(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...
Все семинары ...
(полный план-график)









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 20 (18.5.2015)
Оподаткування

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua.

Лист Інші від 19.2.2015 № 2842/10/26-15-17-01-12

Щодо оподаткування військовим збором

Суттєво. Сума доходу у вигляді виграшів, призів (інших, ніж виграш (приз) у лотерею) оподатковується військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

! Податковим агентам з ПДФО

Головне управління ДФС у м. Києві на виконання доручення Державної фіскальної служби України від 18.02.2015 р. №5452/7/99-99-17-03-03-17, у межах своєї компетенції та згідно з нормами чинного податкового законодавства розглянуло <...> лист <...> та повідомляє таке.

Законом України від 28.12.2014 р. №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі — Закон №71) продовжено сплату військового збору до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних сил України (п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу) та розширено перелік доходів, які оподатковуються військовим збором.

Зокрема, відповідно до змін, унесених Законом №71 до підпункту 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу, об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Кодексу.

Таким чином, з 1 січня 2015 року відповідно до ст. 163 Кодексу об’єктом оподаткування військовим збором резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання), та іноземні доходи — доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Об’єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід із джерела його походження в Україні та доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання) (п. 163.2 ст. 163 Кодексу).

Перелік доходів, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначено статтею 164 Кодексу.

Так, згідно з пп. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи (крім зазначених у підпункті 165.1.41 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу), доходи у вигляді виграшів, призів.

При цьому відповідно до пп. 170.6.1 п. 170.6 ст. 170 Кодексу податковим агентом платника податку під час нарахування (виплати, надання) на його користь доходу у вигляді виграшів (призів) у лотерею чи в інші розіграші, у букмекерському парі, у парі тоталізатора, призів та виграшів у грошовій формі, одержаних за перемогу та/або участь в аматорських спортивних змаганнях, у тому числі у більярдному спорті, є особа, яка здійснює таке нарахування (виплату).

Разом з тим пп. 170.6.3 п. 170.6 ст. 170 Кодексу визначено, що оподаткування доходів у вигляді виграшів та призів, інших, ніж виграш (приз) у лотерею, здійснюється у загальному порядку, встановленому цим Кодексом для доходів, що остаточно оподатковуються під час їх нарахування, за ставкою, визначеною в абзаці першому пункту 167.1 статті 167 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, оскільки об’єктом оподаткування військовим збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід фізичної особи — резидента (нерезидента), до якого включаються доходи у вигляді виграшів, призів, то сума такого доходу оподатковується військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Що стосується утримання військового збору з доходу, отриманого як додаткове благо, то необхідно зазначити, що згідно з пп. 14.1.47 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу додатковим благом вважаються кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний із виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV зазначеного Кодексу).

Дохід, отриманий платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді, який визначено пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку й оподатковується військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Одночасно слід зазначити, що відповідно до пп. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи у вигляді вартості дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (з розрахунку на місяць), установленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Отже, сума доходу, отримана фізичною особою, яка не перевищує граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим підпункту 165.1.39 пункту 165.1 статті 165 Кодексу, не є об’єктом оподаткування військовим збором.

Водночас у разі якщо сума перевищує граничний розмір доходу, визначеного підпунктом 165.1.39 пункту 165.1 статті 165 Кодексу, то сума такого доходу включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку, і такий дохід підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.

Разом з тим норми пункту 164.5 ст. 164 Кодексу застосовуються під час нарахування доходу у будь-якій негрошовій формі для визначення бази оподаткування доходу податком на доходи фізичних осіб.

Пунктом 16-1 підрозділу 10 [розділу XX] Кодексу для військового збору застосування коефіцієнта, визначеного пунктом 164.5 ст. 164 Кодексу, не передбачено.

Одночасно повідомляємо, що детальнішу відповідь по суті із зазначених питань можна отримати від державної податкової інспекції за місцем податкової адреси платника податку, в якого виникли запитання з наданням копій документів, що стосуються цієї справи, як це передбачено пунктом 52.4 статті 52 Кодексу.

Заступник начальника Д. ЗЕНІН



Наступна стаття:  На початок статті 



Щодо обкладення податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 30.3.2015 № 6490/6/99-99-19-03-0275
Оподаткування
Постачання ліків, не дозволених для виробництва і застосування в Україні або
не внесених до Держреєстру лікарських засобів, оподатковується ПДВ за
ставкою 20%. ...

В рубриці: 


Щодо обкладення податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 30.3.2015 № 6490/6/99-99-19-03-0275
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Постачання ліків, не дозволених для виробництва і застосування в Україні або
не внесених до Держреєстру лікарських засобів, оподатковується ПДВ за
ставкою 20%. ...

Щодо оподаткування акцизним податком операцій з переобладнання вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль (витяг) Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 31.3.2015 № 11213/7/99-99-21-05-17
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Якщо документ про відповідність вимогам безпеки дорожнього руху автомобіля,
переобладнаного з вантажного в легковий, отримано до 01.01.2015 р., його
власник не повинен сплачувати акцизний податок. ...

0.050883