Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Чергові семінари,
тренінги, вебінари ...

Більше семінарів ...









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Документи для роботи № 11 (18.3.2013)
Оподаткування

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Лист ДПС України від 31.12.2012 № 8238/0/61-12/15-3115

Про розгляд звернення

Дивись коментар

Суттєво. Якщо показники документа, зазначені платником при його реєстрації в ЄРПН, не відповідають тим, що містяться у ПН, такий документ не може бути виключений з ЄРПН і не може бути підставою для формування ПК покупцем.

! Платникам ПДВ

Державна податкова служба України розглянула лист стосовно деяких питань складання податкових накладних та реєстрації їх у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) і повідомляє.

Пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів:

а) у паперовому вигляді;

б) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у ЄРПН. У такому разі складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов’язковим.

Таким чином, вибір формату складання податкової накладної залишається за покупцем, тобто податкова накладна складається та надається покупцю в один спосіб: або в паперовому вигляді, або в електронній формі.

У разі коли за вимогою покупця податкова накладна складена в електронній формі, така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН незалежно від суми податку на додану вартість та номенклатури товару (в тому числі його походження), зазначених в ній.

Що стосується можливості виправлення помилок у податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, слід зазначити таке.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Кодексу відсутність факту реєстрації платником податку — продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН та порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми податку на додану вартість, зазначеної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Виявлення розбіжностей даних податкової накладної та ЄРПН є підставою для проведення органами ДПС документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.

Узагальнюючою податковою консультацією, затвердженою наказом ДПС України від 16.02.2012 р. №127, було роз’яснено, що, якщо показники документа, зазначені платником при його реєстрації в ЄРПН, не відповідають тим, що містяться у податковій накладній, такий документ не може бути виключений з ЄРПН і не може бути підставою для формування податкового кредиту покупцем. При цьому платник має право зареєструвати в ЄРПН правильно оформлену податкову накладну, яка підлягає включенню до реєстрів виданих та отриманих податкових накладних та відображенню у деклараціях контрагентів.

Крім того, слід зазначити, що надання можливості внесення змін до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, призведе до виникнення ситуацій, коли покупець може бути не повідомлений про внесені зміни до отриманої ним податкової накладної.

Стосовно надання електронних податкових накладних для перевірки органами державної податкової служби (далі — органи ДПС) пунктом 201.1 статті 201 Кодексу не встановлено заборони щодо видруковування податкових накладних, складених в електронному вигляді.

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 Кодексу відсутність факту реєстрації платником податку — продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми податку на додану вартість, зазначеної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Відповідно до пункту 85.2 статті 85 Кодексу платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам органів ДПС у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки.

Пунктом 85.4 статті 85 Кодексу передбачено, що при проведенні перевірок посадові особи органу ДПС мають право отримувати у платників податків належним чином завірені копії первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, що свідчать про приховування (заниження) об’єктів оподаткування, несплату податків, зборів (обов’язкових платежів), порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС.

Таким чином, у випадку якщо складена в електронному вигляді податкова накладна, що належить або пов’язана з предметом перевірки, не зареєстрована в ЄРПН, посадовими особами органів ДПС при проведенні перевірки може бути витребувана роздрукована та належним чином завірена така податкова накладна.

Заступник голови А. IГНАТОВ



Наступна стаття:  Коментар ДК...  На початок статті 





Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» Частковий перегляд статті (тільки початок)
Наказ Мінфін от 7.2.2013 № 73
Бухоблік
На зміну П(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», П(С)БО 2 «Баланс», П(С)БО 3 «Звіт про фінансові результати», П(С)БО 4 «Звіт про рух грошових коштів» та П(С)БО 5 «Звіт про власний капітал» прийшов єдиний стандарт....
Коментар ДК...

В рубриці: 


Про декларування товарів, щодо яких встановлено додатковий імпортний збір Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 26.3.2015 № 10447/7/99-99-24-02-02-17
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Декларування за одним класифікаційним кодом згідно з УКТ ЗЕД товарів, щодо
яких встановлено додатковий імпортний збір, не передбачено. ...

Щодо оподаткування військовим збором Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 19.2.2015 № 2842/10/26-15-17-01-12
№ 20 (18.5.2015) :: Оподаткування
Сума доходу у вигляді виграшів, призів (інших, ніж виграш (приз) у лотерею)
оподатковується військовим збором за ставкою 1,5 відсотка. ...

0.056344