(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...

Все семинары ...
(полный план-график)









 : загальний по сайту



Курсы валют на PROext

Документи для роботи № 22 (1.6.2015)
Бухоблік

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Лист Інші від 12.2.2015 № 339/4/99-99-19-01-01-13

Про надання інформації (витяг)

Суттєво. Дохід у вигляді аліментів, що виплачуються платнику податку резидентом, не є об’єктом оподаткування військовим збором.

! Податковим агентам з ПДФО

<...>

До питання 1 (щодо утримання військового збору при сплаті аліментів)

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України (далі — Кодекс), відповідно до пп. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді заробітної плати, нарахований (виплачений) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту).

Законом України від 31.07.2014 р. №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України», зокрема, підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу доповнено пунктом 16-1, згідно з яким тимчасово, до 1 січня 2015 року, встановлюється військовий збір.

Законом України від 28.12.2014 р. №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» продовжено оподаткування доходів військовим збором до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних сил України.

Відповідно до пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу.

Згідно з п. 163.1 ст. 163 Кодексу об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включаються доходи, перелік яких визначено пп. 164.2.1 — 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Кодексу, у тому числі дохід у формі заробітної плати, що нараховується (виплачується, надається) платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами. До зазначеного вище переліку включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 Кодексу, що передбачені пп. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 Кодексу.

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу (пп. 1.4 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу).

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати збір зі суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5% (пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Кодексу).

Водночас утримання із заробітної плати працівників за виконавчими документами, наданими підприємству державним виконавцем для примусового стягнення, здійснюють у порядку, визначеному Сімейним кодексом України (далі — СКУ) та Законом України від 21.04.99 р. №606-XIV «Про виконавче провадження» (далі — Закон №606).

Згідно зі ст. 183 СКУ визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини, яка стягуватиметься як аліменти на дитину, визначається судом.

Розмір відрахувань із заробітної плати та інших доходів боржника вираховується зі суми, що залишається після утримання податків, зборів та єдиного внеску (п. 1 ст. 70 Закону №606).

Враховуючи зазначене, податковий агент зі суми нарахованої заробітної плати зобов’язаний утримати військовий збір. Крім того, з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб база оподаткування заробітної плати визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску.

Таким чином, сума аліментів розраховується зі суми заробітної плати, яка залишається після утримання військового збору, податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску.

Водночас згідно з пп. 165.1.14 п. 165.1 ст. 165 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються аліменти, що виплачуються платнику податку відповідно до рішення суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із СКУ, за винятком виплати аліментів нерезидентом незалежно від їх розміру, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Оскільки дохід у вигляді аліментів, що виплачуються платнику податку резидентом, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, то відповідно він не є об’єктом оподаткування військовим збором.

<...>

Голова І. БІЛОУС



Наступна стаття:  На початок статті 



Про облік транспортних засобів, переданих на потреби Збройних сил України (витяг) Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 24.2.2015 № 3821/6/99-99-19-02-02-15
Бухоблік
Амортизаційні відрахування на законсервовану техніку та транспортні засоби
мобілізаційного призначення, які не експлуатуються, не здійснюються. ...

В рубриці: 


Про надання інформації Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 23.2.2015 № 565/10/10-36-11-01-10
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
Вичерпний перелік вимог щодо анулювання реєстрації платника податку на додану
вартість та вимог до подання та прийняття податкової звітності наведено в ПКУ. ...
Коментар ДК...

Cтосовно надання роз’яснення щодо виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 9.4.2015 № 357/5/75-15
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
У разі працевлаштування отримувача допомоги на дитину (або виходу на роботу,
в тому числі на умовах неповного робочого часу або вдома) виплата допомоги у
розмірі 130 грн припиняється. ...

0.031987