Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...
Більше семінарів ...









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 10 (5.3.2012)
Оподаткування

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Лист ДПС України від 16.11.2011 № 2874/5/15-3416

Щодо порядку оподаткування операцій фінансового лізингу

Дивись коментар

Суттєво. База обкладення ПДВ із постачання лізингодавцем в оперативний лізинг майна у ЗЕД залежить від місця постачання послуг лізингу.

! Лізингодавцям, лізингоотримувачам

Державна податкова служба України розглянула листа <...> стосовно порядку оподаткування операцій фінансового лізингу і на доповнення до листа ДПА України від 01.09.2011 р. №9863/5/15-1416 повідомляє.

При визначенні місця постачання майна (рухомого і нерухомого майна, у тому числі транс-портних засобів) у лізинг необхідно керуватися пунктом 186.1 статті 186 Податкового кодексу України (далі — Кодекс).

При цьому операції з передачі лізингодавцем майна в оперативний лізинг відповідно до норм Кодексу не є об’єктом обкладення ПДВ (крім операцій з увезення на митну територію України майна для передачі в оперативний лізинг).

Що стосується визначення місця постачання послуг із надання лізингодавцем (нерезидентом України) в оперативний або фінансовий лізинг рухомого або нерухомого майна, у тому числі транспортних засобів.

Відповідно до загального правила визначення місця постачання послуг (пункт 186.4 статті 186 Кодексу) місце постачання послуг визначається як місце реєстрації постачальника, за винятком операцій, згаданих у пунктах 186.2 та 186.3 цієї статті.

Для послуг, пов’язаних із нерухомим майном, відповідно до підпункту 186.2.2 пункту 186.2 статті 186 Кодексу місцем постачання послуг є фактичне місцезнаходження нерухомого майна, у тому числі і того, що будується.

Таким чином, місце постачання послуг із надання лізингодавцем (нерезидентом України) в оперативний або фінансовий лізинг нерухомого майна визначається за місцезнаходженням такого нерухомого майна.

У разі якщо нерухоме майно розташоване на митній території України, послуги з надання лізингодавцем (нерезидентом України) в оперативний або фінансовий лізинг такого нерухомого майна є об’єктом обкладення ПДВ і оподатковуються в загальному порядку за ставкою 20 відсотків.

У разі якщо нерухоме майно розташоване за межами митної території України, то послуги з надання лізингодавцем (нерезидентом України) в оперативний або фінансовий лізинг такого нерухомого майна не є об’єктом обкладення ПДВ.

Що стосується рухомого майна, то відповідно до підпункту «г» пункту 186.3 статті 186 Кодексу місце постачання послуг із надання в оренду (лізинг) рухомого майна, за винятком транспортних засобів і банківських сейфів, визначається як місце, де отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарської діяльності, або — в разі відсутності такого місця — місце постійного чи основного його проживання.

Таким чином, послуги з надання лізингодавцем (нерезидентом України) в оперативний або фінансовий лізинг рухомого майна (за винятком транспортних засобів і банківських сейфів), які надаються резиденту України, є об’єктом обкладення ПДВ та оподатковуються в загальному порядку за ставкою 20 відсотків. Якщо згадані послуги з рухомим майном надаються лізингодавцем (нерезидентом України) нерезиденту України, який не має постійного представництва на митній території України, то ці послуги не є об’єктом обкладення ПДВ.

Місце постачання послуг із надання в оренду (лізинг) транспортних засобів визначається в загальному порядку відповідно до пункту 186.4 статті 186 Кодексу, а саме як місце реєстрації постачальника. Таким чином, послуги з надання в оперативний або фінансовий лізинг транспортних засобів лізингодавцем (нерезидентом України, який не має постійного представництва на митній території України) не є об’єктом обкладення ПДВ.

Що стосується визначення бази обкладення ПДВ при здійсненні операцій із постачання лізингодавцем у фінансовий або оперативний лізинг майна, то це питання розглянуто в листі ДПА України від 01.09.2011 р. №9863/5/15-1416.

Повторно повідомляємо, що базою обкладення ПДВ при здійсненні операцій із постачання лізингодавцем у фінансовий лізинг майна буде:

— за наданими послугами — уся сума лізингового платежу без урахування відсотків за кредитом і суми, яка відшкодовує частину вартості предмета лізингу;

— за поставленим майном — договірна (контрактна) вартість, але не нижча від ціни купівлі об’єкта лізингу.

Базою обкладення ПДВ послуг при здійсненні операцій із постачання лізингодавцем в оперативний лізинг майна буде вся сума лізингового платежу.

Крім того, повторно повідомляємо, що відповідно до пункту 180.2 статті 180 Кодексу особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету в разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг знаходиться на митній території України, є отримувач послуг.

Заступник голови С. ЛЕКАРЬ



Наступна стаття:  Коментар ДК...  На початок статті 





Про розгляд листа Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист ДПС України от 30.12.2011 № 10992/7/15-1217
Оподаткування
СГД, які надають готельні послуги, звільняються від обкладення податком на прибуток починаючи з 1 січня 2011 року строком на 10 років. Залишок вивільнених від оподаткування та невикористаних коштів розраховують після закінчення такого 10-річного терміну.....
Коментар ДК...

В рубриці: 


Щодо відображення в бухгалтерському обліку коштів підприємства на рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 8.4.2015 № 31-18410-08-25/12278
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Мінфін готує зміни до Інструкції про План рахунків, якими передбачається
запровадження субрахунку до рахунку 31 «Рахунки в банках», призначеного,
зокрема, для обліку коштів на рахунку в системі електронного адміністрування
ПДВ. ...

Щодо обкладення податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 30.3.2015 № 6490/6/99-99-19-03-0275
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Постачання ліків, не дозволених для виробництва і застосування в Україні або
не внесених до Держреєстру лікарських засобів, оподатковується ПДВ за
ставкою 20%. ...

0.058249