Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...
Більше семінарів ...









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 51-52 (19.12.2011)
Бухоблік

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Лист ДПС України від 11.11.2011 № 5402/6/15-1215

Про надання консультації [щодо операцій з основними засобами] (витяг)

Дивись коментар

Суттєво. При передачі основних засобів від головного підприємства своєму відокремленому підрозділу право власності на них не передається, а тому для відокремленого підрозділу така передача не є безоплатним отриманням основних засобів.

! СГД, котрі мають філії

<...>

Згідно із пп. 133.1.5 ст. 133 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у підпункті 133.1.1 цього пункту, визначені відповідно до розділу I цього Кодексу, за винятком представництв, можуть бути самостійними платниками податку на прибуток.

Відповідно до п. 137.1 ст. 137 Кодексу дохід від реалізації товарів визнається за датою переходу покупцеві права власності на такий товар.

Пунктом 146.13 ст. 146 Кодексу визначено, що сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження над балансовою вартістю окремих об’єктів основних засобів включається до доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над доходами від такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку.

Згідно з п. 3 ст. 95 Цивільного кодексу України філії не є юридичними особами, а тому не є суб’єктами права власності. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення. При передачі основних засобів від юридичної особи (головного підприємства) своїй філії переходу права власності за ними не відбувається, а тому доходи не нараховуються.

Згідно з пп. 135.5.4 та пп. 135.5.5 ст. 135 Кодексу до інших доходів включається, зокрема, вартість товарів, робіт, послуг, безоплатно отриманих платником податку у звітному періоді, визначена на рівні не нижче звичайної ціни, крім випадків, коли операції з надання/отримання проводяться між платником податку та його відокремленими підрозділами, які не мають статусу юридичної особи.

При передачі основних засобів від юридичної особи (головного підприємства) своєму відокремленому підрозділу право власності на них не передається, відокремлений підрозділ тільки наділяється ними для провадження господарської діяльності, а тому така передача не є безоплатним отриманням основних засобів.

Таким чином, операція з передачі основних засобів від головного підприємства до відокремленого підрозділу не призводить до збільшення доходів та витрат у юридичної особи (головного підприємства) та у відокремленого підрозділу (філії).

Відповідно до п. 144.1 ст. 144 Кодексу амортизації підлягають витрати на придбання основних засобів для їх використання в господарській діяльності. Тому право на нарахування амортизації має той платник податку на прибуток, яким фактично було понесено витрати на придбання основних засобів і у якого вони відображені на балансі.

Заступник голови С. ЛЕКАРЬ



Наступна стаття:  Коментар ДК...  На початок статті 





Щодо окремих питань, пов’язаних із реєстрацією особи як платника ПДВ Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист ДПС України от 1.11.2011 № 4800/7/15-3317
Оподаткування
Якщо особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, не подала до органу ДПС заяву або подала її з порушенням строку, то обов’язок нарахування та сплати податкових зобов’язань з ПДВ у неї виникає з дня, наступного за граничним днем, який встан...

В рубриці: 


Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи Частковий перегляд статті (тільки початок)
Закон України от 21.5.2015 № 475-VІІІ
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
Строк подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера)
юридичної особи продовжено на 4 місяці — до 25 вересня 2015 року. ...
Коментар ДК...

Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справедливого оподаткування доходів фізичних осіб в інтервалі від 10 до 17 розмірів мінімальної заробітної плати Частковий перегляд статті (тільки початок)
Закон України от 19.5.2015 №
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
Ставка ПДФО 15% застосовується до межі в 17 мінімальних зарплат, а не 10. Ця
сама сума є максимальною величиною доходу, з якої справляється ЄСВ.
Понижуючий коефіцієнт до ставок ЄСВ у 2016 р. становить 0,4. ...
Коментар ДК...

0.968083