(044) 391-51-90 (92)
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Ближайшие семинары :
Все семинары ...         
(полный план-график) : загальний по сайтуКурсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Школа бухгалтера № 24 (24.12.2007)
Бухгалтерський облік

Перелік питань

Цей перелік містить тільки ті питання, відповіді на які були дані окремо в рубриці «Пов­торення вивченого» і в «Тестах». Але навіть їх досить, щоб зрозуміти, як все не прос­то в нашому обліку, і ще раз виразити своє захоплення професіоналізмом і терпінням наших бухгалтерів.

Зміст
«ШБ»
стор.
ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО
Як підприємству «спрацювати» з ППшником
Підприємство - платник податку на загальних підставах придбало у приватного підприємця, що працює на єдиному податку, товар. Приватний підприємець передав підприємству разом з товаром товарний чек, який містить всю інформацію про підприємця і всі дані про куплений товар. Чи досить цього документа для того, щоб не оподатковувати дохід підприємця податком з доходів фізичних осіб?
1
25
Виправлення помилки з ПДФО
В 2006 році в місяці звільнення до працівника застосована податкова соціальна пільга (працівник був звільнений останнім днем місяця, і бухгалтер вважала за правильне застосування пільги). В результаті цієї помилки підприємство не утримало податок з доходів фізосіб у розмірі 22,75 грн (175,00 х 13 %). Помилка знайдена в січні 2007 року. Яку ставку податку необхідно застосувати при виправленні знайденої помилки і за рахунок кого (підприємства або винної особи) сплатити до бюджету доутриманий податок?
2
24
Поворотна допомога у валюті
Підприємство-резидент (платник єдиного податку за ставкою 10 %) одержало від підприємства-нерезидента поворотну безпроцентну позику в іноземній валюті. Чи повинно воно включати до бази оподаткування додатну курсову різницю, яка виникла у зв’язку з перерахунком балансової вартості валюти за такою позикою на останній день звітного періоду?
3
25
Перехід платника єдиного податку з однієї ставки на іншу
Підприємство - платник єдиного податку з початку 2007 року перейшло зі ставки 6 % на 10 %. При здачі Свідоцтва платника ПДВ податкова наполягає на тому, щоб ми нарахували і сплатили до бюджету податкові зобов’язання на суму залишків ТМЦ. Чи правочинні їхні дії?
4
25
Скільки патентів придбавати громадському харчуванню?
У їдальні є буфет, що розташований у холі. Буфет торгує як продуктами харчування, придбаними в постачальників, так і продукцією, виготовленою кухнею їдальні. Працюють два РРО (у їдальні та буфеті). Скільки патентів необхідно придбати їдальні, якщо буфет знаходиться в її структурі?
5
26
Недоїмка з податку
У приватного підприємця - фізичної особи, що працює на єдиному податку, в 2005 році утворилася недоїмка з єдиного податку в розмірі 8 грн. 2006 рік він відпрацював на єдиному податку. А в 2007 році податкова інспекція, виявивши недоїмку за 2005 рік, не видала йому Свідоцтво про сплату єдиного податку. Чи правочинні дії податкової? I що тепер робити приватному підприємцеві, тому що він вважав, що в січні та лютому 2007 року він мав право працювати на спрощеній системі?
6
25
Добродійність та її наслідки
Підприємство (платник податку на прибуток і платник ПДВ) передало лікарні як благодійну допомогу медичний прилад. Чи вважається це благодійним внеском і чи можна підприємству зменшити свої валові доходи на суму такої допомоги в межах 5 %, дозволених пп. 5.2. 2 Закону № 334?
7
25
Приватний підприємець і перша податкова вимога
Приватний підприємець, що працює на єдиному податку за ставкою 200 грн, у січні 2007 року при оплаті авансового платежу за лютий 2007 року прострочив платіж на один день. Податкова інспекція виставила йому першу податкову вимогу на суму 200,83 грн, яку він не оплатив. Виникає питання, що повинен з цим робити (і чи повинен) єдиноподатник-фізособа. Якщо так, то як?
8
25
Анулювання реєстрації з ПДВ
Підприємство - платник ПДВ уже рік займається будівництвом приналежного йому будинку. Будівельні роботи виконує підрядна організація - платник ПДВ. Тому що гроші на фінансування будівництва отримані за рахунок кредиту банку, то підприємство не показувало ні податкові зобов’язання, ні, щоб не «дратувати» податкову, податковий кредит. Чи може податкова самостійно анулювати реєстрацію підприємства як платника ПДВ, якщо воно протягом останніх 12 календарних місяців подає Декларації з ПДВ з прочерками?
9
24
Податковий кредит і валові витрати
Одному підприємству «не схотілося» за підсумками звітного періоду сплачувати великий ПДВ. Воно пошукало і знайшло дружнє «чисте» підприємство - платника єдиного податку за ставкою 6 %, у якого був запас ПДВ, і якому «не шкода» було виписати йому податкову накладну на виконані роботи, показавши в себе податкові зобов’язання з ПДВ. Згодом першому підприємству прийшло повідомлення про проведення в нього планової комплексної перевірки, і в десять відведених до перевірки днів воно раптом виявило, що податковий кредит за отриманою колись податковою накладною показаний, а от ніяких виправдувальних документів воно від підприємства, що надало йому «таку послугу», не має. Що в цьому випадку загрожує підприємству, якщо свої валові витрати воно на нібито зроблені йому роботи не збільшувало?
10
21
Оренда підприємством гаража для легкового авто
Підприємство уклало договір оренди гаража для свого службового легкового автомобіля з фізичною особою - не СПД. Податкова при перевірці не приймає витрати підприємства з оренди гаража на валові витрати, визнаючи це стоянкою легкового автомобіля, що не може бути включена до валових витрат відповідно до пп. 5.4.10 Закону України від 28.12.94 р. № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємства» (далі - Закон № 334).
11
21
Аудиторський висновок при ліквідації підприємства
Наше підприємство реорганізується шляхом приєднання до іншого підприємства. Така процедура має на увазі ліквідацію підприємства шляхом подачі держреєстратору документів, одним з яких є аудиторський висновок про вірогідність і повноту ліквідаційного балансу. Чи стосується ця вимога всіх підприємств без винятку?
12
20
Звітність з РРО
Підприємство на час капітального ремонту приміщення припинило роботу в кафе. Клієнти не обслуговувалися, РРО не використовувалися і звіти з РРО до ДПI не подавалися. Чи можна було підприємству не подавати «порожні» звіти з РРО?
