Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...
Більше семінарів ...

 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)


Документи для роботи № 01-02 (12.1.2004)
Оподаткування

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Лист Пенсійний фонд від 30.7.2003 № 5986

Щодо відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій платниками, які перейшли на спрощену систему оподаткування

Ексклюзив

СУТТЄВО. Пенсійний фонд вважає, що суб’єкти малого підприємництва, які перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку, є платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Аналогічний Лист Пенсійного фонду від 14.07. 2003 р. №04/5562 "Щодо відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій платниками, які перейшли на спрощену систему оподаткування" див. у "ДК" №50/2003.

Пенсійний фонд України розглянув лист щодо відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій платниками, які перейшли на спрощену систему оподаткування, та повідомляє.

Відповідно до Закону України "Про систему оподаткування", збір на обов’язкове державне пенсійне страхування належить до загальнодержавних податків і зборів. Ставки загальнодержавних податків і зборів, інші елементи податкових баз, а також пільги щодо оподаткування встановлюються або змінюються виключно законами України з питань оподаткування.

Законом України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" визначено платників збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, об’єкт обкладення збором, ставки збору та порядок нарахування та сплати збору.

Згідно з п. 6 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва", від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування звільняється суб’єкт малого підприємництва, який безпосередньо є платником єдиного податку з особистих доходів, одержаних ним від здійснення підприємницької діяльності та від нарахувань, пов’язаних з виплатою заробітної плати найманим працівникам (у розмірі 32%), оскільки ці платежі охоплено встановленим розміром єдиного податку.

Оскільки обов’язковість сплати збору щодо відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій не пов’язується зі статусом платника податку як суб’єкта підприємницької діяльності, то зазначений збір перераховується суб’єктами малого підприємництва незалежно від обраного способу оподаткування.

Заступник голови правління В. КОРОНЕВСЬКИЙНаступна стаття:  На початок статті Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для погашення простроченої бюджетної заборгованості з податку на додану вартість Частковий перегляд статті (тільки початок)
Постанова Кабінет Міністрів України от 25.12.2003 № 2014
Оподаткування
В соответствии со статьей 12 Закона Украины "О Государственном бюджете Украины на 2004 год" Кабинет Министров Украины постановляет: ...

В рубриці: 


Про оподаткування екологічним податком скидів забруднюючих речовин Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 20.3.2015 № 9485/7/99-99-15-04-01-17
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
ПЗ з екоподатку обчислюється як алгебраїчний добуток загального у звітному
періоді обсягу зворотних вод на величину «мінералізації» та встановленої у
п. 245.2 ПКУ ставки екоподатку для забруднюючих речовин відповідної групи. ...

Про декларування товарів, щодо яких встановлено додатковий імпортний збір Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 26.3.2015 № 10447/7/99-99-24-02-02-17
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Декларування за одним класифікаційним кодом згідно з УКТ ЗЕД товарів, щодо
яких встановлено додатковий імпортний збір, не передбачено. ...

0.057771