визначений наказом ДМСУ. Загалом же українське законодавство не передбачає пільгових ставок ввізного мита для товарів українського походження (виняток — операції з давальницькою сировиною).

Лист ДМСУ від 19.06.2006 р. №11/4-14/6642-ЕП «Щодо оподаткування ввізним митом товарів українського походження (крім випадків, визначених Законом України «Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах»)»


Відбулося чергове підвищення цін на газ

! Громадянам

З 1 липня 2006 р. відбулося чергове підвищення ціни на газ природний для потреб населення. Тепер ціна газу (за 1 м3) становить:

40,7 коп. у разі наявності газових лічильників (раніше — 22 коп.) та 44,4 коп. (раніше — 24 коп.) — без газових лічильників.

Постанова НКРЕ «Про роздрібні ціни на газ природний, що використовується для потреб населення» від 08.06.2006 р. №739


Часткове погашення зобов’язань з акцизного збору за векселем при купівлі акцизних марок

! Виробникам алкогольних напоїв

ДПАУ роз’яснила процедуру погашення податкового векселя, який подають органу ДПА виробники алкогольних напоїв на забезпечення виконання зобов’язань зі сплати акцизного збору (при отриманні з акцизного складу спирту етилового, призначеного для переробки на іншу підакцизну продукцію). ДПАУ зазначає, що виробники частково погашають суму податкового зобов’язання (зазначену у векселі) при придбанні марок акцизного збору.

Таким чином, строк сплати податкового зобов’язання за векселем настає в день перерахування коштів за придбані акцизні марки. Зазначену суму платник має право включити до Розрахунку акцизного збору за той податковий період, в якому сплачено акцизний збір (перераховано кошти за акцизні марки).

Наказ ДПАУ від 23.06.2006 р. №353 «Про затвердження податкового роз′яснення»

Новини підготувала Наталія Катеринець, «Дебет-Кредит»Наступна стаття:  На початок статті Що нового Частковий перегляд статті (тільки початок)
Життя :: Що нового?
«Єдиноподатники» мають право на допомогу від Фонду соцстраху навіть у разі несплати податку Постанова правління ФСС з ТВП від 18.05.2006 р. №51 «Про внесення змін до Порядку надходження до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати...

В рубриці: 


Що нового Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 22 (1.6.2015) :: Життя :: Що нового?
Затверджено Інструкцію про порядок сплати ЄСВ
Звіт з ЄСВ: порядок заповнення в разі отримання компенсації з бюджету
Підприємець не може бути засновником господарського товариства ...

Що нового Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 21 (25.5.2015) :: Життя :: Що нового?
Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується і за день смерті
Звільняти працівників за прогул в районах АТО не можна
Затверджено перелік товарів, які оформляє Енергетична митниця ДФС ...

0.017431