Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...
Більше семінарів ...









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 20 (18.5.2015)
Регуляторна політика

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua.

Лист Інші від 2.3.2015 № 4845/5/99-99-19-02-02-16

Про надання підприємствам громадських організацій інвалідів дозволів на право користування пільгами з оподаткування

Суттєво. ДФСУ вважає, що видані раніше (до 01.01.2015 р.) громадським організаціям інвалідів дозволи на право користування пільгами з оподаткування у 2015 році не потребують заміни.

! Підприємствам громадських організацій інвалідів

Державна фіскальна служба України розглянула лист Міністерства соціальної політики України від 12.02.2015 р. №1796/0/14-15/19 щодо надання підприємствам громадських організацій інвалідів дозволів на право користування пільгами з оподаткування і в межах компетенції повідомляє.

28 грудня 2014 року Верховною Радою України прийнято Закон України №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі — Закон №71), положення якого у частині справляння податку на прибуток підприємств набрали чинності 01.01.2015 р.

У положеннях розділу III Податкового кодексу України (далі — Кодекс) щодо податку на прибуток як у редакції, чинній до 1 січня 2015 року (п. 154.1 ст. 154 Кодексу), так і в новій редакції (п. 142.1 ст. 142 Кодексу) збережені норми, відповідно до яких підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів, звільняються від оподаткування з урахуванням дотримання певних умов.

Відповідно до п. 142.1 ст. 142 Кодексу в редакції, що діє з 01.01.2015 р., звільняється від оподаткування прибуток підприємств та організацій, які засновані громадськими організаціями інвалідів і є їх повною власністю, отриманий від продажу (постачання) товарів, виконання робіт і надання послуг, крім підакцизних товарів, послуг із поставки підакцизних товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів, що уповноважують такого платника податку здійснювати постачання товарів від імені та за дорученням іншої особи без передачі права власності на такі товари, де протягом попереднього звітного (податкового) періоду кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.

Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який видається уповноваженим органом відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Порядок надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2007 року №1010 (у редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року №518 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України») (далі — Порядок).

Так, п. 2 Порядку визначено критерії, яким повинні відповідати підприємства з філіями, відокремлені підрозділи (у разі наявності) та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів, для отримання зазначеного дозволу.

Обласні, Київська міська держадміністрації розглядають подані підприємством, організацією документи, передбачені п. 3 Порядку, та відповідно до пунктів 7 -11 Порядку приймають рішення про доцільність надання або відмови в наданні дозволу.

З огляду на викладене та соціальну значущість підприємств громадських організацій інвалідів вважаємо, що не потребують заміни раніше видані рішення (прийняті до 1 січня 2015 року) щодо надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування у 2015 році зазначеній категорії пільговиків у зв’язку зі змінами, внесеними Законом №71, за умови що такі підприємства відповідають усім вимогам, установленим законодавством для користування такими пільгами.

В. о. голови М. МОКЛЯК



Наступна стаття:  На початок статті 



Про декларування товарів, щодо яких встановлено додатковий імпортний збір Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 26.3.2015 № 10447/7/99-99-24-02-02-17
Оподаткування
Декларування за одним класифікаційним кодом згідно з УКТ ЗЕД товарів, щодо
яких встановлено додатковий імпортний збір, не передбачено. ...

В рубриці: 


Про розрахунок виплат Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 6.10.2014 № 493/18/99-14
№ 20 (18.5.2015) :: Регуляторна політика
Якщо перші робочі дні місяця були вихідними, а особа приступила до роботи в
перший робочий день місяця, при розрахунку середньої зарплати такий місяць
враховується повністю....

Щодо отримання допомоги по безробіттю Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Державний центр зайнятості от 25.11.2014 № ДЦ-01-7995/0/6-14
№ 20 (18.5.2015) :: Регуляторна політика
Якщо страховий стаж особи протягом 12 місяців до її реєстрації як
безробітного становить менше ніж шість місяців, така особа має право на
отримання допомоги по безробіттю в мінімальному розмірі (на сьогодні — 544
гривні). ...

0.032531