(044) 391-51-90 (92)
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Ближайшие семинары :
Все семинары ...         
(полный план-график) : загальний по сайтуКурсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Документи для роботи № 47 (22.11.2004)
Оподаткування

Лист ДПС України від 12.10.2004 № 9077/6/19-1116

Про порядок складання звіту форми №1-ПП

Дивись коментар

СУТТЄВО. ДПА України запропонувала фізичній особі - суб’єкту підприємницької діяльності відображати суму пільг з податку на додану вартість у ф. №1-ПП у тисячах гривень з одним десятковим знаком, хоча інструкція цього не передбачає. Якщо юридична чи фізична особа - суб’єкт підприємницької діяльності не користувалися пільгами в оподаткуванні з початку звітного року, то у звіті за ф. №1-ПП проставляються прочерки. Штрафів за неподання форми немає.

1. При заповненні форми звіту №1-ПП платники податків - юридичні особи і фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які є платниками податку на додану вартість, повинні користуватися Інструкцією про порядок заповнення форми звіту №1-ПП «Про суми пільг в оподаткуванні юридичних осіб і фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності», затвердженою спільним наказом Державної податкової адміністрації України і Державного комітету статистики України від 23.07.2004 р. №419/453.

Зокрема, п. 2 вказаної Інструкції передбачено складання звіту наростаючим підсумком з початку року в тисячах гривень без десяткових знаків.

Тому з урахуванням цих вимог, платники податків повинні вказувати округлену суму пільг в тисячах гривень без десяткових знаків; при цьому округлення показників здійснити за математичними правилами, тобто у разі округлення величини суми до 1000 гривень, яка дорівнює, наприклад, 60 гривень, проставляється «0», якщо величина дорівнює 800 гривень, то проставляється 1 (одна) тисяча гривень.

До внесення змін до Інструкції про порядок заповнення форми звіту №1-ПП «Про суми пільг в оподаткуванні юридичних осіб і фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності» пропонуємо фізичній особі - суб’єкту підприємницької діяльності відображати суму пільг в оподаткуванні з податку на додану вартість в тисячах гривень з одним десятковим знаком.1

2. При поданні звіту за формою №1-ПП платники податків обов’язково заповнюють першу таблицю - Коди (номери) юридичної особи, фізичної особи - суб’єкта підприємницької діяльності - укладача.

Фізична особа - суб’єкт підприємницької діяльності заповнює тільки першу графу вказаної таблиці - ідентифікаційний номер згідно з ДРФО. Оскільки на сьогодні в чинному законодавстві відсутня норма, що передбачає для фізичних осіб коди території, видів економічної діяльності, організаційно-правової форми господарювання, то в графах 2 - 6 першої таблиці фізичною особою - суб’єктом підприємницької діяльності проставляються прочерки.

Друга таблиця заповнюється відповідно до розділу 2 Інструкції про порядок заповнення форми звіту №1-ПП «Про суми пільг в оподаткуванні юридичних осіб і фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності».

3. При складанні звіту за дев’ять місяців 2004 року платникам податків необхідно користуватися Довідником пільг №31, наданим чинним законодавством зі сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів станом на 01.09.2004 р. Довідник пільг оновлюється щоквартально і доводиться до платників податків через засоби масової інформації («Вісник податкової служби України», систему інформаційно-правового забезпечення ЛІГА:ЗАКОН тощо).

Довідник пільг є єдиним для платників юридичних осіб і для платників фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності, які зареєстровані як платники податку на додану вартість.

4. Щодо відповідальності за невчасне подання звіту №1-ПП, повідомляємо, що згідно з п. 22 ст. 92 Конституції України, виключно законами України визначаються принципи цивільно-правової відповідальності; діяння, що є злочинами, адміністративними або дисциплінарними правопорушеннями, і відповідальність за них.

Спільним наказом Державної податкової адміністрації України і Державного комітету статистики України від 23.07.2004 р. №419/453, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.07.2004 р. за №938/9537, «Про затвердження форми звіту №1-ПП, Інструкції про порядок її заповнення і Правил обліку податку на додану вартість з метою вдосконалення обчислення вартісної величини впливу пільг з цього податку на формування доходної частини Державного бюджету України», зокрема, встановлено форму №1-ПП, порядок її заповнення і подання.

Пунктом 5 вказаного наказу передбачено: «Платники податків несуть відповідальність за достовірність інформації даних звіту за формою №1-ПП відповідно до чинного законодавства України».

Заступник голови ДПА України В. КОПИЛОВНаступна стаття:  Коментар ДК...  На початок статті 

Щодо нарахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на суми компенсацій працівникам втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термі Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань от 2.11.2004 № 01-1702
Оподаткування
Страхові внески на загально­обов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання не нараховуються на суми компенсацій втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термінів її виплат...
Коментар ДК...

В рубриці: 


Щодо обкладення податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 30.3.2015 № 6490/6/99-99-19-03-0275
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Постачання ліків, не дозволених для виробництва і застосування в Україні або
не внесених до Держреєстру лікарських засобів, оподатковується ПДВ за
ставкою 20%. ...

Щодо оподаткування військовим збором Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 19.2.2015 № 2842/10/26-15-17-01-12
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Сума доходу у вигляді виграшів, призів (інших, ніж виграш (приз) у лотерею)
оподатковується військовим збором за ставкою 1,5 відсотка. ...

0.053602