13
22
Сплата аліментів підприємцем-єдиноподатником
Громадянинові України за виконавчим листом присуджена сплата аліментів на утримання однієї дитини в розмірі 50 % від суми отриманого доходу. Громадянин є приватним підприємцем, що працює за спрощеною системою оподаткування без найманих робітників (далі - підприємець-єдиноподатник), що сплачує фіксовану ставку податку в розмірі 200 гривень на місяць. У податковому звіті в графі 4 «Розмір виручки» він ставить прочерк. З якої суми доходу підприємець повинен сплачувати аліменти?
14-15
21
Безоплатне користування
Засновник підприємства (фізична особа) надав нерухомість (квартиру), що належить йому, підприємству (платникові податку на прибуток і ПДВ), під офіс. Підприємство здійснило у квартирі капітальний ремонт. Чи може воно віднести витрати зі здійсненого ремонту до своїх валових витрат?
16
17
У відрядження на власному автомобілі
Підприємство (платник податку на прибуток і платник ПДВ) хоче направити свого працівника у відрядження в межах України на його особистому автомобілі. Як це необхідно оформити документально? Чи може підприємство витрати на відрядження включити до своїх валових витрат?
17
19
Реалізація хліба
Підприємство - платник єдиного податку припускає реалізовувати хлібобулочні вироби, самостійно розвозячи товар на власних автомашинах по населених пунктах, що знаходяться за межею міста. Чи підлягають такі послуги патентуванню, і чи необхідно проводити продаж за допомогою реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО)?
18
16
Прізвище працівника замість найменування підприємства
Директор підприємства, що працює на загальній системі оподаткування і є платником ПДВ, заплатив за оголошення в газеті в прибутковій касі банку. У квитанції, виданій банком, у графі «платник» зазначено його прізвище. Чи можна суму, сплачену за публікацію оголошення, віднести до валових витрат підприємства, якщо оголошення пов’язане з господарською діяльністю підприємства і в підприємства є газета з оголошенням, в якому фігурує найменування підприємства?
19
16
Хто відповість за помилки довірених осіб?
Підприємство уклало з аудиторською фірмою договір на ведення бухгалтерського обліку. В результаті були знайдені допущені фірмою помилки в Декларації з прибутку. Хто і як повинен відповідати за ці помилки?
20
15
Ген угода і мінімальна зарплата
Чи можна покарати підприємство за те, що воно нараховує своїм працівникам мінімальну зарплату за повністю відпрацьований час?
21
11
Оренда і довгостроковий договір
Чи може підприємство-орендодавець визначати доходи і витрати з оперативної оренди із застосуванням особливого порядку оподаткування відповідно до п. 7.10 Закону № 334?
22
9
У відрядження за кордон з відпустки
Директор українського підприємства (громадянин Німеччини) відправився у відпустку до себе на батьківщину, а відтіля за запрошенням заїхав на міжнародну виставку. Є виправдувальні документи відвідування виставки та проживання в готелі. Чи можна оплатити директорові відрядні витрати і включити їх до валових витрат під-приємства?
23
15
ТЕСТ
Заповнюємо річну звітність
1
43-44
Яка кількість застрахованих осіб вказується у рядку «Кількість застрахованих осіб у звітному періоді» Розрахунку внесків на пенсійне страхування (додаток 23 до п. 11.11 Iнструкції № 21-1) (далі - Розрахунок ПФ)?
Чи включається до рядка 1.1 Розрахунку ПФ сума допомоги по догляду за дитиною до трьох років?
Чи повинен страхувальник при виправленні самостійно виявлених помилок відображати суми фінансових санкцій у Розрахунку ПФ?
Чи необхідно заповнювати Розділ III Розрахунку ПФ, якщо суми за лікарняними аркушами за попередні місяці нараховані у звітному місяці?
Чи повинні платники єдиного податку, заповнюючи додаток до Розрахунку ПФ, відображати сальдо розрахунків з Пенсійним фондом з урахуванням того, що така заборгованість зменшується на 42 % від суми єдиного податку, сплаченого у звітному місяці?
Чи необхідно страхувальникові при самостійному виправленні помилок разом з Розрахунковою відомістю до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві (додаток 2 до Iнструкції № 28) (далі - Розрахунок ФСНВУ) за звітний період, в якому було здійснено коригування, подавати бухгалтерську довідку про виправлення помилки, підписану керівником та головним бухгалтером і завірену печаткою?
Неприбуткова громадська організація за рішенням міськради звільнена від сплати комунального податку. Чи повинна вона подавати до податкової інспекції розрахунок комунального податку?
Чи необхідно всім підприємствам за підсумками 2006 року подати до ФСНВУ Відомість розподілу за формою додатка 2.1 до Iнструкції № 12?
Чи повинен приватний підприємець, що має на балансі автомобіль, подавати Розрахунок податку з власників транспортних засобів?
Підприємство, що має на 01.01.07 р. на балансі автомобіль, повинне подати до податкової інспекції Розрахунок податку з власників транспортних засобів протягом 40 або 60 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного року?
На підприємстві всі робітники працюють за договором підзагону. Чи нараховується комунальний податок за таких працівників?
Чи необхідно при визначенні суми податкового зобов’язання з комунального податку за 4-й квартал 2006 року враховувати працівника підприємства, якого звільно з роботи 1 листопада 2006 року?
Що відображає в графі 7 рядка 1 Розрахунку сплати єдиного податку СПД - юридична особа?
Який фонд оплати праці відображається в розділі 4 Розрахунку ФСНВУ?
На підприємстві використовуються переговірні засоби з потужністю випромінювання 8 мвт. Чи необхідно сплачувати радіочастотний збір при їх експлуатації та подавати податкову декларацію про збір за користування радіочастотним ресурсом України?
Підприємство - платник єдиного податку використовує радіочастотний ресурс. Чи повинне підприємство сплачувати збір за використання радіочастотного ресурсу?
Чи може платник збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства не подавати звіт про суму нарахованого збору, якщо ним протягом поточного місяця не реалізовувалися алкогольні напої та пиво і не була отримана виручка від такої реалізації?
Чи необхідно платникам збору за забруднення навколишнього середовища проводити з 1 січня 2007 року індексацію нормативів за спеціальною формулою?
