(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...

Все семинары ...
(полный план-график)









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 42 (21.10.2013)
Оподаткування

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Лист Інші від 18.6.2013 № 8646/7/99-99-19-04-02-17

ПДВ та оплата наднормативного споживання електроенергії

Лист Міністерства доходів і зборів України від 18.06.2013 р. №8646/7/99-99-19-04-02-17

Суттєво. Плата за перевищення договірних величин споживання електроенергії включається до бази оподаткування ПДВ.

! Постачальникам електроенергії

Міністерство доходів і зборів України розглянуло лист <...> щодо оподаткування податком на додану вартість подвійного розміру плати за перевищення договірних величин електроспоживання і повідомляє.

Абзацом шостим статті 26 Закону України від 16.10.97 р. №575/97-ВР «Про електроенергетику» встановлено, що споживачі (крім населення, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I — IV рівнів акредитації державної і комунальної форм власності) у випадку споживання електричної енергії понад договірну величину за розрахунковий період сплачують енергопостачальникам двократну вартість різниці фактично спожитої і договірної величини.

Тобто, якщо протягом відповідного розрахункового періоду споживачем використано більшу кількість електроенергії, ніж передбачено нормами її споживання (договірна величина), плата за надміру спожиту електроенергію змінюється (збільшується вдвічі).

Згідно з підпунктом 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 розділу I Податкового кодексу України (далі — Кодекс) з метою застосування терміна «постачання товарів» електрична енергія вважається товаром.

Об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції з постачання товарів (послуг) на митній території України (пункт 185.1 статті 185 розділу V Кодексу).

Згідно з правилами, встановленими пунктом 188.1 статті 188 розділу V Кодексу, базою оподаткування таких операцій є їх договірна (контрактна) вартість, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками — суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів), а також збору на обов’язкове державне пенсійне страхування на вартість послуг стільникового рухомого зв’язку).

До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.

Отже, суми коштів, які надійшли платнику податку у вигляді подвійного розміру плати за перевищення договірних величин споживання електроенергії, включаються таким платником до бази оподаткування податком на додану вартість.

Заступник міністра А. IГНАТОВ



Наступна стаття:  На початок статті 



Щодо нарахування ЄСВ на суми компенсації за невикористану відпустку Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Пенсійний фонд от 6.8.2013 № 20685/03-30
Оподаткування
На суми компенсацій за невикористану відпустку, які виплачуються звільненим особам, єдиний внесок не нараховується. ...

В рубриці: 


Щодо оподаткування акцизним податком операцій з переобладнання вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль (витяг) Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 31.3.2015 № 11213/7/99-99-21-05-17
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Якщо документ про відповідність вимогам безпеки дорожнього руху автомобіля,
переобладнаного з вантажного в легковий, отримано до 01.01.2015 р., його
власник не повинен сплачувати акцизний податок. ...

Щодо обкладення податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 30.3.2015 № 6490/6/99-99-19-03-0275
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Постачання ліків, не дозволених для виробництва і застосування в Україні або
не внесених до Держреєстру лікарських засобів, оподатковується ПДВ за
ставкою 20%. ...

0.058432