Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...

Все семинары ...
(полный план-график)

 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)


Дебет-Кредит № 43 (22.10.2007)
Життя :: Що нового?

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Що нового

Як відшкодовуються витрати при щоденному поверненні працівника з відрядження?

! Роботодавцям, які направляють працівників у відрядження

Направлення працівника у відрядження здійснюється за наказом (розпорядженням) керівника підприємства. На думку Мінфіну, у цьому ж наказі керівник підприємства може зазначити, що працівник зобов’язаний щодня повертатися з відрядження до місця свого постійного проживання (при цьому у посвідченні про відрядження щоденні відмітки про прибуття і вибуття відрядженого з місця постійної роботи проставляти не треба). У такому разі відрядженому працівникові відшкодовуються витрати на проїзд (за наявності транспортних квитків) та добові витрати. Якщо ж працівник самостійно вирішить не повертатися до місця проживання, а скористатися послугами готелю, то витрати на проживання йому не відшкодовуються.

Лист Мінфіну від 19.08.2005 р. №31-03173-079/17641.


Будь-який розмір нарахованої допомоги може стати підставою для перевірки центром зайнятості

! Суб’єктам, застрахованим у ФСС на випадок безробіття

Коментованою постановою внесено зміни до п. 3 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Відповідно до попередньої редакції п. 3 Порядку однією з підстав для проведення перевірки центрами зайнятості були обставини, за яких подані застрахованою особою документи дають їй право на одержання допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу, а її розмір, визначений відповідно до страхового стажу, перевищує розмір прожиткового мінімуму, встановленого законодавством для працездатних осіб. Тепер обмеження щодо розміру нарахованої допомоги, що може стати підставою для перевірки, вилучено. Відповідно перевірка може бути ініційована незалежно від розміру нарахованої допомоги.

Постанова Кабінету Міністрів України від 10.10.2007 р. №1217 (чинна з 10.10.2007 р.).


Форму №1-ПП складаємо за новим довідником пільг №43

! Платникам ПДВ

Зверніть увагу, що при складанні звіту за ф. №1-ПП «Про суми пільг в оподаткуванні юридичних осіб та фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності» за 9 місяців 2007 р. слід користуватися новим Довідником пільг №43, наданим чинним законодавством зі сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів станом на 01.09.2007 р. З новим довідником можна ознайомитись на сайті ДПАУ (www.sta.gov.ua) у розділі «Навігатор платника податку — Довідники».

Довідник пільг станом на 01.09.2007 р.


Технічно складні побутові товари не можна реалізовувати без техпаспорта та гарантійного талона

! Продавцям і споживачам непродовольчих товарів

Держспоживстандарт стверджує: забороняється прий­мати до продажу та реалізовувати товари, на які нормативними документами встановлено гарантійні терміни, без технічного паспорта (іншого аналогічного документа) та гарантійних талонів (п. 1.17 Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, затверджених наказом Мінекономіки від 11.03.2004 р. №98). Виконання цих вимог покладено на госпсуб’єктів, які здійснюють роздрібну торгівлю зазначеними товарами.

Споживач має право протягом 14 днів (не враховуючи день купівлі) обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, у якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Лист Держспоживстандарту від 26.06.2007 р. №5372-6-11/18.


Доходи від першого протягом року продажу рухомого майна обкладаються ПДФО за ставкою 1%

! Усім фізособам

Доходи від продажу автомобіля є об’єктом обкладення ПДФО як доходи з джерелом їх походження з України, які згідно з пп. 3.1.3 Закону про доходи підлягають кінцевому оподаткуванню при їх виплаті. Зважаючи на це, ДПАУ у коментованому листі роз’яснила, що при першому протягом року продажу рухомого майна через нотаріуса податок з доходів утримується в розмірі 1%. Якщо ж продаж відбувається через комісіонера, то дохід утримується згідно з п. 7.1 Закону про доходи за ставкою 15%.