Який адміністративний штраф накладається на посадових осіб підприємства, яке працює на єдиному податку, за неподання фінансової звітності органам державної статистики?
Чи передбачена адміністративна відповідальність посадових осіб підприємства за неподання статистичної звітності за формою № 1-ПВ (звіт з праці) органам державної статистики?
Держбюджет - 2007
2
43-44
Чи здійснюється в 2007 році продаж спеціальних дозволів за користування надрами виключно на аукціонах?
За рахунок якого бюджету в 2007 році виплачується допомога по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років?
Чи здійснюється держказначейством в 2007 році оплата послуг з обробки електронних розрахункових документів і повідомлень у системі електронних перекладів НБУ?
У якій сумі встановлюється рівень забезпечення прожиткового мінімуму в 2007 році для працездатних осіб для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям?
Який розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям?
Який розмір допомоги при народженні дитини в 2007 році?
Чи сплачують платники єдиного податку збір до Пенсійного фонду в розмірі 1 % при здійсненні безготівкових операцій з купівлі-продажу валюти?
Який розмір прожиткового мінімуму на 1 січня 2007 року?
У якому розмірі встановлена мінімальна заробітна плата на 1 січня 2007 року?
Що повинен зробити одержувач бюджетних коштів при їхньому нецільовому використанні?
Чому дорівнює максимальна величина фактичних витрат на оплату праці найманих робітників, з якої обчислюються внески до соціальних фондів?
Чи має право Пенсійний фонд одержувати від НБУ інформацію щодо обсягів купівлі вповноваженими банками безготівкової іноземної валюти за гривні на міжбанківському валютному ринку?
Чи має право підприємець, який працює на єдиному податку, на допомогу по вагітності та пологам?
В якому розмірі в 2007 році утримується збір до пенсійного фонду із зарплати найманих робітників?
Чи припиняється в 2007 році застосування пільг зі сплати ввізного мита і ПДВ при ввезенні підакцизних товарів на території вільних економічних зон незалежно від мети їхнього ввезення?
Які заходи має вжити підприємство у випадку зміни юридичної адреси до закінчення бюджетного року?
Який в 2007 році розмір внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування для роботодавців?
Який відсоток в 2007 році складає для роботодавців розмір внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, обумовленими народженням і похованням?
Який відсоток в 2007 році для роботодавців складає розмір внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття?
В якому розмірі виплачується сума одноразової допомоги за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, якщо нещасний випадок на виробництві стався в результаті порушення постраждалим працівником правил техніки безпеки?
Фінансова звітність
3
43-44
За якою статтею у фінансовій звітності орендодавця відображається попередня оплата з операційної оренди?
Основні засоби придбані на позикові кошти. Чи включаються витрати з придбання таких засобів до первісної вартості об’єкта основних засобів?
Чи може дочірнє підприємство показати по рядку 090 форми 2 «Звіту про фінансові результати» понесені витрати на спонсорську допомогу дитячому будинку?
За якою статтею у формі № 1- м «Фінансовий звіт малого підприємства» відображають витрати на незавершене будівництво за будівельними контрактами малі підприємства?
Що не включаються до первісної вартості нематеріального активу?
Чи може підприємство включити до складу собівартості продукции, що виготовляється, наднормативні виробничі витрати, пов’язані з усуненням недоліків, допущених при виготовленні такої продукції?
За якою статтею у формі № 1 «Баланс» комунальні підприємства відображають вартість майна, отриманого на правах оперативного управління?
Що таке тимчасова податкова різниця?
Як відобразити у фінансовій звітності незавершені роботи з будівельних контрактів?
Чи амортизується дисконт, отриманий при продажі довгострокових облігацій?
Комунальному підприємству з міського бюджету виділені цільові кошти для придбання обладнання. Чи визнається таке фінансування доходом у момент одержання коштів?
Чи зобов’язане підприємство створювати забезпечення для відшкодування майбутніх операційних витрат?
Чи визнаються суми отриманих авансів доходами в бухгалтерському обліку?
Чи повинне приватне підприємство подавати державному реєстраторові фінансову звітність про господарську діяльність у складі балансу і звіту про річні фінансові результати за 2006 рік?
Що є першим звітним періодом, в якому будуть застосовуватися норми П(С)БО 31 «Фінансові витрати»?
Чи подається фінансова звітність за 2006 рік за старими формами?
Які операції здійснюються в бухгалтерському обліку при дооцінці запасів, коли сума дооцінки не перевищує суму уцінки, яка їй передувала?
Чи може торговельне підприємство, яке взяло кредит під закупівлю товару, включити відсотки по кредиту до вартості товару?
До яких активів відносяться сировина і матеріали, придбані для використання у виробництві?
Заборгованість замовників за роботи за будівельним контрактом підрядник наводить у складі незавершеного виробництва або в складі інших поточних зобов’язань?
Чи призводить виправлення помилок минулих років до змін поточних показників Балансу підприємства?
Чи відноситься будинок, який потребує реставрації, до кваліфікаційних активів?
Чи може підприємство самостійно переоцінити об’єкт основних засобів, якщо його залишкова вартість істотно відрізняється від його справедливої вартості на дату балансу?
Чи визнаються витратами звітного періоду витрати на проведення всіх видів ремонту?
Внески до соціальних фондів
4
43-44
Чи змінився в 2007 році розмір страхового тарифу на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання відповідно до класів професійного ризику?
Чи існує на сьогодні порядок реєстрації підприємств у відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів?
Який розмір збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу безготівкової валюти в 2007 році?
Яку суму внеску до Пенсійного фонду необхідно утримати з працівника, якщо його дохід у січні 2007 року склав 8000,00 грн?
Чому дорівнює внесок до Пенсійного фонду з допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в 2007 році для незастрахованої особи?
Чому дорівнює максимальна величина фактичних витрат на оплату праці найманих робітників, з якої з 1 квітня 2007 року утримуються внески до соціальних фондів?
Чи може підприємство при відчуженні легкових автомобілів включити збір до Пенсійного фонду до складу своїх валових витрат?
Чи можуть органи соціального страхування звертатися до суду із заявою про порушення справи про банкрутство у випадку несплати підприємством разових внесків?
Чи підлягає списанню заборгованість зі сплати на загальнообов’язкове соціальне страхування?
Чи накладається на посадових осіб підприємства адміністративний штраф за несвоєчасне надання звіту з ФСС НСП?
