(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...

Все семинары ...
(полный план-график)









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 34-35 (29.8.2011)
Оподаткування

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua.

Коментар. Щодо застосування окремих норм Податкового кодексу України

Дивись документ:
Щодо застосування окремих норм Податкового кодексу України

Лист ДПС України від 22.6.2011 № 7429/5/15-0416

Через зміни, внесені до ПКУ, питання класифікації витрат стоїть дуже гостро.

У коментованому листі податківці висловлюють свою точку зору: витрати на придбання валюти належать до складу адміністративних витрат і відображаються в рядку 06.2.8 додатка АВ та рядку 06.2 декларації з податку на прибуток. Їхня аргументація базується на нормах пп. 138.5.2 ПКУ.

Ми не погоджуємось із такою позицією. Адже норми пп. 138.5.2 ПКУ регламентують витрати в податковому обліку «...від здійснення кредитно-депозитних операцій, у тому числі субординованого боргу, ... (комісійних та інших платежів, пов’язаних зі створенням або придбанням кредитів, вкладів (депозитів)...».

А послуги банку не є кредитно-депозитними витратами підприємства. На нашу думку, такі витрати справді підпадають під визначення адміністративних витрат, але як плата за розрахунково-касове обслуговування та інші послуги банків (пп. «є» пп. 138.10.2 ПКУ). Але ми згідні з тим, що у декларації такі суми пройдуть за рядком 06.2.8 додатка АВ та рядком 06.2 декларації з податку на прибуток.

Тепер щодо документального підтвердження та дати визнання таких витрат. Пункт 138.2 ПКУ регламентує визначення витрат, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, на підставі первинних та інших документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат. Обов’язковість ведення і зберігання таких документів передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку. В цьому разі документами, що підтверджують факт здійснення витрат на комісійне обслуговування, буде банківська виписка та заява на придбання валюти, а датою визнання витрат на банківське обслуговування є дата нарахування банком послуг банківського обслуговування.

Юлія КЛОВСЬКА, «Дебет-Кредит»



Наступна стаття:  Дивись документ...  На початок статті 





Щодо окремих питань з організації та оплати праці та відпусток Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Мінпраці та соцполітики от 17.6.2011 № 190/13/116-11
Бухоблік
Ненадання працівнику щорічних відпусток у визначені законодавством терміни є грубим порушенням законодавства про працю, за що роботодавця в установленому порядку може бути притягнуто до відповідальності....

В рубриці: 


Щодо оподаткування акцизним податком операцій з переобладнання вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль (витяг) Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 31.3.2015 № 11213/7/99-99-21-05-17
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Якщо документ про відповідність вимогам безпеки дорожнього руху автомобіля,
переобладнаного з вантажного в легковий, отримано до 01.01.2015 р., його
власник не повинен сплачувати акцизний податок. ...

Про оподаткування екологічним податком скидів забруднюючих речовин Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 20.3.2015 № 9485/7/99-99-15-04-01-17
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
ПЗ з екоподатку обчислюється як алгебраїчний добуток загального у звітному
періоді обсягу зворотних вод на величину «мінералізації» та встановленої у
п. 245.2 ПКУ ставки екоподатку для забруднюючих речовин відповідної групи. ...

0.06348