(044) 391-51-90 (92)
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Ближайшие семинары :
Все семинары ...         
(полный план-график) : загальний по сайтуКурсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Школа бухгалтера № 20 (29.11.2004)
Практика

Нова довідка про доходи

Майже щоденно тисячі працюючих громадян України звертаються в бухгалтерію своїх підприємств з проханням видати їм довідку про їхні доходи для наступного оформлення соціальної допомоги або житлової субсидії. З метою уніфікування форми та порядку оформлення та видачі суб’єктами підприємницької діяльності - фізичними та юридичними особами довідок про доходи для надання в органи праці та соціального захисту населення і була розроблена її типова форма (наказ Мінпраці від 27.08.2004 р. № 192). Її заповнений зразок наведено нижче. У зв’язку з цим форма старого зразка 1 довідки про доходи вже недійсна.

Продовження форми див. нижче

1 Наведена в "Положенні про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій і адресної соціальної допомоги", затвердженому наказом Мінпраці України, Мінфіну України, Мінекономіки України, Держкомсім’ї та молоді України, Держбуду України та Держкомстату України від 21.07.99 р. № 119/167/96/114/175/266.

2 У більшості випадків указується прізвище, ім’я і по батькові керівника підприємства, якщо власників (засновників) підприємства більше одного, а також у випадку, якщо засновниками підприємства є юридичні особи.

3 Заповнюється, якщо дана довідка надається приватним підприємцем. У такому випадку не заповнюється попередній рядок.

4 У випадку, коли працівник працює на одному підприємстві як і за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, необхідно вказати і цей факт.

Продовження форми

5 У наказі, яким затверджена довідка, не зазначено, за який період необхідно надавати дані про доходи. На наш погляд, необхідно вказувати доходи, як мінімум, за шість місяців, що передують місяцю одержання даної довідки або за той період, що вимагає відповідна державна або комерційна установа (організація, підприємство).

6 До цієї графи довідки вносяться дані щодо нарахованої основної, додаткової зарплати, а також інших заохочувальних і компенсаційних виплат, що включаються до фонду оплати праці працівника, відповідно до "Інструкції зі статистики заробітної плати", затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.04 р. № 5.

7 До даної графи довідки вносяться дані щодо нарахованих доходів працівника, що не включаються до фонду оплати праці працівника відповідно до "Інструкції зі статистики заробітної плати", затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.04 р. № 5. Наприклад, матеріальна допомога.

8 У даній графі вказуються суми аліментів, сплачених працівником, якому видається довідка на користь інших фізосіб.

Людмила Лук’яненко

Наступна стаття:  На початок статті Про штрафи та платежі Частковий перегляд статті (тільки початок)
Практика
Фонд соціального захисту інвалідів (далі - Фонд) у листі від 14.10.2004 р. № 06ю-432/1746-556/2 "Щодо сплати суб’єктами господарювання штрафних санкцій до Фонду України соціального захисту інвалідів" роз’яснив ситуацію з приводу поширення чинності...

В рубриці: 


Не у відпустку — у відрядження — на конференцію за кордон Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 22 (2.6.2008) :: Практика
З роками популярність фірмових виїздів за кордон для проведення нарад, семінарів, корпоративних заходів зростає.
Розглянемо, яким чином оформити зв’язок витрат на подібні заходи, забезпечивши їх «валововитратність».
Службове відрядження – це поїздк...

Доставка товару покупцям Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 22 (2.6.2008) :: Практика
Товар, придбаний покупцем, може бути вивезений ним самостійно або доставлений постачальником. Доставка товару покупцеві може здійснюватися як власним транспортом постачальника, так і за допомогою сторонніх транспортних організацій. При цьому вартість...

0.010997