Чи передбачена адміністративна відповідальність за перешкоду уповноваженим особам ФСС НСП у здійсненні перевірки нарахування страхових внесків?
Хто повинен подати до 1 лютого 2007 року звіт до Фонду соціального захисту інвалідів?
Чи повинні підприємства за 1-й квартал 2007 року подати звіт до Фонду соціального страхування на випадок безробіття за новою формою?
В якому розмірі роботодавцеві надаються кошти на створення кожного спеціального робочого місця інваліда, зареєстрованого у Фонді зайнятості?
Чи необхідно вказувати допомогу при народженні дитини у звіті за формою Ф4-ФСС НСП за 1-й квартал 2007 року?
Хто в 2007 році призначає і виплачує застрахованій особі допомогу при народженні дитини?
Чи підлягає допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку індексації?
Який граничний строк перерахування внесків до Пенсійного фонду підприємствами гірської промисловості в 2007 році?
Чи може розмір допомоги з тимчасової непрацездатності перевищувати розмір мінімальної зарплати, якщо застрахована особа протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку сплачувала страхові внески менше шести місяців?
Чи необхідно здійснювати окремі розрахунки для оплати лікарняного листка, якщо зарплата фінансується з різних джерел - з бюджету і спецрахунку?
Звіт до Пенсійного фонду за формою 23 заповнюється в гривнях або в гривнях з копійками?
Хто в 1-му кварталі виплачує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?
Пільгові категорії співробітників
5
43-44
Чи зараховується у виробничий стаж одного з батьків дитини, що постраждав від Чорнобильської катастрофи, час з догляду за ним до досягнення цією дитиною 12-річного віку?
Чи має працюючий пенсіонер переважне право на збереження робочого місця при скороченні чисельності працівників, незалежно від періоду роботи на цьому підприємстві?
Чи нараховує підприємство за працюючого пенсіонера внески до Фонду обов’язкового державного страхування на випадок безробіття?
В якому розмірі встановлений норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів, якщо на підприємстві працює 23 особи?
На підприємстві працює вісім осіб. Чи повинно воно зареєструватися у Фонді соціального захисту інвалідів?
В якому розмірі сплачує підприємство, в якого кількість працюючих інвалідів менше розрахункового, штрафні санкції до регіонального відділення Фонду соціального захисту інвалідів?
В якому випадку робоче місце інваліда вважається створеним?
В якому розмірі працюючий інвалід III групи має право на податкову пільгу з податку на доходи фізичних осіб?
Хто з батьків має право на податкову пільгу з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 150 % на дітей до 18 років?
Чи мають право батьки, які одержують підвищену податкову пільгу на дітей до 18 років, одержувати ПСП безпосередньо за себе за умови, що їхній дохід не перевищує гранично припустимого доходу?
Який розмір страхового внеску сплачує до Пенсійного фонду приватний підприємець за працюючого в нього інваліда?
Чи утримується із працюючого інваліда збір на обов’язкове державне страхування на випадок безробіття?
Чи можна залучити працівника, який не досяг 18-річного віку, до робіт у вихідні дні?
Чи підлягають неповнолітні працівники обов’язковому щорічному медичному огляду?
Який робочий тиждень установлений для працівника, який не досяг 18-річного віку?
В якому розмірі виплачується при погодинній формі оплати праці зарплата неповнолітнім працівникам, для яких установлена скорочена тривалість робочого часу?
В якому розмірі встановлюється допомога у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності працівникам, які мають статус особи, що пострадала від Чорнобильської катастрофи?
Чи має право самотня мати на додаткову оплачувану відпустку тривалістю 7 календарних днів?
Чи може роботодавець за власною ініціативою звільнити самотню матір, яка одержує аліменти на дитину?
Чи повинна самотня мати для одержання податкової соціальної пільги в розмірі 150 % з подачею заяви на право застосування такої пільги подавати також документи, що підтверджують факт утримання нею дитини?
Чи мають право працівники, які працюють у холодну пору року в закритих і неопалюваних приміщеннях, на оплачувані перерви в роботі санітарно-оздоровчого характеру?
В яких випадках працівникам, зайнятим на роботах з особливо шкідливими умовами праці, можна замість видачі обов’язкового харчування здійснити виплату його вартості коштами?
Чи може роботодавець забезпечити своїх працівників обов’язковим безоплатним харчуванням, якщо це не передбачено в колективному договорі?
Декларацію подають не тільки «круті»
6
42-43
За якою формою необхідно подати Декларацію про доходи за 2006 рік?
Громадянин України бажає скористатися своїм правом на податковий кредит. Чи зобов’язаний він у цьому випадку вести облік своїх доходів і витрат в обсязі, достатньому для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу?
Чи може платник податків, що заявив своє право на податковий кредит шляхом подання річної Декларації про доходи, повернути з бюджету суму більшу, ніж фактичний розмір податку з доходів фізичних осіб, сплачений ним із зарплати протягом звітного року?
Підприємство перераховує кошти установі освіти за перепідготовку свого працівника, пов’язану з профілем підприємства. Чи має такий працівник у цьому випадку право на податковий кредит?
Чи може загальна сума нарахованого податкового кредиту перевищити суму заробітної плати, отриманої у звітному році?
Чи повинен платник податків вказувати в Декларації про доходи підстави для нарахування податкового кредиту?
Яку суму необхідно вказувати в п. 1 Розділу 1 «Розрахунок суми податку з доходів фізичних осіб, що підлягає поверненню платникові податків або сплаті до бюджету, у тому числі з урахуванням податкового кредиту»?
Чи повинен громадянин, який виграв коштовний приз у ході проведення рекламної акції, подавати Декларацію про доходи?
Працівник одержав у подарунок від підприємства, на якому він працює, автомобіль. Чи повинен він з цієї причини подавати Декларацію про доходи?
Однією квитанцією була здійснена оплата за навчання дитини (студента ВУЗу) за 1-й і 2-й семестри навчального 2006-2007 року. Чи може один з батьків - платників податку надати цю квитанцію як підтверджуючий документ при реалізації свого права на податковий кредит за 2006 рік?
Чи має право на податковий кредит фізична особа, яка з релігійних міркувань відмовилася від ідентифікаційного коду?
Платник податків одержує кілька іпотечних кредитів. Чи має він право включити до свого податкового кредиту суми сплачених відсотків за всіма цими кредитами?
