(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...

Все семинары ...
(полный план-график)









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 22 (1.6.2015)
Бухоблік

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Лист Інші від 5.5.2015 № 16030/7/99-99-19-07-02-17

Про роз’яснення з питань оподаткування податком на прибуток операцій в іноземній валюті

Суттєво. Визначені за правилами бухобліку курсові різниці для цілей оподаткування податком на прибуток визнаються доходами та/або витратами у звітному періоді їх виникнення.

! Платникам податку на прибуток

Державна фіскальна служба України з метою однозначного розуміння питань відображення у податковому обліку операцій із розрахунками в іноземній валюті до 01.01.2015 р. повідомляє таке.

Оподаткування операцій із розрахунками в іноземній валюті здійснюється згідно з п. 153.1 ст. 153 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) у редакції, чинній до 01.01.2015 р.

Визначення курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти здійснюється відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку. При цьому прибуток (позитивне значення курсових різниць) ураховується у складі доходів платника податку, а збиток (від’ємне значення курсових різниць) ураховується у складі витрат платника податку (підпункт 153.1.3 пункту 153.1 статті 153 Кодексу).

Облік операцій в іноземній валюті регулюється Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 21 «Вплив змін валютних курсів», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 10.08.2000 р. №193 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.08.2000 р. за №515/4736 (далі — П(С)БО 21).

Пунктом 4 П(С)БО 21 визначено, що курсова різниця — це різниця між оцінками однакової кількості одиниць іноземної валюти при різних валютних курсах.

У податковому обліку позитивне значення курсових різниць, визначене відповідно до пп. 153.1.3 п. 153.1 ст. 153 Кодексу, банківською установою включається до складу доходу від операційної діяльності, іншими платниками податку — до складу інших доходів.

Відповідно до положень п. 137.4 ст. 137 Кодексу датою отримання доходів, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, є звітний період, у якому такі доходи визнаються згідно з цією статтею, незалежно від фактичного надходження коштів (метод нарахувань), визначений з урахуванням норм цього пункту та статті 159 цього Кодексу.

Податкові витрати за операціями в іноземній валюті формуються згідно з вимогами пп. «а» пп. 138.10.4 п. 138.10 ст. 138 Кодексу та відносяться до інших операційних витрат, які включаються до складу витрат у періоді, в якому вони були здійснені (п. 138.5 ст. 138 Кодексу).

Тобто визначені за правилами бухгалтерського обліку курсові різниці від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти для цілей оподаткування податком на прибуток визнаються доходами та/або витратами у звітному періоді їх виникнення відповідно до вимог Кодексу.

Враховуючи викладене, зобов’язую начальників головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Міжрегіонального головного управління ДФС — Центрального офісу з обслуговування великих платників довести зазначений лист до відома платників податку і підпорядкованих підрозділів, забезпечити врахування вимог листа при проведенні контрольно-перевірочної роботи та апеляційних процедур та приведення у відповідність власних роз’яснень.

Звертаю увагу начальника Головного управління ДФС у Миколаївській області на недопущення надання податкових консультацій, що суперечать вимогам чинного податкового законодавства. Доручаю терміново відкликати лист Головного управління ДФС у Миколаївській області від 25.02.2014 р. №1004/7/14-29-15-02-16 «Про від’ємні курсові різниці». Про відкликання повідомити платників та підпорядковані підрозділи.

В. о. голови М. МОКЛЯК



Наступна стаття:  На початок статті 



Щодо громадського обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість» Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 23.4.2015 № 8624/6/99-99-19-03-01-15
Бухоблік
ДФСУ вказала на деякі аспекти функціонування електронного адміністрування ПДВ. ...

В рубриці: 


Про надання інформації (витяг) Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 12.2.2015 № 339/4/99-99-19-01-01-13
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
Дохід у вигляді аліментів, що виплачуються платнику податку резидентом, не є
об’єктом оподаткування військовим збором. ...

Про перелік країн, на які поширюється дія Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 30.3.2015 № 10909/7/99-99-12-01-03-17
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
ДФСУ надала актуалізований перелік країн та юрисдикцій, на які поширюється дія
Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах. ...

0.03249