Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...

Більше семінарів ...









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 25 (19.6.2006)
Оподаткування

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Лист ДПС України від 12.5.2006 № 9045/7/17-2116

Про розгляд листа

Дивись коментар

Суттєво. При реалізації права на податковий кредит з податку на доходи фізичних осіб має значення не дата здійснення витрат, а період, за який їх понесено!

Державна податкова адміністрація України розглянула ваш лист від 11.04.2006 р. №1069/8/17-017-2/105 щодо податкового кредиту на навчання та повідомляє.

Згідно з підпунктом 5.1.1 п. 5.1 ст. 5 Закону України від 22.05.03 р. №889 «Про податок з доходів фізичних осіб» (далі — Закон №889) платник податку за наслідками звітного податкового року має право на податковий кредит.

Податковим законодавством установлено обов’язкову подачу податкової декларації у встановлені законом строки у випадках, коли таке подання передбачає нарахування та/або сплату податку до бюджету. Стаття 5 Закону №889 передбачає виключно повернення платнику податку з бюджету частки податку з доходів фізичних осіб, сплаченого з заробітної плати.

Згідно з п. 15.3 ст. 15 Закону України від 21.12.2000 р. №2181 «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» при поверненні з бюджету надміру сплачених податків або на їх відшкодування у випадках, передбачених податковими законами, платники податків можуть подавати заяви (податкові декларації) протягом 1095 днів, наступних за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування. Разом з тим пп. 5.4.2 п. 5.4 ст. 5 Закону №889 встановлено обмеження. Згідно з цим пунктом, якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкового кредиту за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься. Тому строк подання декларацій платниками податку на одержання повернення з бюджету у зв’язку з реалізацією права на податковий кредит становить не 3 роки (1095 днів), а обмежується податковим періодом (роком).

Таким чином, при реалізації платниками податку права на податковий кредит строк подання декларацій не обмежується 1 квітня. Податкові органи прийматимуть і обраховуватимуть такі декларації протягом всього 2006 року. При цьому ніяких штрафних санкцій за подання після 1 квітня декларацій для отримання податкового кредиту податковими органами застосовуватися не буде, оскільки це не передбачено законодавством.

Відповідно до п. 5.3 ст. 5 Закону №889 платник податку має право включити до складу податкового кредиту звітного року витрати, фактично понесені ним протягом такого звітного року. Зокрема, пп. 5.3.5 Закону №889 визначено, що до податкового кредиту може бути включена сума витрат платника податку на сплату за власний рахунок страхових внесків, страхових премій та пенсійних внесків страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади як такого платника податку, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення, яка не перевищує (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування).

Якщо договором страхування передбачено сплату страхових внесків наперед (за місяць, квартал, рік), то суми, сплачені в 2004 році за періоди 2005 року, мають бути включені до податкового кредиту за 2005 рік.

Також згідно з пп. 5.3.3 Закону №889 платник податку має право включити до складу податкового кредиту суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості середньої професійної або вищої форми навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, але не більше суми, визначеної у підпункті 6.5.1 пункту 6.5 статті 6 Закону №889, у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.

Якщо платником у 2004 році було здійснено оплату навчання одним платіжним документом (квитанцією) за 1-й та 2-й семестри навчального (2004 — 2005 року) року, тобто частково сплачено за місяці навчання 2004 року та частково за 2005 рік, то таку квитанцію можливо надавати як підтверджуючий документ при реалізації права на податковий кредит як за 2004 р., так і за 2005 р.

Заступник голови С. ЛЕКАРЬ



Наступна стаття:  Коментар ДК...  На початок статті 





Перелік об’єктів, дозвіл на початок роботи та оренду приміщень яких видається та введення в експлуатацію яких здійснюється центральним органом державного пожежного нагляду Частковий перегляд статті (тільки початок)
Бухоблік
1. Атомні, теплові, гідро- та гідроакумулюючі електростанції, об’єкти їх життєзабезпечення та оренда приміщень, технологічних установок і обладнання на них. 2. Об’єкти, які охороняються структурними підрозділами МНС України на договірних.....
Коментар ДК...

В рубриці: 


Щодо відображення в бухгалтерському обліку коштів підприємства на рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 8.4.2015 № 31-18410-08-25/12278
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Мінфін готує зміни до Інструкції про План рахунків, якими передбачається
запровадження субрахунку до рахунку 31 «Рахунки в банках», призначеного,
зокрема, для обліку коштів на рахунку в системі електронного адміністрування
ПДВ. ...

Щодо оподаткування військовим збором Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 19.2.2015 № 2842/10/26-15-17-01-12
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Сума доходу у вигляді виграшів, призів (інших, ніж виграш (приз) у лотерею)
оподатковується військовим збором за ставкою 1,5 відсотка. ...

0.051421