Чи повинен громадянин, який бажає скористатися своїм правом на податковий кредит, додавати до подаваної ним Декларації документи, які підтверджують понесені витрати?
Яку суму може включити до податкового кредиту платник податків - платник житлового іпотечного кредиту?
Чи повинен подавати Декларацію про доходи спадкоємець, який одержав спадщину у вигляді коштів на депозитному банківському рахунку?
Чи повинен подавати Декларацію про доходи нерезидент України, якщо він купив акції в резидента - професійного торговця цінними паперами?
Студент навчається у ВУЗі на стаціонарі та працює за трудовим договором. Чи має право один з батьків цього студента включити витрати, понесені на його навчання у звітному році, до свого податкового кредиту?
Студент навчається у ВУЗі на стаціонарі і працює за договором підряду. Чи має право один з його батьків включити витрати, понесені на його навчання у звітному році, до свого податкового кредиту?
Чи повинен громадянин України подавати Декларацію про доходи, якщо він працює за трудовим договором за її межами?
Чи може громадянин України, який працює за трудовим договором у Росії, зменшити свої податкові зобов’язання на суму податку, сплаченого в Росії?
Чи повинен подавати Декларацію про доходи спадкоємець через одержання ним у спадщину земельного сертифікату?
Яку суму благодійного внеску неприбуткової організації, зареєстрованої в Україні, може включити платник податків до податкового кредиту?
Чи може платник податків, який не використав своє право на податковий кредит за підсумками звітного року, скористатися ним у наступному звітному році?
Готівка
7
43-44
Який ліміт каси для знову створеного підприємства, яке проводить готівкові операції без визначення ліміту каси?
Чи може підприємство включати до прибуткового касового ордеру типової форми свої додаткові реквізити?
Яке покарання накладається на підприємство, якщо при перевірці контролюючими органами виявлено, що на видатковому касовому ордері (далі - ВКО) немає підпису одержувача?
Чи має право працівник підприємства як підзвітна особа придбавати для підприємства матеріали за власні кошти?
Підприємство не здає готівку в банк, а тільки одержує її з банку на видачу зарплати і підзвітних сум. Який граничний ліміт каси може бути встановлений підприємством?
Чи прирівнюється до фінансової допомоги операція, коли директор за свої кошти купив для підприємства комп’ютер і подав до бухгалтерії авансовий звіт про витрачені кошти?
В який строк працівник повинен подати авансовий звіт, якщо гроші під звіт йому не видавалися, а він витратив власні кошти?
Який штраф накладається на підприємство, якщо працівник дістав кошти під звіт, але не подав Звіт?
Підприємець використовує відкритий йому в банку як фізичній особі поточний рахунок для своєї підприємницької діяльності. Чи має право банк у цьому випадку списати з поточного рахунку фізичної особи кошти, отримані ним як підприємцем?
Чи може підприємство облік касових операцій з надходження або видачі іноземної валюти здійснювати на самостійно розроблених первинних документах за наявності на них обов’язкових реквізитів?
На заяві працівника з проханням повернути йому зайво витрачені кошти на відрядження, доданому до ВКО, є дозвільна резолюція керівника. Чи повинен керівник підписувати і сам ВКО?
В який строк повинен відзвітуватися працівник, що повернувся з відрядження, відпрацював один день і пішов на лікарняний?
Чи може банк при перевірці касової дисципліни вимагати в підприємства надання наказів і розпоряджень?
Хто здійснює контроль за дотриманням підприємством установленого ліміту каси і строків внесення готівкової виручки в банк?
Працівник вчасно відзвітувався за виданими під звіт коштами, надавши до бухгалтерії підприємства Звіт, а невикористані підзвітні суми повернув наступного дня після подання Звіту. Чи вважається це порушенням касової дисципліни?
Якщо розрахунки готівкою здійснюються із застосуванням РРО, чи має сума оприбуткованої в касі готівки відповідати сумі фіскального звіту чеків РРО?
Чи може підприємство, що здійснює продаж квитків на відвідування спортивного заходу без застосування РРО і РК, оприбуткувати готівку наприкінці робочого дня сукупно за весь день з оформленням операції одним прибутковим касовим ордером?
Чи може приватний підприємець, що працює на єдиному податку, виписувати покупцям прибутковий касовий ордер, а не товарний чек?
Який ліміт каси встановлюється для підприємства, що має кілька філій?
Ким установлюються строки внесення підприємством готівкової виручки в банк для її зарахування на рахунок підприємства?
Готівкові кошти використані підприємством у сумі, що перевищує встановлений ліміт каси, на наступний робочий день для видачі працівникам заробітної плати. Чи вважається така готівка понадлімітною в день надходження?
Чи встановлюється ліміт каси і строки внесення виручки для приватного підприємця, що працює на загальній системі оподаткування?
Працівникові підприємства допомогу за лікарняним листком виплачено разом із зарплатою на третій день з моменту одержання грошей у банку. Чи вважається це порушенням касової дисципліни?
Працівникові підприємства за ВКО видано аванс на відрядження. Чи повинен касир підприємства вимагати в працівника паспорт і внести паспортні дані до ВКО?
Ліквідація основних засобів
8
43-44
Чи змінюється балансова вартість основних засобів 4-ї групи у випадку ліквідації об’єкта за рішенням платника податків?
Чи можна при ліквідації будівлі включити її балансову вартість до складу валових витрат, якщо є акт про ліквідацію основних засобів?
У результаті пожежі підприємство втратило виробниче приміщення, що недоамортизовано. Пожежниками встановлений факт підпалу. Міліцією порушено за фактом підпалу кримінальну справу, але винна особа не знайдена. Чи необхідно підприємству коригувати податковий кредит з ПДВ на недоамортизовану частину приміщення?
При ліквідації основних засобів отримані товарно-матеріальні цінності (далі - ТМЦ). Чи включається їхня вартість до складу валового доходу підприємства?
При ліквідації основних засобів отримані ТМЦ. Чи приймають вони участь у перерахуванні балансової вартості запасів за п. 5.9 Закону про прибуток підприємства?
ТМЦ, отримані при ліквідації об’єкта основних засобів 1-ї групи, використані при ремонті іншого об’єкта основних засобів 1-ї групи. Чи збільшиться балансова вартість об’єкта 1-ї групи, що ремонтується, на вартість таких ТМЦ?
