(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...

Все семинары ...
(полный план-график)









 : загальний по сайту



Курсы валют на PROext

Документи для роботи № 15 (11.4.2011)
Бухоблік

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua.

Лист Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 4.2.2011 № 04-29-196

Щодо обчислення страхового стажу

Дивись коментар

Суттєво. Страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

! Застрахованим у ФСС з ТВП

Повідомляємо, що Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. №2464 (далі — Закон №2464) були внесені зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. №2240 (далі — Закон №2240). З 1 січня 2011 року, згідно із внесеними змінами до ст. 7 Закону №2240, страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.

Період отримання виплат за окремими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а до впровадження такої системи — у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Страховий стаж обчислюється в місяцях. Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків менша, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу за формулою:

ТП = Св : В ,

де ТП — тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається у місяцях;

Св — сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сплаченого за відповідний місяць;

В — мінімальний розмір страхового внеску за відповідний місяць.

До страхового стажу прирівнюється трудовий стаж, набутий працівником за час роботи на умовах трудового договору (контракту) до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до ст. 16 Закону №2464 державний реєстр загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Державний реєстр) створюється для забезпечення: ведення обліку платників і застрахованих осіб у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та їх ідентифікації; накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про сплату платниками єдиного внеску та про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат за окремими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування; нарахування та обліку виплат за окремими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування. Державний реєстр складається з реєстру страхувальників і реєстру застрахованих осіб.

Iнформація з Державного реєстру надається на запит платників єдиного внеску та/або застрахованих осіб у порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 4 ст. 17 Закону №2464).

Статтею 20 Закону №2464 передбачено, що персоніфіковані відомості про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, та інші відомості подаються до Пенсійного фонду роботодавцями, підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення, допомогу та компенсацію відповідно до законодавства. Відомості про страховий стаж та заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), розмір сплаченого єдиного внеску та інші дані, що містяться в реєстрі застрахованих осіб, використовуються для обчислення та призначення страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Отже, якщо виникає потреба у визначенні страхового стажу застрахованої особи, яка на початок 2011 року має страховий стаж менше восьми років і не має пільг згідно із чинним законодавством, то починаючи з лютого 2011 року за інформацією про страховий стаж застрахованої особи, набутий після 01.01.2011 року, який обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, страхувальник та/або застрахована особа може звернутися до Пенсійного фонду.

Також слід зазначити, що Пенсійний фонд України — орган, уповноважений відповідно до Закону №2464 вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов’язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом. Пенсійний фонд та його територіальні органи зобов’язані надавати безоплатно на вимогу застрахованих осіб інформацію, що міститься на їх персональних облікових картках у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування; надавати безоплатно платникам єдиного внеску в усній та письмовій формі консультації з питань застосування законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, роз’яснювати їхні права і обов’язки.

Що стосується порядку відображення в бухгалтерському обліку операцій з нарахування і виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, на поховання за рахунок коштів Фонду, то такий порядок залишився без змін. Як і раніше, допомогу мають призначати, нараховувати та виплачувати страхувальники-роботодавці.

Відповідно до ст. 52 Закону №2240 документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства, установи, організації, а допомога на поховання призначається не пізніше дня, що настає за днем звернення.

Для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, згідно із ст. 21 Закону №2240, страхувальником для фінансування його робочим органом відділення Фонду має подаватися заява-розрахунок за формою, затвердженою постановою правління Фонду від 22.12.2010 р. №26, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 25.01.2011 р. за №111/18849. У заяві-розрахунку необхідно зазначати нараховану суму допомоги без зменшення на обов’язкові утримання.

Отримавши кошти від органу Фонду, страхувальник зобов’язаний виплатити допомогу по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах не пізніше найближчого дня, встановленого для виплати заробітної плати, а допомогу на поховання — не пізніше наступного робочого дня після отримання страхових коштів від Фонду.

В. о. директора Е. УШАКОВ



Наступна стаття:  Коментар ДК...  На початок статті 





Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість Частковий перегляд статті (тільки початок)
Наказ ДПС України от 22.10.2012 № 978
Бухоблік
Якщо особи, не зареєстровані як платники податку, ввозять товари на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню згідно із законом, такі особи сплачують податок під час митного оформлення товарів без реєстрації як платники такого податку...

В рубриці: 


Cтосовно надання роз’яснення щодо виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 9.4.2015 № 357/5/75-15
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
У разі працевлаштування отримувача допомоги на дитину (або виходу на роботу,
в тому числі на умовах неповного робочого часу або вдома) виплата допомоги у
розмірі 130 грн припиняється. ...

Про надання інформації (витяг) Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 12.2.2015 № 339/4/99-99-19-01-01-13
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
Дохід у вигляді аліментів, що виплачуються платнику податку резидентом, не є
об’єктом оподаткування військовим збором. ...

0.02426