Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...

Більше семінарів ...









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 48 (2.12.2013)
Оподаткування

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua.

Лист Інші від 17.9.2013 № 3112-13/32401-14

Про здійснення розрахунків платниками єдиного податку (витяг)

Лист Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.09.2013 р. №3112-13/32401-14

Суттєво. Якщо фізична особа — платник єдиного податку використовуватиме у своїй діяльності електронні гроші, то вона зобов’язана сплачувати податок за ставкою 15% як особа, що застосовує інший спосіб розрахунків.

! Фізособам — платникам єдиного податку

<...>

Згідно з пунктом 291.6 статті 291 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Відповідно до пункту 1.4 розділу 1 Iнструкції про безготівкові розрахунки в Україні у національній валюті, затвердженій постановою Національного банку України від 21.01.2004 р. №22, безготівкові розрахунки — це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки одержувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств та фізичних осіб коштів, внесених ними готівкою до каси банку, на рахунки одержувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях або в електронному вигляді.

Таким чином, виходячи з особливостей спеціального режиму оподаткування фізичні особи — платники єдиного податку не можуть здійснювати розрахунків за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) через електронні платіжні системи.

Разом з тим зазначаємо, [що] якщо фізична особа — платник єдиного податку використовуватиме у своїй діяльності електронні гроші, то вона зобов’язана сплачувати податок за ставкою 15% як особа, що застосовує інший спосіб розрахунків (підпункт 3 пункти 293.4 статті 293 Кодексу).

Разом з тим слід зазначити, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15.05.2013 р. №386-р ухвалено Стратегію розвитку інформаційного суспільства в Україні, яка визначає як одну з пріоритетних державних цілей — розвиток наявні законодавчі обмеження.

Перший заступник міністра А. МАКСЮТА



Наступна стаття:  На початок статті 



Щодо сплати збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування при здійсненні операцій з купівлі суб’єктами ЗЕД іноземної валюти в безготівковій формі (витяг) Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 20.9.2013 № 11641/6/99-99-17-03-01-16
Оподаткування
Планується ввести збір на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування при здійсненні операцій з купівлі суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності іноземної валюти в безготівковій формі за ставкою 1%. ...

В рубриці: 


Щодо обкладення податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 30.3.2015 № 6490/6/99-99-19-03-0275
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Постачання ліків, не дозволених для виробництва і застосування в Україні або
не внесених до Держреєстру лікарських засобів, оподатковується ПДВ за
ставкою 20%. ...

Щодо відображення в бухгалтерському обліку коштів підприємства на рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 8.4.2015 № 31-18410-08-25/12278
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Мінфін готує зміни до Інструкції про План рахунків, якими передбачається
запровадження субрахунку до рахунку 31 «Рахунки в банках», призначеного,
зокрема, для обліку коштів на рахунку в системі електронного адміністрування
ПДВ. ...

0.079044