Лист ДПАУ від 27.09.2007 р. №9328/6/17-0316


Оновлено Податковий розрахунок резидента, що виплачує дивіденди платникам ПДФО

! Платникам ПДФО

У новій редакції викладено форму Податкового розрахунку резидента, що виплачує дивіденди платникам податку з доходів фізичних осіб (затвердженого наказом ДПАУ від 04.12.2003 р. №586). Попередня форма розрахунку не відповідала чинній редакції пп. 9.3.3 Закону про доходи. Зокрема, відповідно до цієї норми резидент, який виплачує дивіденди платникам ПДФО, зобов’язаний подавати податковому органу у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду, податковий розрахунок про нараховані дивіденди. Назва ж звіту в новій редакції — Податковий розрахунок резидента, що нараховує дивіденди платникам податку з доходів фізичних осіб. Отже, єдиною зміною в оновленому Розрахунку є те, що у рядку 01 проставляється сума нарахованих (а не виплачених) дивідендів. Звіт за оновленою формою слід подати за результатами жовтня до 20.11.2007 р.

Наказ ДПАУ від 03.10.2007 р. №560 (чинний з 21.10.2007 р.)


Бухгалтерський облік оренди земельних паїв

! Орендарям земельних ділянок

У коментованому листі Мінфін нагадав, що формування у бухобліку інформації про оренду земельних паїв та її розкриття у фінзвітності здійснюється відповідно до П(С)БО14 «Оренда». Зокрема, відповідно до п. 8 цього Положення об’єкт операційної оренди відображається орендарем на позабалансовому рахунку 01 «Орендовані необоротні активи» за вартістю, зазначеною в орендному договорі, як у грошовій, так і в натуральній формі. Орендна плата за цим договором визнається витратами звітного періоду і включається до складу витрат операційної діяльності підприємства.

Лист Мінфіну від 07.09.2007 р. №31-34000-10/23-5712/5796


Бюджетна установа, яка використовує воду для власних потреб, не сплачує збір за спецводокористування

! Платникам збору за спецводокористування

Держводгосп роз’яснив деякі питання справляння збору за спецводокористування. Зокрема, на його думку, бюджетна установа не є платником збору за спецводокористування (плати за воду) при використанні нею води для задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб. При цьому до поняття «питних та санітарно-гігієнічних потреб» належить використання води для побутових цілей для забезпечення оптимальних чи допустимих умов життєдіяльності людини (питні, використання для цілей особистої гігієни, для підтримання порядку у приміщеннях тощо).

Лист Держводгоспу від 11.09.2007 р. №3312/9/11-07


Бюджетні установи у 2007 р. не можуть перераховувати кошти первинним профорганізаціям

! Бюджетним установам та організаціям

Держказначейство надало роз’яснення щодо перерахування бюджетними установами коштів своїм первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу у 2007 році та про можливість придбання легкового автомобіля у фізичної особи. Так, на його думку, у зв’язку з призупиненням дії ст. 44 Закону України від 15.09.99 р. №1045-XIV «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» планувати та здійснювати витрати на перерахування коштів первинним профорганізаціям цих бюджетних установ і організацій у 2007 році не можна. Натомість можна придбавати легкові автомобілі у фізосіб (враховуючи обмеження, встановлені Постановою КМУ від 04.04.2001 р. №332).

Лист Держказначейства від 06.09.2007 р. №3.4-05/2013-10512


Затверджено Методичні рекомендації щодо здійснення держконтролю за експортними операціями

! Суб’єктам ЗЕД

З метою своєчасного виявлення та оперативного реагування на нетипові та сумнівні експортні операції, відпрацювання окремих аспектів взаємодії підрозділів органів ДПС та ДМСУ податківці розробили і затвердили Методичні рекомендації щодо здійснення державного контролю за експортними операціями.

Відповідно до цих Рекомендацій податкові органи тепер контролюватимуть такі експортні операції:

1) за договором комісії, за групами товарів, які включені до переліку ризикових кодів;

2) які здійснюють декілька експортерів через одного й того самого комісіонера;

3) які здійснюють декілька експортерів за різними ВМД на адресу одного й того самого нерезидента;

4) щодо продукції, невластивої основному виду діяльності комітента.

Докладніше про це читайте у коментарі.

Наказ ДПАУ від 16.07.2007 р. №433 (чинний з 16.07.2007 р.)


Для держреєстрації змін до складу учасників госптовариства слід подати реєстраційну картку за ф. №3

! Учасникам госптовариств

Держпідприємництво роз’яснило, що порядок проведення держреєстрації змін до установчих документів товариства та пакет документів, що подається при цьому держреєстратору, визначається ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців». Згідно з ч. 1 ст. 17 цього Закону відомості про юрособу або фізособу-підприємця включаються до ЄДР шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток. Такі форми реєстраційних карток розроблені Держпідприємництвом та затверджені його наказом від 20.04.2007 р. №54, згідно з яким для проведення держреєстрації зміни до установчих документів передбачено реєстраційну картку за ф. №3.