Чи досить підприємству для ненарахування податкового зобов’язання з ПДВ при ліквідації розбитого комп’ютера скласти Акт на списання основних засобів за формою № ОЗ-3, в якому є запис, що створена на підприємстві експертна комісія визнала подальшу експлуатацію об’єкта за первісним призначенням неможливою?
Чи повинне підприємство при створенні експертної комісії для ліквідації автотранспортного засобу, що потрапило в ДТП, включити до її складу працівника державної інспекції?
Чи повинен платник податків, якщо він не нараховує податкові зобов’язання з ПДВ при ліквідації основних засобів подавати разом з Декларацією з ПДВ за період, в якому сталася така ліквідація, документи, що підтверджують знищення або розбирання основних засобів?
Чи зобов’язане підприємство при списанні з балансу непридатного до експлуатації об’єкта основних засобів, що не є об’єктом підвищеної небезпеки, проводити незалежну експертну оцінку?
За якою вартістю необхідно оприбутковувати в бухгалтерському обліку металобрухт, отриманий при ліквідації основних засобів?
Підприємство у квітні 2007 року продає металобрухт, отриманий при ліквідації основних засобів. Чи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ на суму такого продажу?
Підприємство, що продає металобрухт, отриманий при ліквідації основних засобів, одержало в січні 2007 року аванс від покупця. Чи має право продавець відкоригувати свої податкові зобов’язання з ПДВ за отриманим авансом, якщо фактична реалізація металобрухту сталася в березні 2007 року?
Чи потрібно амортизувати мобільний телефон, що не підлягає ремонту, якщо він ліквідований як основні засоби 2-ї групи і винна в поломці особа відшкодувала платникові податків залишкову вартість телефону?
Платник податків для демонтажу ліквідованих основних засобів залучає сторонню організацію. Чи може підприємство витрати на оплату послуг сторонньої організації включити до складу своїх валових витрат?
Підприємство придбало старе складське приміщення за грошові кошти і віднесло відповідно до отриманої податкової накладної суму ПДВ до свого податкового кредиту. В бухгалтерському обліку складське приміщення в експлуатацію не вводилося. Зараз на місці складу планується побудувати нове складське приміщення. Чи необхідно підприємству відкоригувати податковий кредит з ПДВ у зв’язку з реконструкцією старого складського приміщення?
Яким документом підприємство повинне оформити перебудову існуючого об’єкта основних засобів, у результаті чого змінюється функціональне призначення такого об’єкта?
При ремонті теплотраси старі труби заміно на нові. Старі труби оприбутковані на склад як утиль. Чи виникне в підприємства валовий дохід при здачі таких труб у металобрухт?
Підприємство зробило реконструкцію власного будинку у зв’язку з необхідністю установки вантажного ліфта. Чи відноситься вартість вантажного ліфта на збільшення балансової вартості будинку?
Чи підлягають переоцінці об’єкти незавершеного будівництва, які підприємство планує не добудовувати, а продати?
Підприємство вирішило поміняти старі монітори на нові. Чи можна в податковому обліку суму витрат на придбання нових моніторів віднести до валових витрат, якщо старі монітори входили до складу основних засобів разом з іншими комплектуючими комп’ютера?
Підприємство, що надає послуги з перевезення для інших підприємств за безготівковий розрахунок, продало фізичній особі за готівку свої основні засоби (автомобіль). Чи необхідно підприємству в цьому випадку придбавати торговий патент?
Чи повинне підприємство, що не відноситься до сфери торгівлі, громадського харчування і послуг, при разовому продажі своїх неліквідних основних засобів з внесенням готівкових коштів покупцем до каси продавця, проводити такі розрахунки через реєстратор розрахункових операцій?
Доходи нерезидентів
9
42-43
Чи може нерезидент придбати в Україні разом з об’єктом нерухомості земельну ділянку, на якій розташований такий об’єкт?
Чи повинен нерезидент відповідно до норм українського законодавства сплачувати податок на землю?
Чи може фізична особа-іноземець стати засновником українського підприємства, якщо вона не має ідентифікаційного коду платника податку в Україні, але має код платника податків у своїй країні?
Чи може українське підприємство укласти кредитний договір з нерезидентом - не фінансовою установою?
Українське підприємство уклало договір позики з нерезидентом - не фінансовою установою строком на один рік. Чи необхідно підприємству реєструвати цей договір в НБУ?
Чи повинен нерезидент, який на митній території України передає іншому нерезиденту основні засоби на суму 500 тис. грн, реєструватися платником ПДВ?
Нерезидент уклав тристоронній договір з двома резидентами, які працюють в єдиному технологічному циклі, на переробку давальницької сировини. Готова продукція за договором вивозиться за межі митного кордону України. Чи можуть у цьому випадку всі учасники процесу застосувати нульову ставку з ПДВ?
Юридична особа (нерезидент) є засновником української компанії (резидента). Як внесок до статутного фонду нерезидент вносить нерухомість вартістю 500 тис. грн. Місце розташування нерухомості - Україна, власник нерухомості - нерезидент. Чи повинен нерезидент реєструватися платником ПДВ?
За договором управління майном підприємство-нерезидент передало підприємству-резидентові будівлю, яка знаходиться в Україні та належить нерезидентові. Чи включається до оподатковуваного доходу резидента отримане майно?
Чи повинен орендодавець-нерезидент реєструватися платником ПДВ при передачі в оренду транспортного засобу на митній території України, якщо обсяг оподатковуваних операцій у нього не досяг 300 тис. грн?
Нерезидент-фізособа продає акції резиденту-юрособі. Чи є в цьому випадку юрособа податковим агентом нерезидента?
Чому дорівнює інвестиційний дохід нерезидента-фізособи при продажі акцій резиденту-юрособі?
Нерезидент (польське підприємство), що не має постійного представництва в Україні, надає резидентові послуги з розробки архітектурного дизайну на території України. За якою ставкою українське підприємство повинне утримати за рахунок польського підприємства і сплатити до бюджету податок на прибуток?
Нерезидент (польське підприємство) надає резидентові інжинірингові послуги на території Польщі. Чи повинне українське підприємство утримати за рахунок польського підприємства і сплатити до бюджету податок на прибуток?
Чи повинне підприємство у випадку виплати доходу нерезиденту-фізособі подавати до податкової інспекції «Звіт про утримання і внесення до бюджету податку на доходи нерезидентів»?
Нерезидент придбав нерухомість на Україні й уклав з резидентом договір на управління майном. Чи є винагорода, виплачена нерезидентом за послуги з управління майном, об’єктом оподаткування ПДВ у резидента?
