(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...
Все семинары ...
(полный план-график)









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 34-35 (29.8.2011)
Оподаткування

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Лист ДПС України від 22.6.2011 № 7429/5/15-0416

Щодо застосування окремих норм Податкового кодексу України

Дивись коментар

Суттєво. Витрати, понесені платником при здійсненні купівлі іноземної валюти, зокрема комісія банку, належать до адміністративних витрат.

! Платникам податку на прибуток

Державною податковою адміністрацією України на виконання доручення Адміністрації Президента України від 09.06.2011 р. №03-01/1695 розглянуто звернення депутата <...> стосовно віднесення на витрати платника витрат, здійснених платником під час купівлі іноземної валюти, зокрема комісії банку.

Відповідно до абз. «є» пп. 138.10.2 п. 138.10 ст. 138 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (далі — ПКУ) до складу адміністративних витрат, спрямованих на обслуговування та управління підприємством, які є складовими інших витрат, включається, зокрема, плата за розрахунково-касове обслуговування та інші послуги банків.

Iнші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, при цьому датою збільшення витрат платника податків від здійснення кредитно-депозитних операцій є дата визнання процентів (комісійних та інших платежів, пов’язаних зі створенням або придбанням кредитів, вкладів (депозитів)), визначена згідно з правилами бухгалтерського обліку (пп. 138.5.2 п. 138.5 ст. 138).

Витрати, що враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податків витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, установлених розділом II ПКУ (п. 138.2 ст. 138).

З урахуванням викладеного витрати, понесені платником при здійсненні купівлі іноземної валюти, зокрема комісія банку, належать до адміністративних витрат і відображаються за рядком 06.2.8 додатка АВ до рядка 06.2 податкової декларації з податку на прибуток підприємства, форму якого затверджено наказом ДПА України від 28.02.2011 р. №114, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.03.2011 р. за №397/19135.

Заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПА України, заступник голови О. МАТВЄЄВ



Наступна стаття:  Коментар ДК...  На початок статті 





Щодо окремих питань з організації та оплати праці та відпусток Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Мінпраці та соцполітики от 17.6.2011 № 190/13/116-11
Бухоблік
Ненадання працівнику щорічних відпусток у визначені законодавством терміни є грубим порушенням законодавства про працю, за що роботодавця в установленому порядку може бути притягнуто до відповідальності....

В рубриці: 


Щодо обкладення податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 30.3.2015 № 6490/6/99-99-19-03-0275
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Постачання ліків, не дозволених для виробництва і застосування в Україні або
не внесених до Держреєстру лікарських засобів, оподатковується ПДВ за
ставкою 20%. ...

Щодо оподаткування акцизним податком операцій з переобладнання вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль (витяг) Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 31.3.2015 № 11213/7/99-99-21-05-17
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Якщо документ про відповідність вимогам безпеки дорожнього руху автомобіля,
переобладнаного з вантажного в легковий, отримано до 01.01.2015 р., його
власник не повинен сплачувати акцизний податок. ...

0.049509