Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...

Більше семінарів ...









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 48 (29.11.2010)
Оподаткування

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Лист ДПС України від 10.11.2010 № 24268/7/15-0317

Про відображення від’ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами у 2010 році

Дивись коментар

Суттєво. У декларації з податку на прибуток за звітні періоди 9 місяців 2010 року та 2010 рік враховується лише 20 відсотків суми від’ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами попереднього звітного року.

! Платникам податку на прибуток

Державна податкова адміністрація України з метою належної організації адміністрування податку на прибуток повідомляє про врахування від’ємного фінансового результату з цінними паперами та деривативами у визначенні об’єкта оподаткування платників податку у 2010 році.

Пунктом 7.6 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (далі — Закон №334) встановлено окремий податковий облік фінансових результатів операцій з цінними паперами та деривативами.

Так, абзацом другим підпункту 7.6.1 пункту 7.6 статті 7 Закону №334 установлено, якщо протягом звітного періоду витрати на придбання кожного з окремих видів цінних паперів, а також деривативів, понесені (нараховані) платником податку, перевищують доходи, отримані (нараховані) від продажу (відчуження) цінних паперів або деривативів такого ж виду протягом такого звітного періоду, від’ємний фінансовий результат переноситься на зменшення фінансових результатів від операцій з цінними паперами або деривативами такого ж виду майбутніх звітних періодів у порядку, визначеному статтею 6 цього Закону.

Відповідно до пункту 6.1 ст. 6 Закону №334, якщо об’єкт оподаткування платника податку з числа резидентів за результатами податкового року має від’ємне значення об’єкта оподаткування (з урахуванням суми амортизаційних відрахувань), сума такого від’ємного значення підлягає включенню до складу валових витрат першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об’єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням від’ємного значення об’єкта оподаткування попереднього року у складі валових витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від’ємного значення.

У 2010 році норми цього пункту діють з урахуванням особливостей, встановлених пунктом 22.4 статті 22 Закону №334.

Відповідно до пункту 22.4 Закону №334 у 2010 році у складі валових витрат платника податку враховується 20 відсотків суми від’ємного значення об’єкта оподаткування з податку на прибуток, яке утворилося станом на 1 січня 2010 року.

Згідно з п. 1 розділу II Прикінцевих положень Закону України від 20 травня 2010 року №2275-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» пункт 9 розділу I цього Закону (зміни до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств») набирає чинності з початку наступного звітного (податкового) періоду за періодом, на який припадає набрання чинності цим Законом.

Таким чином, порядок врахування від’ємного значення об’єкта оподаткування, визначений пунктом 22.4 Закону №334, застосовується з початку наступного звітного (податкового) періоду, тобто за підсумками 9 місяців 2010 року.

Враховуючи викладене, у декларації з податку на прибуток за звітні періоди 9 місяців 2010 року та 2010 рік враховується лише 20 відсотків суми від’ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами попереднього звітного року.

Головам державних податкових адміністрацій в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі довести зазначену інформацію до відома платників податків і підпорядкованих підрозділів та забезпечити її врахування при проведенні контрольно-перевірочної роботи та винесенні рішень у процесі апеляційних узгоджень.

Заступник голови О. ЛЮБЧЕНКО



Наступна стаття:  Коментар ДК...  На початок статті 





Щодо донарахування надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи та врахування грошової винагороди держслужбовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади при обчисленні середньої заробітної плати Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Мінпраці от 17.9.2010 № 827/13/84-10
Бухоблік
Якщо працівник звільняється до видання керівником наказу про призначення йому надбавки за високі досягнення у праці, ця надбавка та інші виплати, які не були здійснені на момент звільнення, донараховуються....

В рубриці: 


Щодо обкладення податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 30.3.2015 № 6490/6/99-99-19-03-0275
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Постачання ліків, не дозволених для виробництва і застосування в Україні або
не внесених до Держреєстру лікарських засобів, оподатковується ПДВ за
ставкою 20%. ...

Щодо відображення в бухгалтерському обліку коштів підприємства на рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 8.4.2015 № 31-18410-08-25/12278
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Мінфін готує зміни до Інструкції про План рахунків, якими передбачається
запровадження субрахунку до рахунку 31 «Рахунки в банках», призначеного,
зокрема, для обліку коштів на рахунку в системі електронного адміністрування
ПДВ. ...

0.056635