(044) 391-51-90 (92)
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Ближайшие семинары :
Все семинары ...         
(полный план-график) : загальний по сайтуКурсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Документи для роботи № 29 (19.7.2010)
Право

Лист Мінпраці та соцполітики від 25.5.2010 № 107/06/186-10

Щодо звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці (витяг)

Дивись коментар

Суттєво. На думку Мінпраці, за наявності згоди працівника (заяви про скорочення терміну попередження) його звільнення за пунктом 1 статті 40 КЗпП України до закінчення двомісячного терміну є правомірним.

! Працедавцям

<...> Відповідно до статті 492 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) про подальше звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату, працівників попереджають не пізніше ніж за два місяці письмовим розпорядженням, яке оголошується під розпис. Це виключить суперечку про те, попереджався працівник про звільнення чи ні (у будь-якому разі адміністрація повинна здійснити всі дії для ознайомлення з попередженням про подальше звільнення працівника під особистий підпис, зокрема, це наказ підприємства. Надсилати поштою зазначене вище повідомлення не рекомендується). Проте чинне законодавство не визначає «загальну форму попередження».

До закінчення двомісячного терміну з дня попередження звільнення працівників за ініціативою адміністрації із зазначених підстав без їхньої згоди не допускається. За наявності прохання працівника скоротити термін попередження про подальше звільнення, який є обов’язковим тільки для адміністрації, працівника може бути звільнено до його закінчення як з підстав, визначених пунктом 1 статті 40 КЗпП України, так і [за] власним бажанням (стаття 38 КЗпП), [у зв’язку з] переведенням (п. 5 статті 36 КЗпП), [за] згодою сторін (п. 1 статті 36 КЗпП).

Отже, за наявності згоди працівника (заяви про скорочення терміну попередження) його звільнення за пунктом 1 статті 40 КЗпП України до закінчення двомісячного терміну є правомірним. Інше тлумачення означає обмеження встановлених статтею 43 Конституції України прав попередженого про звільнення працівника, який знайшов нове місце роботи, а також щодо вільного вибору роботи і заборони використання примусової праці.

Статтею 44 Кодексу законів про працю України <...> передбачено виключний перелік випадків, у яких виплачується вихідна допомога, а саме: при припиненні трудового договору на підставах, зазначених у пункті 6 статті 36 і пунктах 1, 2 і 6 статті 40 цього Кодексу, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку; у разі призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу (пункт 3 статті 36) — у розмірі двох мінімальних заробітних плат; унаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного або трудового договору (статті 38 і 39) — у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку.

Начальник Юридичного управління І. ТУБЕЛЕЦЬНаступна стаття:  Коментар ДК...  На початок статті 

Про податок на додану вартість Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист ДПС України от 8.7.2010 № 13547/7/16-1517
Оподаткування
У податковій декларації з ПДВ за червень 2010 р. до рядка 23.2 включається значення ряд. 26 податкової декларації за травень 2010 р. у частині сум податку, сплачених постачальникам у попередніх податкових періодах....
Коментар ДК...

В рубриці: 


Щодо моделі поведінки, яка допоможе запобігти ініціюванню корупційних проявів Частковий перегляд статті (тільки початок)
Роз'яснення Мін'юст України от 2.10.2014 №
№ 47 (24.11.2014) :: Право
Особа, щодо якої були вчинені дії з вимагання неправомірної вигоди, для звільнення від кримінальної відповідальності повинна заявити про те, що сталося, слідчим підрозділам органів МВСУ, ДФСУ, СБУ або органу прокуратури. ...

Щодо розгляду адміністративних справ з урахуванням Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції» Частковий перегляд статті (тільки початок)
Інформаційний лист Інші от 3.11.2014 № 1493/2/2/14-14
№ 46 (17.11.2014) :: Право
ВАСУ поінформував про особливості розгляду адміністративних справ, підсудних адміністративним судам, розташованим у районі проведення антитерористичної операції. ...

0.013465