З огляду на це Держпідприємництво вважає, що держреєстрація змін до складу учасників госптовариства повинна відбуватися на підставі реєстраційної картки за ф. №3 на проведення держреєстрації змін до установчих документів юрособи.

Лист Держпідприємництва від 08.08.2007 р. №5860/0/2-07


Оновлено форми звітів щодо виробництва та реалізації спирту, алкогольних та тютюнових виробів

! Суб’єктам, що виробляють та реалізовують спирт, алкогольні напої та тютюнові вироби

Коментованим наказом у новій редакції викладено такі форми звітів:

1) №1-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту»;

2) №2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв»;

3) №3-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів».

Зміни торкнулися виключно кодових частин цих звітів. Зокрема, замінено назву департаменту ДПА, що є отримувачем звітів, та виключено поля, де платники податків мали вказувати коди: КОАТУУ, КВЕД, КФВ, КОПФГ, КОДУ. Відтепер суб’єкти, що звітують за оновленими формами, у кодовій частині звітів вказують тільки ідентифікаційний код за ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер фізособи — платника податків), найменування (ім’я) та місцезнаходження (місце проживання). Крім того, в полі для вказування періоду подання звіту тепер зазначено «місяць» замість «квартал», хоча зміни в періодичності подання звіту відбулися ще в 2006 році відповідно до попередніх змін, внесених до форми наказом ДПАУ від 30.05.2006 р. №302.

Наказ ДПАУ від 24.09.2007 р. №549 (чинний з 19.10.2007 р.)


Лізингові платежі не включаються до митної вартості об’єкта лізингу

! Суб’єктам ЗЕД, імпортерам

Держмитслужба роз’яснює особливості включення до митної вартості лізингових платежів при митному оформленні транспортного засобу, придбаного на умовах фінансового лізингу.

Аналізуючи суть фінансового лізингу за нормами Цивільного кодексу, законів «Про фінансовий лізинг» та «Про оподаткування прибутку підприємств», ДМСУ робить висновок, що лізингові платежі є платою за окремі послуги між продавцем та покупцем і не включаються до митної вартості об’єкта лізингу незалежно від умов переходу прав власності на товар.

Лист ДМСУ від 05.10.2007 р. №16/1-1193.


З нового року застосовуються оновлені та нові форми ВМД

! Суб’єктам ЗЕД

ДМСУ коментованим наказом затвердила зразки бланків:

1) єдиного адміністративного документа ф. МД-2 і додаткового аркуша до нього ф. МД-3, доповнення до вантажної митної декларації ф. МД-6;

2) єдиного адміністративного документа ф. МД-4 і додаткового аркуша до нього ф. МД-5, доповнення до вантажної митної декларації ф. МД-7 та специфікації ф. МД-8.

Крім того, затверджено Технічний опис зазначених бланків.

Оновлені форми набирають чинності з 01.01.2008 р. Відповідно, з цієї ж дати втратить чинність наказ ДМСУ від 22.11.2005 р. №1142, яким затверджено зразки бланків МД-2, МД-3 та їх технічний опис, які є чинними зараз.

Наказ ДМСУ від 18.09.2007 р. №768 (чинний з 01.01.2008 р.).

Новини підготували Наталія ГОРОДЕЦЬКА, Наталія Катеринець, «Дебет-Кредит»Наступна стаття:  На початок статті Норми тривалості робочого часу на 2008 рік Частковий перегляд статті (тільки початок)
Суть справи :: Що нового?
Мінпраці надало рекомендації щодо організації робочого часу на 2008 рік у листі від 18.09.2007 р. №68484/0/14-07/13 Докладніше про норми тривалості робочого часу, встановлені на 2008 рік, читайте у коментарі нижче. Тривалість робочого....

В рубриці: 


Що нового Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 22 (1.6.2015) :: Життя :: Що нового?
Затверджено Інструкцію про порядок сплати ЄСВ
Звіт з ЄСВ: порядок заповнення в разі отримання компенсації з бюджету
Підприємець не може бути засновником господарського товариства ...

Що нового Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 21 (25.5.2015) :: Життя :: Що нового?
Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується і за день смерті
Звільняти працівників за прогул в районах АТО не можна
Затверджено перелік товарів, які оформляє Енергетична митниця ДФС ...

0.017378