Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...
Більше семінарів ...









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 04 (24.1.2011)
Оподаткування

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua.

Коментар. Ціннопаперові збитки — є добрі новини!

Дивись документ:
Про відображення від’ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами у 2010 році

Лист ДПС України від 10.11.2010 № 24268/7/15-0317

З 1 квітня набирають чинності норми Податкового кодексу, які стосуються порядку обкладення податком на прибуток. Проте протягом I кв. платникам на загальній системі оподаткування все-таки доведеться працювати за чинним Законом про прибуток. Крім того, й декларацію про прибуток за 2010 рік також слід подати, керуючись старими правилами оподаткування. Лист ДПАУ від 04.01.2011 р. №23/7/15-03171 розглядає врахування збитків від операцій з ЦП, що виникли станом на 01.01.2010 р., у декларації з прибутку за 2010 рік. Цей лист є доволі лояльним та корисним для платників.

Починаючи з декларації з прибутку за 9 місяців 2010 року платники податку на прибуток були зобов’язані відображати збитки, що виникли на 01.01.2010 р., у зменшеному на 80% розмірі.2 Кілька місяців тому ДПАУ вважала, що зазначене 80-відсоткове обмеження стосується й від’ємного фінрезультату, що виник станом на 01.01.2010 р. від операцій з ЦП та деривативами. Так, раніше у листі від 10.11.2010 р. №24268/7/15-0317 зазначалося, що у декларації за 2010 рік повинно бути враховано лише 20% від реальної величини такого від’ємного фінрезультату. I ось у листі від 04.01.2011 р. №23/7/15-031 думка податківців змінилася повністю. Тепер ДПАУ вважає, що від’ємний фінрезультат за операціями з ЦП, який виник станом на 01.01.2010 року, враховується у повній сумі для цілей ведення окремого обліку операцій з ЦП.

1 Лист ДПАУ від 04.01.2011 р. №23/7/15-0317 вносить зміни до листа ДПАУ від 10.11.2010 р. №24268/7/15-0317, який ми коментували у «ДК» №48/2010. З документом можна ознайомитися в «ДК» №4/2011.

2 Згідно із п. 22.4 Закону про прибуток: «У 2010 році у складі валових витрат платника податку враховується 20 відсотків суми від’ємного значення об’єкта оподаткування з податку на прибуток, яке утворилося станом на 1 січня 2010 року». Зазначені зміни до Закону про прибуток, внесені Законом від 20.05.2010 р. №2275-VI (див. у «ДК» №25-26/2010, у «ДК» №29/2010), набрали чинності з 01.07.2010 р.

Уважніше вчитавшись в норми Закону про прибуток, ДПАУ звертає увагу на те, що:

1. У декларації за 2010 рік враховується лише 20% від’ємного значення об’єкта оподаткування з податку на прибуток, яке утворилося станом на 01.01.2010 р. (п. 22.4 Закону про прибуток) — рядок 04.9 декларації з прибутку.

2. Об’єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого ВД звітного періоду на суму ВВ та суму амортизаційних відрахувань (ст. 3).

3. Платник податку веде окремий податковий облік фінансових результатів операцій з ЦП та деривативами у розрізі окремих видів ЦП, а також деривативів (пп. 7.6.1).

4. «Від’ємний фінансовий результат від операцій з ЦП» не є «від’ємним значенням об’єкта оподаткування з податку на прибуток», а отже, не повинен підпадати під дію п. 22.4 Закону про прибуток. Таким чином, врахування від’ємних фінрезультатів, пов’язаних з ЦП, які виникли на 01.01.2010 р., при відображенні в декларації за 2010 рік операцій з ЦП можливе в повній сумі.

Приклад Підприємство у 2009 році мало від’ємний фінрезультат від операцій з акціями в сумі 8000 грн. У поточному році підприємство придбало акції у I кв. на суму 40000 грн та у IV кв. продало акції на суму 50000 грн (див. таблицю).

Таблиця

Відображення в обліку операцій з ЦП

Облік
Сума, грн
Від’ємний фінрезультат за операціями з ЦП (на 01.01.2010 р.) 8000 (р. 1.3 додатка К3)
Операції з ЦП протягом 2010 року 50000 (доходи) (р. 1.1 додатка К3) 40000 (витрати) (р. 1.2 додатка К3)
Загальний фінрезультат від операцій з ЦП у підсумку на кінець 2010 року переноситься до рядка 01.4 Декларації з прибутку 2000 (р. 1, 01.4 додатка К3)

Мар’яна КОНДЗЕЛКА, головний редактор журналу «Дебет-Кредит»



Наступна стаття:  Дивись документ...  На початок статті 





Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Частковий перегляд статті (тільки початок)
Оподаткування
Єдиний соцвнесок не нараховується, зокрема, на: соцдопомогу та виплати, встановлені колдоговором, вихідну допомогу в разі припинення трудового договору, витрати на відрядження, на підготовку та перепідготовку кадрів....
Коментар ДК...

В рубриці: 


Щодо відображення в бухгалтерському обліку коштів підприємства на рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 8.4.2015 № 31-18410-08-25/12278
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Мінфін готує зміни до Інструкції про План рахунків, якими передбачається
запровадження субрахунку до рахунку 31 «Рахунки в банках», призначеного,
зокрема, для обліку коштів на рахунку в системі електронного адміністрування
ПДВ. ...

Щодо оподаткування акцизним податком операцій з переобладнання вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль (витяг) Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 31.3.2015 № 11213/7/99-99-21-05-17
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Якщо документ про відповідність вимогам безпеки дорожнього руху автомобіля,
переобладнаного з вантажного в легковий, отримано до 01.01.2015 р., його
власник не повинен сплачувати акцизний податок. ...

0.052764