Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...
Більше семінарів ...









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 01-02 (12.1.2004)
Оподаткування

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Постанова Кабінет Міністрів України від 24.12.2003 № 1993

Про затвердження Порядку оподаткування доходів із джерелом їх походження з України, що виплачуються фізичній особі - нерезиденту іншим нерезидентом

Чинний з 01.01.2004

Дивись коментар

Відповідно до підпункту 9.11.2 статті 9 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок оподаткування доходів із джерелом їх походження з України, що виплачуються фізичній особі - нерезиденту іншим нерезидентом (додається).

2. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2004 року.

Прем’єр-міністр України В. ЯНУКОВИЧ

Порядок оподаткування доходів із джерелом їх походження з України, що виплачуються фізичній особі - нерезиденту іншим нерезидентом

СУТТЄВО. Якщо доходи з джерелом їх походження з України виплачуються нерезиденту іншим нерезидентом, то такі доходи повинні зараховуватися на рахунок, відкритий таким нерезидентом у банку-резиденті, режим якого встановлюється Національним банком України. Доходи фізичних осіб - нерезидентів в Україні з 2004 р. оподатковуються за подвійною ставкою оподаткування - 26% (з 1 січня 2007 р. 30%).

1. Цей Порядок визначає механізм оподаткування доходів із джерелом їх походження з України, що виплачуються фізичній особі - нерезиденту іншим нерезидентом (далі - доходи).

2. Податок нараховується за ставкою, визначеною пунктом 7.3 статті 7 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб".

3. Доходи, виплачені у безготівковій формі, зараховуються на окремий поточний рахунок, відкритий фізичною особою - нерезидентом у банку-резиденті відповідно до нормативно-правових актів Національного банку. При цьому банк-резидент, у якому відкритий зазначений рахунок, вважається податковим агентом, який зобов’язаний нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходів фізичних осіб у разі здійснення будь-яких видаткових операцій з такого рахунка, зокрема видачі готівки, закриття такого рахунка або перерахування доходів з цього рахунка на інший поточний рахунок, у тому числі в разі набуття таким нерезидентом - отримувачем доходу статусу резидента. Податок сплачується від імені та за рахунок платника податку.

Податок, утриманий банком-резидентом з доходів нерезидента у разі здійснення видаткових операцій з окремого поточного рахунка, підлягає зарахуванню до відповідного бюджету згідно з вимогами законодавства на рахунки, відкриті у територіальних органах Державного казначейства за місцем утримання такого податку.

Строк зберігання банками-резидентами - податковими агентами документів, що підтверджують сплату податків, регулюється нормативно-правовими актами Національного банку.

4. У разі виплати доходів готівкою або у формі, відмінній від грошової, отримувач такого доходу зобов’язаний самостійно нарахувати та сплатити (перерахувати) податок до бюджету протягом 20 календарних днів після дня отримання таких доходів, але не пізніше закінчення перебування цієї особи в Україні. Податок сплачується (перераховується) нерезидентом - отримувачем доходу до відповідного бюджету згідно з вимогами законодавства на рахунки, відкриті у територіальних органах Державного казначейства за місцем його проживання в Україні.

5. Довідка про сплачений нерезидентом податок видається органом державної податкової служби за місцем проживання такого нерезидента у порядку, встановленому Державною податковою адміністрацією.

У разі самостійної сплати нерезидентом податку підставою для отримання довідки є пред’явлений органові державної податкової служби платіжний документ, що підтверджує факт сплати в Україні податку.





Наступна стаття:  Коментар ДК...  На початок статті 





Щодо відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій платниками, які перейшли на спрощену систему оподаткування Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Пенсійний фонд от 30.7.2003 № 5986
Оподаткування
Пенсійний фонд вважає, що суб’єкти малого підприємництва, які перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку, є платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з відшкодування фактичних вит...

В рубриці: 


Про оподаткування екологічним податком скидів забруднюючих речовин Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 20.3.2015 № 9485/7/99-99-15-04-01-17
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
ПЗ з екоподатку обчислюється як алгебраїчний добуток загального у звітному
періоді обсягу зворотних вод на величину «мінералізації» та встановленої у
п. 245.2 ПКУ ставки екоподатку для забруднюючих речовин відповідної групи. ...

Про декларування товарів, щодо яких встановлено додатковий імпортний збір Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 26.3.2015 № 10447/7/99-99-24-02-02-17
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Декларування за одним класифікаційним кодом згідно з УКТ ЗЕД товарів, щодо
яких встановлено додатковий імпортний збір, не передбачено. ...

0.055633