Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...

Більше семінарів ...









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 04 (24.1.2011)
Додатки до друкованого ДК

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Лист ДПС України від 10.11.2010 № 24268/7/15-0317

Про відображення від’ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами у 2010 році

Дивись коментар

Лист ДПАУ від 10.11.2010 р. №24268/7/15-03171

Суттєво. Від’ємний фінрезультат за операціями з ЦП, який виник станом на 01.01.2010 року, в декларації за 2010 рік враховується у повній сумі.

! Платникам податку на прибуток

Державна податкова адміністрація України з метою належної організації адміністрування податку на прибуток повідомляє про врахування від’ємного фінансового результату з цінними паперами та деривативами у визначенні об’єкта оподаткування платників податку у 2010 році.

Пунктом 7.6 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (далі — Закон №334) встановлено окремий податковий облік фінансових результатів операцій з цінними паперами та деривативами.

Так, абзацом другим підпункту 7.6.1 пункту 7.6 статті 7 Закону №334 встановлено: якщо протягом звітного періоду витрати на придбання кожного з окремих видів цінних паперів, а також деривативів, понесені (нараховані) платником податку, перевищують доходи, отримані (нараховані) від продажу (відчуження) цінних паперів або деривативів такого ж виду протягом такого звітного періоду, від’ємний фінансовий результат переноситься на зменшення фінансових результатів від операцій з цінними паперами або деривативами такого ж виду майбутніх звітних періодів у порядку, визначеному статтею 6 цього Закону.

Відповідно до пункту 6.1 ст. 6 Закону №334, якщо об’єкт оподаткування платника податку з числа резидентів за результатами податкового року має від’ємне значення об’єкта оподаткування (з урахуванням суми амортизаційних відрахувань), сума такого від’ємного значення підлягає включенню до складу валових витрат першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об’єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням від’ємного значення об’єкта оподаткування попереднього року у складі валових витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від’ємного значення.

У 2010 році норми цього пункту діють з урахуванням особливостей, встановлених пунктом 22.4 статті 22 Закону №334.

Відповідно до пункту 22.4 Закону №334 у 2010 році у складі валових витрат платника податку враховується 20 відсотків суми від’ємного значення об’єкта оподаткування з податку на прибуток, яке утворилося станом на 1 січня 2010 року.

Згідно з п. 1 розділу II Прикінцевих положень Закону України від 20 травня 2010 року №2275-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» пункт 9 розділу I цього Закону (зміни до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств») набирає чинності з початку наступного звітного (податкового) періоду за періодом, на який припадає набрання чинності цим Законом.

Таким чином, порядок врахування від’ємного значення об’єкта оподаткування, визначений пунктом 22.4 Закону №334, застосовується з початку наступного звітного (податкового) періоду, тобто за підсумками 9 місяців 2010 року.

Враховуючи викладене, а також те, що від’ємний фінансовий результат операцій з цінними паперами не є від’ємним значенням об’єкта оподаткування, положення пункту 22.4 Закону №334 не застосовується для цілей ведення окремого обліку операцій з цінними паперами.

Головам державних податкових адміністрацій в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі довести зазначену інформацію до відома платників податків і підпорядкованих підрозділів та забезпечити її врахування при проведенні контрольно-перевірочної роботи та винесенні рішень у процесі апеляційних узгоджень.

1 Зі змінами, внесеними листом ДПА України від 04.01.2011 р. №23/7/15-0317.

Заступник голови О. ЛЮБЧЕНКО



Наступна стаття:  Коментар ДК...  На початок статті 





Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до бюджетів за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2010 році Частковий перегляд статті (тільки початок)
Наказ ДПС України от 21.5.2009 № 259
Додатки до друкованого ДК
Затверджено форму Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до бюджетів за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2010 році....
Коментар ДК...

В рубриці: 


Рекомендації щодо ознак ризикових операцій Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Національний банк от 6.4.2015 № 25-04001/22852
№ 14-15 (6.4.2015) :: Додатки до друкованого ДК
Нацбанк визначив ознаки ризикових операцій з готівкою...

Проблемні питання щодо застосування податкового компромісу Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 23.2.2015 № 5996/7/99-99-20-07-03-17
№ 14-15 (6.4.2015) :: Додатки до друкованого ДК
Податківці розяснили понад 50 проблемних питань щодо застосування податкового
компромісу....

0.031046