Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...

Більше семінарів ...

 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)


Документи для роботи № 25 (19.6.2006)
Контролюючі органи та аудит

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Коментар. Як пожежники видаватимуть дозволи на початок роботи

Дивись документ:
Перелік об’єктів, дозвіл на початок роботи та оренду приміщень яких видається та введення в експлуатацію яких здійснюється центральним органом державного пожежного нагляду

! СПД, яким потрібен дозвіл на початок роботи

Що було: Згідно зі ст. 10 Закону «Про пожежну безпеку» початок роботи підприємств та оренда будь-яких приміщень без дозволу органів державного пожежного нагляду забороняються. Порядок видавання таких дозволів затверджено постановою КМУ від 14.02.2001 р. №150 (далі — Порядок №150). З січня 2006 року відповідно до Закону «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» дозвіл на початок роботи чи оренду приміщень (далі — дозвіл) можна одержати за декларативним принципом. У решті випадків дозвіл оформляється в загальному порядку, тобто після фактичного обстеження об’єкта пожежниками.

Що сталося: Наказом МНС затверджено Інструкцію, в якій знайшли своє відображення загальні процедурні питання видавання дозволів, у т. ч. за декларативним принципом, строки розгляду заяв, надання відповідей, порядок реєстрації заяв і дозволів у спеціальних журналах, порядок проведення перевірок тощо.

На відміну від Порядку №105, в Інструкції визначено конкретні граничні строки, на які може видаватися дозвіл за наявності порушень правил пожежної безпеки, а також повноваження органів різних рівнів.

У додатку 1 до Інструкції наведено перелік об’єктів, дозвіл на початок роботи та оренду яких видає центральний орган державного пожежного нагляду.

Наш коментар. Звернемо увагу на дві норми Інструкції.

1. Якщо немає фактів порушення правил пожежної безпеки, дозвіл видається без обмеження терміну його дії. А за їх наявності (крім тих, що можуть призвести до виникнення пожежі або перешкод при її гасінні та евакуації людей) у дозволі вказуються термін його дії та умови забезпечення пожежної безпеки. Після усунення порушень термін дії дозволу продов­жується, а у разі невиконання приписів може бути скасований.

Строк дії дозволу, виданого:

— центральним органом державного пожежного нагляду, — до 5 років;

— територіальними, — до 3 років;

— місцевими, — до 2 років.

Погодьтеся, що «до» дає простір для маневрів. Тому погано, що в Інструкції не визначено порушення, які впливають на строк дії дозволу.

2. Дозвіл на початок роботи за декларативним принципом видається тільки на підставі висновку з оцінки протипожежного стану підприємства без перевірки пожежниками. У разі виявлення під час планової перевірки факту подання неправдивих відомостей доз­віл скасовується. Однак нічого не сказано про те, яким чином його дія поновлюється.

Оцінку (експертизу) протипожежного стану об’єкта та проектно-кошторисної документації, затвердження якої не потребує виснов­ку комплексної державної експертизи, може провести на договірних засадах і орган Держпожбезпеки (розцінки на таку послугу затверджено постановою КМУ від 31.05.2006 р. №774 — див. «ДК» №24/2006).

Дмитро КУЧЕРАК, «Дебет-Кредит»Наступна стаття:  Дивись документ...  На початок статті 

Перелік об’єктів, дозвіл на початок роботи та оренду приміщень яких видається та введення в експлуатацію яких здійснюється центральним органом державного пожежного нагляду Частковий перегляд статті (тільки початок)
Бухоблік
1. Атомні, теплові, гідро- та гідроакумулюючі електростанції, об’єкти їх життєзабезпечення та оренда приміщень, технологічних установок і обладнання на них. 2. Об’єкти, які охороняються структурними підрозділами МНС України на договірних.....
Коментар ДК...

В рубриці: 


Про застосування вимог постанови Правління Національного банку України від 03.03.2015 р. №160 Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Національний банк от 12.3.2015 № 29-209/16284
№ 20 (18.5.2015) :: Контролюючі органи та аудит
Нацбанк роз’яснив деякі нюанси застосування вимог своєї постанови від
03.03.2015 р. №160. ...

Про перелік документів, що посвідчують особу, які є підставою для здійснення касових операцій Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Національний банк от 13.3.2015 № 50-03014/16550
№ 20 (18.5.2015) :: Контролюючі органи та аудит
Банк має право самостійно визначати перелік офіційних документів клієнта, на
підставі яких, на його думку, можливо достовірно встановити всі необхідні
відомості, що вимагаються при заповненні касових документів. ...

0.015792