Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...
Більше семінарів ...

 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)


Документи для роботи № 22 (1.6.2015)
Бухоблік

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua.

Лист Інші від 9.4.2015 № 357/5/75-15

Cтосовно надання роз’яснення щодо виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Суттєво. У разі працевлаштування отримувача допомоги на дитину (або виходу на роботу, в тому числі на умовах неповного робочого часу або вдома) виплата допомоги у розмірі 130 грн припиняється.

! Батькам

Департаментом державної соціальної допомоги розглянуто звернення стосовно надання роз’яснення щодо виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та повідомляється.

Верховною Радою України 27.03.2014 р. прийнято Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», яким із 1 липня 2014 р. об’єднано допомогу при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги та встановлено фіксований розмір допомоги при народженні дитини.

Одночасно повідомляємо, що Постановою Кабінету Міністрів України від 25.06.2014 р. №208 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» передбачено продовження виплати допомоги особам, у яких закінчився строк виплати допомоги при народженні першої дитини. Зокрема, для осіб, у яких закінчився строк виплати допомоги при народженні першої дитини, яка виплачується 24 місяці, на наступні 12 місяців призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку в розмірі 130 грн. Це дозволить зберегти право на зарахування часу догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до трудового стажу.

За осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу до досягнення нею трирічного віку та/або допомогу при народженні дитини відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 р. №335 «Про внесення змін до Порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб», передбачена сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до Закону України від 15.01.2015 р. №120-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих положень соціальної політики» зі ст. 179 Кодексу законів про працю України та ст. 18 Закону України «Про відпустки» виключено положення про те, що за особами, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною і працюють на умовах неповного робочого часу, зберігається право на допомогу до досягнення дитиною трирічного віку.

Враховуючи вищевикладене, у разі працевлаштування отримувача (або виходу на роботу, в тому числі на умовах неповного робочого часу або вдома) виплата допомоги у розмірі 130 грн припиняється.

Директор Департаменту В. МУЗИЧЕНКОНаступна стаття:  На початок статті Про надання роз’яснення [щодо нарахування та утримання єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування на допомогу по тимчасовій непрацездатності, що виплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування України] Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 20.5.2015 № 17749/7/99-99-17-03-01-17
Бухоблік
Допомога по тимчасовій непрацездатності, що виплачується за рахунок коштів
Фонду соціального страхування України, не є базою нарахування та утримання
ЄСВ. ...

В рубриці: 


Щодо деяких питань ведення податкового обліку фізичними особами — платниками податку на додану вартість Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 28.4.2015 № 4000/Б/99-99-17-02-02-14
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
ФОП не може бути власником нерухомого або рухомого майна, тому придбання,
спорудження, будівництво такого майна та операції з передачі права власності
на таке майно можуть здійснюватися ним виключно як фізособою. ...

Про роз’яснення з питань оподаткування податком на прибуток операцій в іноземній валюті Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 5.5.2015 № 16030/7/99-99-19-07-02-17
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
Визначені за правилами бухобліку курсові різниці для цілей оподаткування
податком на прибуток визнаються доходами та/або витратами у звітному періоді
їх виникнення. ...

0.042815