(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...

Все семинары ...
(полный план-график)









 : загальний по сайту



Курсы валют на PROext

Документи для роботи № 38 (22.9.2008)
Регуляторна політика

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Лист Мінпраці від 19.6.2008 № 154/13/116-08

Щодо надання іншого дня відпочинку для працівника, який перебуває у відрядженні у вихідний день

Дивись коментар

Суттєво. Дні відбуття або повернення із відрядження, які збігаються з вихідними, святковими або неробочими днями, не вважаються такими, у які працівник спеціально відряджений для роботи, отже, й компенсація за роботу в ці дні не виплачується.

! Роботодавцям

У Департаменті з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто <...> звернення та повідомляється.

Відповідно до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 р. №59 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 31.03.98 р. за №218/2658 (із змінами), якщо працівник відбуває у відрядження у вихідний день, то йому після повернення з відрядження в установленому порядку надається інший день відпочинку. Тобто це є обов’язком роботодавця.

Якщо наказом про відрядження передбачено повернення працівника з відрядження у вихідний день, то працівникові може надаватися інший день відпочинку відповідно до законодавства у сфері регулювання трудових відносин. Питання щодо надання іншого дня відпочинку для працівника, який прибуває із відрядження у вихідний день, повинне бути врегульоване правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Що стосується працівників, які направляються у відрядження спеціально для роботи у вихідні або святкові й неробочі дні, то такими працівниками слід вважати тих, які відряджаються з обов’язком працювати у ці дні, що має бути прямо обумовлено в наказі про відрядження. Компенсація за роботу у ці дні провадиться відповідно до ст. ст. 72, 73, 107 Кодексу законів про працю України.

Таким чином, дні відбуття або повернення із відрядження, які збігаються з вихідними, святковими або неробочими днями, не вважаються такими, у які працівник спеціально відряджений для роботи, отже, й компенсація за роботу в ці дні не виплачується.

Директор Департаменту О. ТОВСТЕНКО



Наступна стаття:  Коментар ДК...  На початок статті 





Критерій, за яким оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів, пов’язаних з державним наглядом (контролем) у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування Частковий перегляд статті (тільки початок)
Оподаткування
Планові заходи, пов’язані з держнаглядом за нарахуванням та сплатою страхових внесків, здійснюються у СГД з високим ступенем ризику — один раз на рік; з середнім ступенем ризику — один раз на 2 роки; з незначним ступенем ризику — один раз на 5 років....
Коментар ДК...

В рубриці: 


Щодо отримання допомоги по безробіттю Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Державний центр зайнятості от 25.11.2014 № ДЦ-01-7995/0/6-14
№ 20 (18.5.2015) :: Регуляторна політика
Якщо страховий стаж особи протягом 12 місяців до її реєстрації як
безробітного становить менше ніж шість місяців, така особа має право на
отримання допомоги по безробіттю в мінімальному розмірі (на сьогодні — 544
гривні). ...

Про прийняття на роботу студентів та додаткову відпустку для прибиральників Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 25.7.2014 № 301/13/116-14
№ 20 (18.5.2015) :: Регуляторна політика
Студентів стаціонару можна приймати на роботу на умовах повного робочого
дня. Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається в
разі виконання такої праці не менше ніж половину робочого часу. ...

0.05275