Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...

Більше семінарів ...

 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)


Документи для роботи № 25 (18.6.2007)
Бухоблік

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Коментар. Оплата праці при неповному робочому дні (тижні) здійснюється пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку

Дивись документ:
Щодо надання роз’яснень деяких норм чинного законодавства у частині захисту прав працівників (витяг)

Лист Мінпраці від 29.3.2007 № 713/19/71-07

! Роботодавцям

Мінпраці роз’яснило: Оплата праці при неповному робочому дні (тижні) здійснюється пропор­ційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку. Неповний робочий час встановлюється за згодою сторін трудового договору. Для цього працівник подає заяву про встановлення неповного робочого часу, а роботодавець видає наказ. Неповний робочий час може встановлюватися шляхом зменшення тривалості щоденної роботи, кількості днів роботи протягом тижня або одночасно шляхом зменшення кількості годин роботи протягом дня та кількості робочих днів протягом тижня.

Скорочена тривалість робочого часу визначена ст. 51 КЗпП. Зокрема, встановлюється окремим категоріям працівників, що вказані в цій статті. Поняття скороченої тривалості робочого часу означає, що час, протягом якого працівник повинен виконувати трудові обов’язки, скорочується, але працівник має право на оплату праці в розмірі повної тарифної ставки, повного окладу. В цьому й полягає головна відмінність неповного робочого часу від скороченого робочого часу.

Наш коментар: Поняття неповного (скороченого) робочого часу слід розглядати в контексті положень КЗпП про норми та нормування праці. Норми праці — це певні встановлені вимоги щодо норм виробітку (кількість одиниць продукції, що повинна бути виготовлена), норм часу, необхідних для виконання певної роботи, норм обслуговування певних об’єктів за визначений відрізок часу тощо. Тривалість роботи (за день, тиждень, місяць) також вважається нормою праці.

Норми тривалості робочого часу встановлюються на локальному рівні (у колективному договорі, в наказі керівника) з дотриманням законодавчих гарантій. Найтиповіший випадок — це п’ятиденний робочий тиждень з восьмигодинним робочим днем.

Згідно зі ст. 56 КЗпП за угодою між працівником і власником може встановлюватися непов­ний робочий день (тиждень). Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку (ч. 2 ст. 56 КЗпП).

Приклад 1 Оклад за посадою становить 1200 грн. Працівника, який працює на цій посаді, переведено на неповний робочий день (чотири години замість восьми). У такому разі зарплата зменшується: працівник отримає в два рази менше, ніж він міг би вимагати у випадку, якби працював повний робочий день.

Якщо для певного виду робіт або для певної категорії працівників установлено скорочену тривалість робочого часу, то місячна норма праці повинна розраховуватися виходячи з такої скороченої тривалості робочого часу. Як бачимо, відмінність скороченого робочого часу від роботи на умовах неповного робочого часу суттєва. Пояснімо це на прикладі.

Приклад 2 Відповідно до ст. 51 КЗпП тривалість робочого часу для працівників віком від 16 до 18 років — 36 годин на тиждень, тобто на 4 години менше, ніж загальна тривалість робочого часу. Відповідно місячна норма праці для таких осіб буде меншою, ніж для решти категорій працівників, які такими пільгами не користуються. Якщо неповнолітній виконує зазначену норму тривалості робочого часу, то він має право на оплату праці в розмірі повної тарифної ставки, повного окладу.

Дмитро ГАРНИЙ, «Дебет-Кредит»Наступна стаття:  Дивись документ...  На початок статті 

Щодо надання роз’яснень деяких норм чинного законодавства у частині захисту прав працівників (витяг) Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Мінпраці от 29.3.2007 № 713/19/71-07
Бухоблік
Основна відмінність роботи на умовах неповного робочого часу від скороченого робочого часу полягає у розмірі оплати праці. 1. Чи може зменшення трудового навантаження для інвалідів встановлюватися шляхом зменшення три...
Коментар ДК...

В рубриці: 


Про роз’яснення з питань оподаткування податком на прибуток операцій в іноземній валюті Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 5.5.2015 № 16030/7/99-99-19-07-02-17
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
Визначені за правилами бухобліку курсові різниці для цілей оподаткування
податком на прибуток визнаються доходами та/або витратами у звітному періоді
їх виникнення. ...

Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справедливого оподаткування доходів фізичних осіб в інтервалі від 10 до 17 розмірів мінімальної заробітної плати Частковий перегляд статті (тільки початок)
Закон України от 19.5.2015 №
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
Ставка ПДФО 15% застосовується до межі в 17 мінімальних зарплат, а не 10. Ця
сама сума є максимальною величиною доходу, з якої справляється ЄСВ.
Понижуючий коефіцієнт до ставок ЄСВ у 2016 р. становить 0,4. ...
Коментар ДК...

0.030016