(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...
Все семинары ...
(полный план-график)









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 22 (1.6.2015)
Бухоблік

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua.

Коментар. Кінцеві бенефіціари — продовження історії

Дивись документ:
Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи

Закон України від 21.5.2015 № 475-VІІІ

Ажіотаж, що зчинився навколо надання держреєстраторам інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юросіб, змусив законодавців прийняти 21.05.2015 р. Закон України №475-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи» (див. «ДК» №22/2015). Докладніше про нього читайте далі. Сам Закон невеликий, але вносить істотні зміни до старого порядку і термінів подання такої інформації, а також відповідальності за їх порушення.

Терміни надання інформації

Перше і найважливіше, про що слід сказати у зв’язку з цим Законом, — те, що він зсунув граничні терміни подання Держреєстратору інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) з 25.05.2015 р. ще на 4 місяці вперед. Таким чином, тепер таку інформацію щодо юросіб, зареєстрованих до 25.11.2014 р., треба подати до 25.09.2015 р. (юрособи, що реєструвалися після 25.11.2014 р., і новостворені юрособи подають (подавали) таку інформацію під час своєї держреєстрації).

Відповідальність за порушення

Але зверніть увагу: терміни подання не лише перенесені — вони стали справді граничними. І якщо раніше відповідальність встановлювалася за сам факт ненадання інформації, то тепер штрафи доведеться платити, якщо інформацію не подали вчасно, тобто до 25.09.2015 р.

Коло осіб, які зобов’язані надавати інформацію

З кола таких юросіб тепер вилучені:

— юрособи, до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації яких інформація про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) не включається відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України від 15.05.2003 р. №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців». Йдеться про політичні партії, творчі спілки та їхні територіальні осередки, адвокатські об’єднання, торгово-промислові палати, релігійні організації, державні та комунальні підприємства, державні органи, органи місцевого самоврядування та їхні асоціації. Зверніть увагу: громадські об’єднання (які можуть існувати в двох формах — як громадська організація або як громадська спілка) таку інформацію надавати держреєстратору, як і раніше, зобов’язані;

— юрособи, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками. У цьому разі учасники-фізособи є бенефіціарними власниками (контролерами) такої юрособи.

Але нас насторожує ось ця норма нового Закону: «У разі відсутності у юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника (учасника), якщо засновник (учасник) — юридична особа, подаються відомості про його відсутність». Раніше юрособи зобов’язані були надавати тільки інформацію про наявність кінцевих бенефіціарних власників (контролерів)1, і якщо інформація не була подана, можна було посилатися на те, що таких власників у складі засновників немає. Тепер це не звільняє від обов’язку повідомити держреєстратора про відсутність таких власників (інша річ, що на сьогодні абсолютно не зрозуміло, в якій формі).

1 Зразки заповнення форми 4 реєстраційної картки, у вигляді якої ця інформація подається держреєстратору, ви можете знайти на нашому сайті http://news.dtkt.ua/accounting/reposts/33967.

Тож сподіваємося, найближчим часом, з огляду на важливість цієї теми для широкого кола СГ, з’являться нарешті офіційні роз’яснення з питань — старих і нових, пов’язаних із поданням такої інформації.

Ганна БИКОВА, «Дебет-Кредит»



Наступна стаття:  Дивись документ...  На початок статті 





Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи Частковий перегляд статті (тільки початок)
Закон України от 21.5.2015 № 475-VІІІ
Бухоблік
Строк подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера)
юридичної особи продовжено на 4 місяці — до 25 вересня 2015 року. ...
Коментар ДК...

В рубриці: 


Про роз’яснення з питань оподаткування податком на прибуток операцій в іноземній валюті Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 5.5.2015 № 16030/7/99-99-19-07-02-17
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
Визначені за правилами бухобліку курсові різниці для цілей оподаткування
податком на прибуток визнаються доходами та/або витратами у звітному періоді
їх виникнення. ...

Щодо громадського обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість» Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 23.4.2015 № 8624/6/99-99-19-03-01-15
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
ДФСУ вказала на деякі аспекти функціонування електронного адміністрування ПДВ. ...

0.021083