(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...

Все семинары ...
(полный план-график)









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 15 (11.4.2011)
Оподаткування

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua.

Коментар. Щодо дотримання платниками податку на прибуток умов для користування нульовою ставкою з податку на прибуток

Дивись документ:
Щодо дотримання платниками податку на прибуток умов для користування нульовою ставкою з податку на прибуток

Лист ДПС України від 9.2.2011 № 2768/6/15-0315

Коментованим листом ДПАУ нагадує платникам податку на прибуток про новацію, введену п. 154.6 ПКУ. Згідно з цією нормою деякі платники податку можуть застосовувати ставку податку на прибуток, що дорівнює 0%.

Що потрібно юрособі — платнику податку для того, щоб застосовувати таку «гарну» ставку? Треба відповідати одному з таких критеріїв:

а) бути утвореним в установленому законом порядку після 1 квітня 2011 року;

б) можна бути утвореними і раніше, але протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення минуло менше трьох років) щорічний обсяг доходів повинен був бути задекларований в сумі, що не перевищує трьох мільйонів гривень, та середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду мала не перевищувати 20 осіб;

в) можна було бути зареєстрованим платником єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до набрання чинності ПКУ, але за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) повинен був становити до одного мільйона гривень, а середньооблікова кількість працівників — до 50 осіб.

Крім того, ДПАУ роз’яснює, що платники податку, які підпадають під зазначені критерії і застосовують нульову ставку податку на прибуток, втрачають це право, якщо:

1) розмір доходів кожного звітного податкового періоду наростаючим підсумком з початку року перевищує 3 млн грн. При цьому обсяг доходів визначається у податковій декларації з податку на прибуток наростаючим підсумком з початку звітного податкового періоду і закінчується останнім календарним днем такого періоду;

2) нарахована за кожний місяць звітного періоду середня заробітна плата працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є меншою, ніж дві мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом. Нагадуємо, що Законом про Держбюджет1 у 2011 р. мінімальну зарплату встановлено в розмірах: з 01.01.2011 р. — 941,00 грн, з 01.04.2011 р. — 960,00 грн, з 01.10.2011 р. — 985,00 грн, з 01.12.2011 р. — 1004,00 грн. Отже, щоб мати право на застосування нульової ставки з податку на прибуток, нарахована зарплата кожного з працівників (не встановлений оклад) щомісяця має бути не нижчою ніж: з 01.01.2011 р. — 1882,00 грн, з 01.04.2011 р. — 1920,00 грн, з 01.10.2011 р. — 1970,00 грн, з 01.12.2011 р. — 2008,00 грн.

1 Закон України від 23.12.2010 р. №2857-VI «Про Державний бюджет України на 2011 рік».

Звернемо також увагу, що слід дотримуватися критерію щодо середньооблікової чисельності працівників.

Але перш ніж сідати і розраховувати, що вигідніше — відповідати протягом року цим критеріям чи сплачувати з 01.04.2011 р. 23% податку на прибуток, перегляньте перелік тих суб’єктів господарської діяльності, які такою пільговою ставкою податку не зможуть користуватися за будь-яких обставин, — цей перелік також установлено п. 154.6 ПКУ. Це СГД, які:

1) утворені в період після набрання чинності цим Кодексом шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення), приватизації та корпоратизації;

2) здійснюють:

— діяльність у сфері розваг, визначену в пп. 14.1.46 ПКУ;

— виробництво, оптовий продаж, експорт-імпорт підакцизних товарів;

— виробництво, оптовий та роздрібний продаж пально-мастильних матеріалів;

— видобуток, серійне виробництво та виготовлення дорогоцінних металів і коштовного каміння, у тому числі органогенного утворення, що підлягають ліцензуванню відповідно до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»;

— фінансову діяльність (гр. 65 — гр. 67 Секції J КВЕД ДК 009:2005);

— діяльність з обміну валют;

— видобуток та реалізацію корисних копалин загальнодержавного значення;

— операції з нерухомим майном, оренду (у тому числі надання в оренду торгових місць на ринках та/або у торговельних об’єктах) (гр. 70, 71 КВЕД ДК 009:2005);

— діяльність з надання послуг пошти та зв’язку (гр. 64 КВЕД ДК 009:2005);

— діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

— діяльність з надання послуг у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону України «Про телебачення і радіомовлення»;

— охоронну діяльність;

— зовнішньоекономічну діяльність (крім діяльності у сфері інформатизації);

— виробництво продукції на давальницькій сировині;

— оптову торгівлю і посередництво в оптовій торгівлі;

— діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води;

— діяльність у сферах права, бухгалтерського обліку, інжинірингу; надання послуг підприємцям (гр. 74 КВЕД ДК 009:2005).

Також звертаємо вашу увагу на те, що ПКУ встановлено не тільки можливість нульової ставки з податку на прибуток, а й цільове використання вивільнених в результаті коштів1.

1 Порядок використання коштів, що вивільняються внаслідок використання аналогічної пільги, встановленої п. 15, 17 — 19 п. 4 розділу ХХ, вже затверджено постановою КМУ від 28.02.2011 р. №299. Серед «цікавинок» цієї постанови — обов’язок подання разом із декларацією з податку на прибуток за результатами кожного податкового періоду додаткового звіту про цільове використання згаданих коштів за формою, затвердженою ДПАУ. Про це читайте в наступних номерах «ДК».

Так, п. 152.11 ПКУ передбачено, що платники податку, які користуються нульовою ставкою, встановленою п. 154.6 ПКУ:

1) суми коштів, що не перераховані до бюджету при застосуванні ставки податку нуль відсотків, спрямовують на переоснащення матеріально-технічної бази, на повернення кредитів, використаних на зазначені цілі, і сплату процентів за ними та/або поповнення власних обігових коштів;

2) суми коштів, що не перераховані до бюджету при застосуванні ставки податку нуль відсотків, визнають доходами одночасно з визнанням витрат, здійснених за рахунок цих коштів, у розмірі таких витрат.

У разі якщо суми коштів, що не перераховані до бюджету при застосуванні ставки податку нуль відсотків, використані не за цільовим призначенням або не використані платником податку протягом річного звітного періоду, залишок невикористаних коштів або сума коштів, використана не за цільовим призначенням, зараховуються до бюджету в першому кварталі наступного звітного року.

Ганна БИКОВА, «Дебет-Кредит»



Наступна стаття:  Дивись документ...  На початок статті 





Щодо обчислення страхового стажу Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності от 4.2.2011 № 04-29-196
Бухоблік
Страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування....
Коментар ДК...

В рубриці: 


Щодо оподаткування акцизним податком операцій з переобладнання вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль (витяг) Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 31.3.2015 № 11213/7/99-99-21-05-17
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Якщо документ про відповідність вимогам безпеки дорожнього руху автомобіля,
переобладнаного з вантажного в легковий, отримано до 01.01.2015 р., його
власник не повинен сплачувати акцизний податок. ...

Про декларування товарів, щодо яких встановлено додатковий імпортний збір Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 26.3.2015 № 10447/7/99-99-24-02-02-17
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Декларування за одним класифікаційним кодом згідно з УКТ ЗЕД товарів, щодо
яких встановлено додатковий імпортний збір, не передбачено. ...

0.104788