(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...
Все семинары ...
(полный план-график)









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 34-35 (29.8.2011)
Податкове адміністрування

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Лист ДПС України від 18.6.2011 № 5611/А/15-0314

Щодо застосування норми конфлікту інтересів до розділу III Податкового кодексу України (витяг)

Дивись коментар

Суттєво. Податковим кодексом закріплено право врегулювання конфліктів через механізми судового врегулювання.

! Платникам податку на прибуток

На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 19.05.2011 р. №41-А-026659/20 Державна податкова адміністрація України розглянула лист <...> щодо застосування норми конфлікту інтересів до розділу III Податкового кодексу України і повідомляє.

Так, підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) визначено презумпцію правомірності рішень платника податків у разі, якщо норма закону або іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів або різних нормативно-правових актів допускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов’язків платників податків або контролюючих органів, унаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу.

Водночас пунктом 56.22 статті 56 Кодексу передбачено, [що], якщо платник податків оскаржить рішення податкового органу до суду, звинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може ґрунтуватися на такому рішенні контролюючого органу до остаточного вирішення справи судом. Це правило не поширюється на випадки, коли таке звинувачення базується не тільки на рішенні контролюючого органу, але й доведено на підставі додатково зібраних доказів відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства України.

Таким чином,

Абзацом 5 пункту 1 розділу XIX «Прикінцеві положення» Кодексу встановлено, що розділ III «Податок на прибуток підприємств» набирає чинності з 1 квітня 2011 року. Згідно з пунктом 2 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу платники податку на прибуток у 2011 році складають наростаючим підсумком і подають декларацію з податку на прибуток за такі звітні податкові періоди:

1) другий квартал;

2) другий і третій квартали;

3) другий — четвертий квартали.

Податкові декларації подаються за календарний квартал протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу (підпункт 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Кодексу).

Абзацом 2 пункту 46.6 статті 46 Кодексу встановлено, що до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності з податкового періоду, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Відповідно до пункту 46.5 Кодексу Державною податковою адміністрацією України розроблено нову форму податкової декларації з податку на прибуток підприємства, затверджену наказом ДПА України від 28.02.2011 р. №114 і зареєстровану в Міністерстві юстиції України 25 березня 2011 року за №397/19135 (далі — Наказ №114).

Пунктом 4 Наказу №114 передбачено, що цей наказ набирає чинності з дня його офіційної публікації. Зазначений наказ офіційно опубліковано 11.04.2011 р. у газеті «Офіційній вісник України».

Виходячи з викладеного для складання звітності Наказ №114 набирає чинності «з податкового періоду, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення», тобто з 01.07.2011 р.

Відповідно звітність з податку на прибуток за податкові періоди починаючи з податкового періоду «II квартал» 2011 року подається за формою податкової декларації, визначеною Наказом №114.

Перше подання податкової звітності за такою формою здійснюватиметься до податкових органів з 01.07.2011 р.

Таким чином, застосування норм підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 і пункту 56.22 статті 56 Кодексу органами Державної податкової служби України є можливим за наслідками подання звітності з податку на прибуток платниками цього податку.

Разом із тим листами Вищого адміністративного суду від 02.06.2011 р. №742/11/13-11 щодо підпункту 4.1.4 <...> і від 10.02.2011 р. №203/11/13-11 «Щодо однакового застосування адміністративними судами окремих приписів Податкового кодексу України і Кодексу адміністративного судочинства України» надано роз’яснення щодо правильності застосування норм пунктів 56.17 — 56.19 статті 56 Кодексу з урахуванням пункту 56.21 статті 56 Кодексу. <...>

Заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПА України, заступник голови О. МАТВЄЄВ



Наступна стаття:  Коментар ДК...  На початок статті 





Щодо окремих питань з організації та оплати праці та відпусток Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Мінпраці та соцполітики от 17.6.2011 № 190/13/116-11
Бухоблік
Ненадання працівнику щорічних відпусток у визначені законодавством терміни є грубим порушенням законодавства про працю, за що роботодавця в установленому порядку може бути притягнуто до відповідальності....

В рубриці: 


Щодо міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 30.1.2015 № 2809/7/99-99-12-01-03-17
№ 17-18 (27.4.2015) :: Податкове адміністрування
ДФСУ поінформувала, з якими країнами діють договори про уникнення подвійного
оподаткування. ...

Щодо застосування при митному оформленні товарів норми стосовно конфлікту інтересів Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 8.7.2014 № 13738/5/99-99-19-04-02-16
№ 09 (2.3.2015) :: Податкове адміністрування
Застосування принципу презумпції правомірності рішення платника податків
може мати місце після завершення перевірки контролюючим органом платника
податків та складання в установленому порядку акта такої перевірки. ...

0.023799