Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...

Більше семінарів ...









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 25 (19.6.2006)
Оподаткування

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Коментар. Коли до страхового стажу можна включити більше, ніж відпрацьовано

Дивись документ:
Про здійснення доплати до мінімального страхового внеску у разі неповного місяця роботи

Лист Пенсійний фонд від 5.5.2006 № 5700/003-30

! Особам, застрахованим у Пенсійному фонді

ПФУ зазначає: застраховані особи, які не відпрацювали повний місяць з таких причин3:

3 Це не стосується працівників, яким КЗпП встановлено скорочений робочий графік, зокрема, підлітків до 18 років, мам для годування немовлят, працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці.

— прийняті на роботу не з першого дня календарного місяця;

— звільнені не останнім днем місяця;

— працюють за скороченим графіком непов­ний робочий день або неповний тиждень;

— протягом місяця перебували у відпустці без збереження заробітної плати,

у разі сплати пенсійного внеску (утриманого плюс нарахованого) в розмірі, меншому за мінімальний, мають право доплатити внесок до мінімального. Тоді до страхового стажу буде включено повний місяць, бо страховим стажем є період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (п. 1 ст. 24 Закону про пенсійне страхування).

Наш коментар: Згідно зі ст. 95 КЗпП жоден працівник за повний відпрацьований місяць не може отримувати меншу заробітну плату, ніж це встановлено законодавством. До 30.06.2006 р. — це 350 грн. З мінімальної зарплати має бути сплачено пенсійних внесків: 350 х (2 + 31,8)% = 118,30 грн. Це й є мінімальний страховий внесок у червні.

Якщо ж не доплатити, то до страхового стажу буде зараховано тривалість періоду (ТП), пропорційну сплаченим внескам, тобто:

ТП = Св : В (місяців),

де Св — сума фактично сплачених страхових внесків за відповідний місяць;

В — мінімальний внесок за цей же місяць.

Наприклад, якщо за червень 2006 року до ПФУ буде сплачено 83,99 грн (Св), то до страхового стажу зарахують 83,99 : 118,30 = 0,71 місяця, або 30 х 0,71 = 21 день.

Щодо осіб, застрахованих добровільно, то згідно з п. 5 ст. 12 Закону про пенсійне страхування1 договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування має бути передбачена сума страхових внесків за кожний місяць, не менша від мінімального страхового внеску.

Що робити. Якщо особа, застрахована в пенсійній системі, хоче, щоб до страхового стажу для обчислення пенсії були зараховані всі місяці роботи, навіть відпрацьовані не повністю, треба:

1) після закінчення року та формування даних до СПОВ визначити (у бухгалтерії, в управлінні ПФУ або за розрахунковим документом), за які місяці сплачено недостатньо внесків;

2) до органу ПФУ за місцем призначення пенсії подати заяву затвердженої форми, на підставі якої, складається повідом­лення-розрахунок;

3) доплатити внески протягом 10 календарних днів з дня отримання повідомлення.

Проте не обов’язково це все виконувати кожного року, протягом якого виникла недоплата. Можна доплатити навіть безпосередньо перед поданням документів для призначення пенсії.2

1 Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058-IV.

2 Такий порядок описано в розділі 15 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління ПФУ від 19.12.2003 р. №21-1.

Ірина РЕЗНИКОВА



Наступна стаття:  Дивись документ...  На початок статті 





Перелік об’єктів, дозвіл на початок роботи та оренду приміщень яких видається та введення в експлуатацію яких здійснюється центральним органом державного пожежного нагляду Частковий перегляд статті (тільки початок)
Бухоблік
1. Атомні, теплові, гідро- та гідроакумулюючі електростанції, об’єкти їх життєзабезпечення та оренда приміщень, технологічних установок і обладнання на них. 2. Об’єкти, які охороняються структурними підрозділами МНС України на договірних.....
Коментар ДК...

В рубриці: 


Щодо відображення в бухгалтерському обліку коштів підприємства на рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 8.4.2015 № 31-18410-08-25/12278
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Мінфін готує зміни до Інструкції про План рахунків, якими передбачається
запровадження субрахунку до рахунку 31 «Рахунки в банках», призначеного,
зокрема, для обліку коштів на рахунку в системі електронного адміністрування
ПДВ. ...

Про декларування товарів, щодо яких встановлено додатковий імпортний збір Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 26.3.2015 № 10447/7/99-99-24-02-02-17
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Декларування за одним класифікаційним кодом згідно з УКТ ЗЕД товарів, щодо
яких встановлено додатковий імпортний збір, не передбачено. ...

0.04419