Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...

Більше семінарів ...









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 25 (19.6.2006)
Оподаткування

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Коментар. Помилково зараховані кошти не включаються до бази оподаткування ЄП

Дивись документ:
Про окремі питання застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності

Лист ДПС України від 27.4.2006 № 4795/6/15-0416

! Платникам єдиного податку

«ДК» запитав: чи обкладаються єдиним податком у юридичної особи:

— помилково зараховані на розрахунковий рахунок і повернені банку суми;

— попередня оплата, отримана і повернена до початку виконання робіт у зв’язку з розір­ванням договору?

ДПАУ відповіла: 1. Сума коштів, помилково зарахованих на рахунок платника ЄП (за наявності письмового роз’яснення банку про помилку), не вважається виручкою від реалізації. Якщо зарахування і повернення коштів відбулися в одному звітному періоді, то вони не включаються до бази оподаткування. Якщо ж такі суми зараховані в одному звітному періоді, а повернені в іншому, то вони включаються до бази оподаткування в періоді їх отримання і виключаються в періоді повернення з коригуванням розрахунків.

2. Якщо на поточний рахунок надійшла перед­оплата за договором, який потім був розірваний до початку виконання робіт, то в період отримання її слід включити до бази оподаткування, а в період повернення — виключити з відповідним коригуванням розрахунків.

Наш коментар: 1. Якщо сума не є виручкою від реалізації, а тільки в цьому випадку згідно з п. 1 Указу №727 є база для нарахування ЄП (з чим, до речі, ДПАУ теж згідна), то навіщо обкладати її єдиним податком, навіть якщо кошти зараховані в одному місяці, а перераховані в іншому? Відповідно до Інструкції про безготівкові розрахунки1 помилкове зарахування коштів — це зарахування, в результаті якого з вини банку або клієнта відбувається списання з неналежного рахунка і зарахування не на належний рахунок. Тобто в помилковому переказі коштів на рахунок «єдиноподатника» немає його провини. Тим більше, якщо це сталося з вини банку: банк зобов’язаний негайно надіслати до банку платника повідомлення про необхідність повернення помилково зарахованих коштів. Повідомлення (його форму наведено в додатку 22 до Інструкції №22) передається одержувачеві коштів під розписку або рекомендованим листом не пізніше наступного після перерахування робочого дня. Протягом трьох робочих днів після отримання повідом­лення про помилковий переказ слід повернути гроші банку-порушникові.

Якщо кошти надійшли «не від того» клієнта, то відповідно до ст. 6 Указу Президента від 16.03.95 р. №227/95 «Про заходи щодо нормалізації платіжної дисципліни в народному господарстві України» у п’ятиденний термін платник повинен повернути кошти.

Ці суми платникові єдиного податку не належать і виручкою не є. Тому їх не слід відображати ні в Книзі обліку доходів і витрат, ні включати до бази обкладення єдиним податком. Такої ж думки дотримується і Держпідприємництво (лист від 28.10.2004 р. №7488).

2. Згодні з думкою ДПАУ щодо другого питання — отримана передоплата за договором належить до виручки від реалізації продукції2 і повинна включатися до бази оподаткування. Попередня оплата, отримана в одному податковому періоді, буде відкоригована в наступному.

1 Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затверджена постановою НБУ від 21.01.2004 р. №22.

2 Згідно з п. 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування і звітності суб’єктів малого підприємництва» від 03.07.98 р. №727.

Марина ТАРАСОВА, «Дебет-Кредит»



Наступна стаття:  Дивись документ...  На початок статті 





Перелік об’єктів, дозвіл на початок роботи та оренду приміщень яких видається та введення в експлуатацію яких здійснюється центральним органом державного пожежного нагляду Частковий перегляд статті (тільки початок)
Бухоблік
1. Атомні, теплові, гідро- та гідроакумулюючі електростанції, об’єкти їх життєзабезпечення та оренда приміщень, технологічних установок і обладнання на них. 2. Об’єкти, які охороняються структурними підрозділами МНС України на договірних.....
Коментар ДК...

В рубриці: 


Щодо відображення в бухгалтерському обліку коштів підприємства на рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 8.4.2015 № 31-18410-08-25/12278
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Мінфін готує зміни до Інструкції про План рахунків, якими передбачається
запровадження субрахунку до рахунку 31 «Рахунки в банках», призначеного,
зокрема, для обліку коштів на рахунку в системі електронного адміністрування
ПДВ. ...

Щодо оподаткування військовим збором Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 19.2.2015 № 2842/10/26-15-17-01-12
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Сума доходу у вигляді виграшів, призів (інших, ніж виграш (приз) у лотерею)
оподатковується військовим збором за ставкою 1,5 відсотка. ...

0.05561