Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...

Більше семінарів ...

 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)


Документи для роботи № 22 (1.6.2015)
Бухоблік

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua.

Коментар. Про надання інформації

Дивись документ:
Про надання інформації

Лист Інші від 23.2.2015 № 565/10/10-36-11-01-10

Коментований лист буде цікавий платникам ПДВ тим, що в ньому наведено алгоритм: у якій саме послідовності податківці позбавлятимуть статусу платника ПДВ з підстави незнаходження за місцем реєстрації суб’єкта господарювання. Як відомо, ч. «ж» п. 184.1 ПКУ — найулюбленіша підстава податківців для анулювання реєстрації. А враховуючи рівень свавілля в цій царині, змогти передбачити дії податківців хоча б на один крок уперед у цьому питанні не завадить нікому.

За загальним правилом п. 49.8 ПКУ, прийняття декларації — обов’язок контролюючого органу. Але податківці можуть не приймати звітність, якщо вона складена з порушеннями порядку її заповнення — зокрема, відсутність індивідуального податкового номера в реєстрі платників ПДВ дасть змогу не прийняти податкову звітність на цілком законних підставах. Для того щоб позбавити платника податків права зазначити індивідуальний податковий номер згідно з даними реєстру, потрібно провести процедуру його анулювання.

Працівники контролюючих органів можуть перевіряти фактичне місцезнаходження платника податків. У разі його невиявлення перевіряльники мають усі підстави для повідомлення відповідного державного реєстратора за формою 18-ОПП (затверджена наказом МФУ від 09.12.2011 р. №1588), який надішле повідомлення платнику податку про необхідність підтвердження його місцезнаходження. І якщо після такого повідомлення не подати реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу, до ЄДР буде внесено запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей, наслідком чого стане анулювання реєстрації платником ПДВ і відмова у прийнятті декларації.

Це загальний алгоритм — як повинен діяти перевіряльник і які наслідки такої перевірки можуть бути для платника податків. Тобто наявність офісу за місцем реєстрації або ж можливість оперативного доставлення кореспонденції та можливість листування з податківцями мали би позбавити окремих працівників податкових органів будь-якої змоги маніпулювати результатами перевірок фактичного місцезнаходження платників податків. Але в реальному житті це далеко не так.

У реальних умовах керівництво суб’єкта господарювання абсолютно нічим не захищене від свавільного небажання працівника податкової міліції «не помічати» директора, який сидить навпроти з документами на оренду офісу, і зазначати в протоколі, що за цією адресою розташоване зовсім інше підприємство. І навіть договір оренди та своєчасно сплачені орендні платежі не переконують такого податківця, що підприємство все-таки має право перебувати за цим місцезнаходженням. Мета такої поведінки податкового міліціонера? Вона не є чимось наперед визначеним та прогнозованим, щоб можна було давати конкретні поради, як їй запобігти. Але його дії завжди спрямовані на досягнення конкретної мети, якої законним шляхом досягти б не вдалося. І тут усе залежить від того, чи зможе керівництво вже на перших етапах зламати «багатоходівку» податкового міліціонера і відмовитися грати за його правилами.

Юлія КЛОВСЬКА, головний редакторНаступна стаття:  Дивись документ...  На початок статті 

Cтосовно надання роз’яснення щодо виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 9.4.2015 № 357/5/75-15
Бухоблік
У разі працевлаштування отримувача допомоги на дитину (або виходу на роботу,
в тому числі на умовах неповного робочого часу або вдома) виплата допомоги у
розмірі 130 грн припиняється. ...

В рубриці: 


Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи Частковий перегляд статті (тільки початок)
Закон України от 21.5.2015 № 475-VІІІ
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
Строк подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера)
юридичної особи продовжено на 4 місяці — до 25 вересня 2015 року. ...
Коментар ДК...

Щодо деяких питань ведення податкового обліку фізичними особами — платниками податку на додану вартість Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 28.4.2015 № 4000/Б/99-99-17-02-02-14
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
ФОП не може бути власником нерухомого або рухомого майна, тому придбання,
спорудження, будівництво такого майна та операції з передачі права власності
на таке майно можуть здійснюватися ним виключно як фізособою. ...

0.026244