За якою ставкою резидент повинен утримати і перерахувати до бюджету податок з доходів фізичних осіб, якщо цивільно-правововой договір на виконання робіт укладено з фізичною особою - нерезидентом?
Підприємство-резидент орендує нерухомість за укладеним договором оренди з фізичною особою-нерезидентом. Чи повинне підприємство утримати податок з доходів фізичних осіб із суми орендної плати, виплаченої нерезиденту, і включити цю інформацію до свого звіту за формою № 1 ДФ?
Чи включається стаж роботи в Росії працюючому за наймом на українському підприємстві громадянинові Росії, який занедужав і пішов на лікарняний?
Чи включається стаж роботи в Польщі працюючому за наймом на українському підприємстві громадянинові Польщі, що занедужав і пішов на лікарняний?
При ліквідації українського підприємства нерезиденту повертається валютна інвестиція. Чи потрібна для цього ліцензія НБУ?
Чи прирівнюється розподіл активів ліквідованого підприємства на користь засновника-нерезидента до виплати дивідендів?
Чи прирівнюються для цілей оподаткування ПДВ послуги чартеру до орендної плати?
«Маленька» фінансова звітність?
10
42-43
Чи зобов’язане мале підприємство обнародувати фінансову звітність перед своїм трудовим колективом (на його вимогу)?
Чи повинне мале (небюджетне) підприємство подавати річну фінансову звітність держреєстратору за місцем перебування своєї реєстраційної справи?
Чи повинне мале підприємство, що є емітентом облігацій, публікувати свою річну фінансову звітність у періодичних виданнях?
Чи можуть залучити до адміністративної відповідальності посадових осіб підприємства за допущені у фінансовій звітності арифметичні помилки?
Який день вважається датою подання звіту для Малого підприємства, яке надіслало річний фінансовий звіт органам статистики поштою?
В якому рядку у формі № 2-м торговельне підприємство відображає собівартість реалізованих товарів?
Чи повинне підприємство разом з фінансовою звітністю подавати органам статистики супровідний лист за підписом керівника, в якому наводиться перелік подаваних форм фінансової звітності та обсяг сторінок?
Чи може підприємство подати фінансовий звіт на самостійно виготовленому ним бланку (зберігаючи тільки нумерацію рядків типової форми звітності) і не включати до цієї своєї форми звітності ті статті балансу, які в підприємства відсутні?
Чи може мале підприємство, до складу якого входять два пункти обміну валюти, зі штатом у п’ять чоловік і гривневим річним обігом і півмільйона подавати фінансову звітність за спрощеною формою?
Хто підписує Звіт малого підприємства?
Чи необхідно показники річної фінансової звітності підтверджувати обов’язковою інвентаризацією активів, капіталу і зобов’язань?
Чи змінилася з 1-го кварталу 2007 року форма фінансової звітності малого підприємства?
Чи повинен суб’єкт малого підприємництва разом з річною фінансовою звітністю подавати примітки до річної фінансової звітності за формою № 5?
Суб’єкт малого підприємництва - платник податку на прибуток у рядку 170 форми № 2-м (податок на прибуток) указав суму податку на прибуток, що і в Декларації з прибутку. Чи правильно він заповнив свій фінансовий звіт?
В якому рядку балансу за формою № 1-м суб’єкт малого підприємництва показує заборгованість замовників за будівельними контрактами?
В якому рядку звіту суб’єкт малого підприємництва вказує податкові зобов’язання за розрахунками з бюджетом?
До якого рядка форми № 2-м суб’єкт малого підприємництва - платник єдиного податку повинен включити суму єдиного податку, що підлягає сплаті до бюджету?
В якому рядку ф. № 2-м суб’єкт малого підприємництва відображає суму відсотків, нарахованих за користування банківським кредитом?
Збиток по рядку 190 форми № 2-м показується в дужках або з мінусом?
Чи може суб’єкт малого підприємництва - платник єдиного податку застосовувати журнально-ордерну систему обліку?
За якими правилами підприємство - платник єдиного податку розраховує показник «валовий дохід» для визначення своєї приналежності до суб’єкта малого підприємництва?
Якщо залишок готової продукції на кінець звітного періоду більше, ніж на початок, то різниця зменшує або збільшує витрати?
Чи передбачене адміністративне покарання посадових осіб малого підприємства, якщо воно подає звіти до органів статистики за повною формою?
Підприємство, будучи суб’єктом малого підприємництва, подало річну фінансову звітність за формами № 1 (Баланс) і № 2 (Звіт про фінансові результати). Чи правомірні вимоги органів статистики про подання ще і форм № 3 (Звіт про рух грошових коштів), № 4 (Звіт про власний капітал) і № 5 (Примітки до річної фінансової звітності)?
Відпустка
11
42-43
Яка тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами?
Виробничий стаж жінки, що йде в декретну відпустку, становить один рік. В якому розмірі їй буде надана допомога по вагітності і пологах?
Чи може підприємство надати жінці відпустку по догляду за дитиною більшої тривалості, чим визначено законодавчо?
Чи зараховується в безперервний трудовий стаж за фахом жінки надана їй на підставі медичного висновку відпустка по догляду за дитиною до досягненні нею шестирічного віку?
Чи має право жінка на одержання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, якщо вона працює неповниний робочий день?
Жінка, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і працює на умовах неповного робочого дня, занедужала й пішла на лікарняний. Чи буде такий лікарняний оплачений підприємством?
У жінки, що перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і працює на умовах неповного робочого дня, занедужала дитина. Чи буде такій лікарняній, виданій жінці, оплачений підприємством?
Жінка має двох дітей у віці до 15 років. Одна дитина є інвалідом. Яка додаткова щорічна оплачувана відпустка надається працюючій жінці в цьому випадку?
Чи можна одержати грошову компенсацію за не використаний повністю відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?
Працівник підприємства має намір взяти відпустку для участі в проведенні передвиборної агітації. Чи оплачується така відпустка підприємством?
Робітниця підприємства з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку пішла на лікарняний у зв’язку з вагітністю та пологами, не відробивши в 2007 році жодного дня. У якому розмірі в цьому випадку оплачується підприємством лікарняний листок?
Чи повинен приватний підприємець доплачувати 50 % ставки єдиного податку за свою робітницю, що перебуває у відпустці по догляду за дитиною?
