Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.







Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...

Більше семінарів ...









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 25 (19.6.2006)
Оподаткування

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Коментар. Три випадки обліку ПДВ

Дивись документ:
Про розгляд листа (витяг)

Лист ДПС України від 24.3.2006 № 199/10/31-106

«ДК» звернувся до ДПА у м. Києві з такими запитаннями:
1. Чи можна виписувати податкову накладну (ПН) покупцю, якщо Свідоцтво платника ПДВ перебуває в ДПІ на перереєстрації?
2. Чи не буде порушенням податкового законодавства виписування ПН один раз на місяць за результатами взаєморозрахунків з покупцем при централізовано-кільцевих перевезеннях?
3. Чи можна віднести до податкового кредиту ПДВ, сплачений при розмитненні бракованої продукції, повернутої з Росії?
Лист ДПА у м. Києві від 24.03.2006 р. №199/10/31-106 див. на с. 60.

Що відповіла ДПА у м. Києві

1. Податкова накладна, яку продавець виписує покупцю, повинна містити обов’язкові реквізити, встановлені пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону про ПДВ, які відповідають даним продавця і покупця (зокрема, номер Свідоцтва) на момент виникнення податкових зобов’язань.

2. Виписування податкової накладної за щоденними підсумками операцій або зведеної накладної можливе тільки у випадках, визначених пп. 8.4 п. 8 та п. 17 Порядку.1

1 Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом ДПАУ від 30.05.97 р. №165.

3. До податкового кредиту можуть бути включені суми податку на додану вартість, сплачені митним органам при ввезенні товарів, тільки в разі подальшого використання таких товарів для оподатковуваних операцій в межах господарської діяльності.

Перереєстрація

1. Датою реєстрації платником ПДВ є дата включення особи до Реєстру (п. 14 Положення1). Анулювання реєстрації здійснюється на дату подання заяви про анулювання (п. 25.3 Положення). Таким чином, у разі перереєстрації та/або заміни Свідоцтва статус платника ПДВ не переривається. Дати анулювання попереднього Свідоцтва і видачі нового збігаються. Це дата внесення відповідних змін до Реєстру платників ПДВ.

Податковий орган зобов’язаний видати Свідоцтво протягом 10 календарних днів від дня отримання заяви про перереєстрацію, при цьому перебіг цього строку розпочинається з наступного за днем отримання заяви календарного дня. Тому, як правило, в новому Свідоцтві зазначається дата видачі, наступна після дати подання документів для заміни. Податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов’язань, тож відповідно до пп. 7.2.1 і повинна містити всі наявні на дату виникнення податкових зобов’язань реквізити.

Кільцеві перевезення

2. Згідно з пп. 7.2.1 Закону про ПДВ продавець зобов’язаний надати покупцю ПН, яка складається у момент виникнення його податкових зобов’язань. Податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг) (пп. 7.2.3).

Відповідно до пп. 7.3.1 датою виникнення податкових зобов’язань з поставки товарів вважається дата, яка визначається за правилом першої події.

Але підприємству, що відвантажує продукцію, розрахунки за яку здійснюються у порядку планових платежів або доставка якої здійснюється централізовано-кільцевими перевезеннями2, майже неможливо протягом дня відстежити «першу подію». До того ж відвантаження виконує підрозділ, який гадки не має про оплату: у нього є тільки «дозвіл на відпуск», підписаний відповідальними особами підприємства.

Такої проблеми не виникло б, якби підприємство мало невеликі обороти та право застосовувати касовий метод податкового обліку (пп. 7.3.9 Закону про ПДВ). Однак подібна ситуація виникає у підприємств, що мають значні обсяги виробництва.

На жаль, Закон про ПДВ не містить жодних послаблень для таких платників ПДВ. Це дає підстави деяким представникам податкових органів накладати чималі штрафні санкції. Право на виняток таким підприємствам дають п. 17 Порядку заповнення ПН, процитований у коментованому листі, і п. 8.4 Порядку виписування податкової накладної за щоденними підсумками операцій.

Повернення браку

3. Згідно з пп. 7.3.6 Закону про ПДВ при імпорті товарів податкові зобов’язання виникають за датою подання митної декларації, в якій зазначена сума ПДВ, що підлягає сплаті. А з дати сплати податку виникає право на податковий кредит (пп. 7.5.2).

Тобто до податкового кредиту можна включити суми ПДВ, сплачені митним органам при ввезені (поверненні) браку, але тільки за умови подальшого використання його в оподатковуваних операціях в межах господарської діяльності.

Але якщо зв’язок з госпдіяльністю поправного браку майже очевидний (або використовується для внутрішніх потреб, або виправляється — і знову в продаж), то щодо остаточного браку довести це складніше.

Що робити

1. При перереєстрації дати реєстрації та видавання Свідоцтва не збігатимуться, і саме з дати видачі Свідоцтва платник отримує право на виписування податкових накладних за новими реквізитами.

Якщо відвантаження відбувається саме в ті дні, коли нове Свідоцтво ще не отримано і відповідальному за виписування ПН працівникові ще не відомий ні новий ІПН, ані номер Свідоцтва, радимо затримати видавання податкових накладних на день-другий. Тільки не забудьте, що видати ПН треба не пізніше останнього дня місяця. Інакше у вашого контрагента з’являться підстави подати до податкової інспекції заяву зі скаргою про вашу відмову надати йому ПН (пп. 7.2.6 Закону про ПДВ).

2. У разі «наїздів» перевіряльників апелювати до п. 17 Порядку заповнення ПН та до коментованого листа.

3. Щоб не втратити ПДВ, треба належно оформити документи: не повинні виникати сумніви щодо використання браку в госпдіяльності, навіть якщо нічого путнього з забракованої продукції вже не вийде. Врешті-решт усе можна використати, аж до відходів.

1 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затверджене наказом Державної податкової адміністрації України від 01.03.2000 р. №79.

2 Систематичне відвантаження невеликими партіями за узгодженими на певний період параметрами на одну або більше адрес.

Ірина РЕЗНИКОВА



Наступна стаття:  Дивись документ...  На початок статті 





Перелік об’єктів, дозвіл на початок роботи та оренду приміщень яких видається та введення в експлуатацію яких здійснюється центральним органом державного пожежного нагляду Частковий перегляд статті (тільки початок)
Бухоблік
1. Атомні, теплові, гідро- та гідроакумулюючі електростанції, об’єкти їх життєзабезпечення та оренда приміщень, технологічних установок і обладнання на них. 2. Об’єкти, які охороняються структурними підрозділами МНС України на договірних.....
Коментар ДК...

В рубриці: 


Щодо відображення в бухгалтерському обліку коштів підприємства на рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 8.4.2015 № 31-18410-08-25/12278
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Мінфін готує зміни до Інструкції про План рахунків, якими передбачається
запровадження субрахунку до рахунку 31 «Рахунки в банках», призначеного,
зокрема, для обліку коштів на рахунку в системі електронного адміністрування
ПДВ. ...

Щодо оподаткування військовим збором Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 19.2.2015 № 2842/10/26-15-17-01-12
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Сума доходу у вигляді виграшів, призів (інших, ніж виграш (приз) у лотерею)
оподатковується військовим збором за ставкою 1,5 відсотка. ...

0.045936