Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...

Більше семінарів ...

 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)


Документи для роботи № 22 (1.6.2015)
Бухоблік

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua.

Коментар. Кінцеві бенефіціари — продовження історії

Дивись документ:
Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи

Закон України від 21.5.2015 № 475-VІІІ

Ажіотаж, що зчинився навколо надання держреєстраторам інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юросіб, змусив законодавців прийняти 21.05.2015 р. Закон України №475-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи» (див. «ДК» №22/2015). Докладніше про нього читайте далі. Сам Закон невеликий, але вносить істотні зміни до старого порядку і термінів подання такої інформації, а також відповідальності за їх порушення.

Терміни надання інформації

Перше і найважливіше, про що слід сказати у зв’язку з цим Законом, — те, що він зсунув граничні терміни подання Держреєстратору інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) з 25.05.2015 р. ще на 4 місяці вперед. Таким чином, тепер таку інформацію щодо юросіб, зареєстрованих до 25.11.2014 р., треба подати до 25.09.2015 р. (юрособи, що реєструвалися після 25.11.2014 р., і новостворені юрособи подають (подавали) таку інформацію під час своєї держреєстрації).

Відповідальність за порушення

Але зверніть увагу: терміни подання не лише перенесені — вони стали справді граничними. І якщо раніше відповідальність встановлювалася за сам факт ненадання інформації, то тепер штрафи доведеться платити, якщо інформацію не подали вчасно, тобто до 25.09.2015 р.

Коло осіб, які зобов’язані надавати інформацію

З кола таких юросіб тепер вилучені:

— юрособи, до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації яких інформація про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) не включається відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України від 15.05.2003 р. №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців». Йдеться про політичні партії, творчі спілки та їхні територіальні осередки, адвокатські об’єднання, торгово-промислові палати, релігійні організації, державні та комунальні підприємства, державні органи, органи місцевого самоврядування та їхні асоціації. Зверніть увагу: громадські об’єднання (які можуть існувати в двох формах — як громадська організація або як громадська спілка) таку інформацію надавати держреєстратору, як і раніше, зобов’язані;

— юрособи, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками. У цьому разі учасники-фізособи є бенефіціарними власниками (контролерами) такої юрособи.

Але нас насторожує ось ця норма нового Закону: «У разі відсутності у юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника (учасника), якщо засновник (учасник) — юридична особа, подаються відомості про його відсутність». Раніше юрособи зобов’язані були надавати тільки інформацію про наявність кінцевих бенефіціарних власників (контролерів)1, і якщо інформація не була подана, можна було посилатися на те, що таких власників у складі засновників немає. Тепер це не звільняє від обов’язку повідомити держреєстратора про відсутність таких власників (інша річ, що на сьогодні абсолютно не зрозуміло, в якій формі).

1 Зразки заповнення форми 4 реєстраційної картки, у вигляді якої ця інформація подається держреєстратору, ви можете знайти на нашому сайті http://news.dtkt.ua/accounting/reposts/33967.

Тож сподіваємося, найближчим часом, з огляду на важливість цієї теми для широкого кола СГ, з’являться нарешті офіційні роз’яснення з питань — старих і нових, пов’язаних із поданням такої інформації.

Ганна БИКОВА, «Дебет-Кредит»Наступна стаття:  Дивись документ...  На початок статті 

Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи Частковий перегляд статті (тільки початок)
Закон України от 21.5.2015 № 475-VІІІ
Бухоблік
Строк подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера)
юридичної особи продовжено на 4 місяці — до 25 вересня 2015 року. ...
Коментар ДК...

В рубриці: 


Про роз’яснення з питань оподаткування податком на прибуток операцій в іноземній валюті Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 5.5.2015 № 16030/7/99-99-19-07-02-17
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
Визначені за правилами бухобліку курсові різниці для цілей оподаткування
податком на прибуток визнаються доходами та/або витратами у звітному періоді
їх виникнення. ...

Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справедливого оподаткування доходів фізичних осіб в інтервалі від 10 до 17 розмірів мінімальної заробітної плати Частковий перегляд статті (тільки початок)
Закон України от 19.5.2015 №
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
Ставка ПДФО 15% застосовується до межі в 17 мінімальних зарплат, а не 10. Ця
сама сума є максимальною величиною доходу, з якої справляється ЄСВ.
Понижуючий коефіцієнт до ставок ЄСВ у 2016 р. становить 0,4. ...
Коментар ДК...

0.035703