(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...

Все семинары ...
(полный план-график)

 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)


Документи для роботи № 20 (18.5.2015)
Контролюючі органи та аудит

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua.

Лист Національний банк від 13.3.2015 № 50-03014/16550

Про перелік документів, що посвідчують особу, які є підставою для здійснення касових операцій

Суттєво. Банк має право самостійно визначати перелік офіційних документів клієнта, на підставі яких, на його думку, можливо достовірно встановити всі необхідні відомості, що вимагаються при заповненні касових документів.

! Банкам і їхнім клієнтам

Національний банк України розглянув <...> звернення щодо надання роз’яснення про перелік документів, що посвідчують особу, які є підставою для здійснення касових операцій, і повідомляє таке.

Згідно з вимогами частини першої статті 21 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (далі — Закон) паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України.

Крім того, у переліку документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, наведено низку інших документів, відповідно до їх функціонального призначення (пункт 1 частини першої статті 13 Закону).

Згідно з вимогами Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.92 р. №2503 (у редакції постанови Верховної Ради України від 18.09.2012 р. №5294 (далі — Положення), паспорт громадянина України дійсний для здійснення банківських операцій та укладання цивільно-правових угод (пункт 1 розділу I Положення). Документом, що замінює паспорт громадянина України, є тимчасове посвідчення, форма якого та порядок видачі встановлюються Міністерством внутрішніх справ України (пункт 19 розділу II Положення).

На підставі вищезазначеного Інструкцією про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 01.06.2011 р. №174 (зі змінами) (далі — Інструкція №174), передбачено зазначення у грошових чеках, заявах на видачу готівки, на підставі яких видається клієнтам готівка, незалежно від суми, за винятком реалізації пам’ятних монет, даних паспорта особи-отримувача або документа, що його замінює: найменування документа, серія, номер і дата його видачі, найменування установи, що його видала (п. 1.3 глави 1 розділу IV Інструкції №174).

Крім того, статтею 64 Закону України «Про банки і банківську діяльність» передбачено, що банки зобов’язані ідентифікувати клієнтів відповідно до законодавства України.

Так, частиною 9 статті 9 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (№1702-VII) визначено, що для ідентифікації фізичних осіб банки мають зазначати інформацію про клієнта на підставі паспорта (або іншого документа, що посвідчує особу).

Отже, на території України паспорт громадянина України є основним документом, що містить необхідні для ідентифікації клієнта відомості.

Однак законодавство не містить переліку документів, на підставі яких банк зобов’язаний проводити банківські операції та ідентифікацію клієнтів.

Таким чином, банк має право самостійно визначати перелік офіційних документів клієнта, на підставі яких, на його думку, можливо достовірно встановити усі необхідні відомості, що вимагаються при заповненні касових документів.

Директор Департаменту грошового обігу В. ЗАЙВЕНКОНаступна стаття:  На початок статті Про декларування товарів, щодо яких встановлено додатковий імпортний збір Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 26.3.2015 № 10447/7/99-99-24-02-02-17
Оподаткування
Декларування за одним класифікаційним кодом згідно з УКТ ЗЕД товарів, щодо
яких встановлено додатковий імпортний збір, не передбачено. ...

В рубриці: 


Про застосування вимог постанови Правління Національного банку України від 03.03.2015 р. №160 Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Національний банк от 12.3.2015 № 29-209/16284
№ 20 (18.5.2015) :: Контролюючі органи та аудит
Нацбанк роз’яснив деякі нюанси застосування вимог своєї постанови від
03.03.2015 р. №160. ...

Про особливості здійснення деяких валютних операцій Частковий перегляд статті (тільки початок)
Постанова Національний банк от 23.2.2015 № 124
№ 16 (19.4.2015) :: Контролюючі органи та аудит
Нацбанк запровадив додаткові заходи у сфері валютних операцій, зокрема
заборонив уповноваженим банкам купувати інвалюту за дорученням клієнтів за
рахунок виданих цим клієнтам гривневих кредитів. ...

0.014153