Щорічна відпустка працівника підприємства становить 28 календарних днів. Чи може він, відгулявши 24 календарних дні, за інші чотири дні взяти грошову компенсацію?
Працівник бажає розділити свою щорічну відпустку навпіл. Одну частину відгуляти влітку, а другу - узимку. Керівник не погоджується та дозволяє працівникові відгуляти тільки повну відпустку, не ділячи її на частини. Чи правомірні такі дії керівника?
При звільненні працівника-чорнобильця 2-ї категорії йому виплатили компенсацію за основну щорічну відпустку, а за додат-

кову - ні. Чи правомірні дії підприємства?

Чорнобильцеві 1-ї категорії з 1 травня 2007 року надана додаткова відпустка тривалістю 14 робочих днів. Чи збільшується ця відпустка на кількість святкових днів, що припадають на період додаткової відпустки?
Жінка, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, працює неповниний робочий день

(2 години) за основним місцем роботи. Чи призначена їй чергова щорічна відпустка?

Працівник працює на умовах неповного робочого дня по 4 години на день. Чи зменшується на половину в цьому випадку його чергова відпустка?
Чи надається бухгалтерові додаткова відпустка за особливі умови праці?
Чи має право працівник підприємства на оплачувану навчальну відпустку, якщо він учиться на заочному відділенні ВУЗа в Росії?
До досягнення якого віку дитини самотня мати має право на додаткову оплачувану відпустку як працівник, що має дітей?
Працююча жінка має дитину-інваліда, якій цього року виконується 18 років. Але жодного разу не скористалася своїм правом на оплачувану додаткову відпустку, надавану працівникам, що мають дітей, через незнання Закону «Про відпустки». Чи може вона скористатися своїм правом, взявши відразу всі «невідгуляні» додаткові відпустки?
На скільки днів необхідно продовжити щорічну чергову відпустку працівникові, якщо він здав донорську кров під час перебування у відпустці?
Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань надав путівку для санаторно-курортного лікування працівникові, що зашкодив своє здоров’я на підприємстві. Однак потерпілий уже використав щорічну відпустку. Чи має він право на додаткову відпустку?
«Цивілізоване звільнення»
12
42-43
Чи дійсна заява на звільнення, подана працівником підприємства, якщо на ній не зазначена дата складання заяви і немає особистого підпису працівника?
Працівник був прийнятий на роботу за терміновим договором строком на три місяці, а відпрацював три роки. У трудовій книжці зроблений тільки запис прийняття на роботу за терміновим договором. Працівник звільняється за власним бажанням, про що було зроблено відповідний запис у його трудовій книжці. Чи правильно заповнена трудова книжка працівника?
У зв’язку зі зменшенням обсягів виробництва власник вирішив скоротити чисельність працюючих на своєму підприємстві. Чи повинен він надавати профспілковому комітету або трудовому колективу для узгодження техніко-економічне обґрунтування скорочення штату?
Затверджено штатний розпис, в якому відсутня раніше існуюча посада, яка підлягає скороченню. Чи необхідно персонально повідомляти про звільнення зі скорочення штату під розпис працівника, який займав посаду, яка скорочується, не пізніше, ніж за два місяці до звільнення?
Чи повинне підприємство погоджувати з профспілковим комітетом істотні зміни умов праці?
Чи повинен керівник, для того щоб при скороченні штату залишити на роботі працівника більш високої кваліфікації, складати довідку за результатами порівняльного аналізу, дані якої свідчать про переважне право одного працівника перед іншим залишитися на роботі?
Чи призначається вихідна допомога працівникові, який звільнився з підприємства у зв’язку з істотними змінами умов його праці?
Підприємство реорганізувалося шляхом злиття з іншим підприємством, у штаті якого не передбачені деякі категорії працівників, які працюють на ліквідованому підприємстві. Хто в цьому випадку повинен проводити процедуру звільнення працівників у результаті скорочення штатів?
Чи має право працівник, звільнений з підприємства у зв’язку з його ліквідацією з порушенням установленого порядку, вимагати, щоб його прийняли на роботу на нове підприємство, створене на основі ліквідованого?
Чи можна в колективному договорі встановити допомогу при звільненні більше, ніж це передбачено КЗпП?
Чи можна звільнити на підставі скорочення штатів робітницю - самотню матір, у якої дитина не досягла віку 14 років?
Працівник, перебуваючи у відгулі, з’явився в нетверезому вигляді на своєму робочому місці в робочий час. Чи може роботодавець звільнити його за статтею «Поява на роботі в нетверезому стані»?
Працівник з ненормованим робочим днем з’явився на своєму робочому місці в нетверезому вигляді після закінчення робочого дня. Чи можна його звільнити за статтею «Поява на роботі в нетверезому стані»?
Що є підставою для звільнення працівника за статтею «Поява на роботі в нетверезому стані»?
Працівник подав заяву про звільнення за власним бажанням і не розрахувався з підприємством за виданою йому безпроцентною позикою. Чи може керівник підприємства, підписавши наказ про звільнення, не видавати йому його трудову книжку до розрахунку з підприємством за виданою позикою?
Працівника звільнили з ініціативи адміністрації. Чи повинен власник у день звільнення такого працівника надати йому копію наказу про його звільнення?
Працівник з діагнозом «туберкульоз» відсутній на роботі шість місяців і перебуває на лікарняному. Чи можна його звільнити за статтею «неявки на роботу протягом більше чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності»?
Чи може підприємство, на яке направляється працівник за переведенням, «передумати» і відмовитися прийняти на роботу такого працівника?
Що є достатньою підставою для звільнення працівника, якого керівник структурного підрозділу «спіймав» на дрібній крадіжці?
Чи може головний бухгалтер звільнитися за власним бажанням без відпрацьовування двох тижнів, якщо керівник підприємства розмовляє з ним тільки «на підвищених тонах»?
Чи призначається вихідна допомога працівникові, звільненому у випадку поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу?
Офіс підприємства перенесено з центра міста на його окраїну. Чи може працівник звільнитися за п. 6 ст. 36 КЗпП у зв’язку з істотною зміною умов праці?
Працівник сполучає роботу бухгалтера (повна ставка) і роботу касира (0,5 ставки). Новим штатним розписом посада касира на підприємстві не передбачена, а керівник підприємства своїм наказом обов’язки касира поклав на бухгалтера. Чи може на цій підставі працівник звільнитися за п. 6 ст. 36 КЗпП у зв’язку з істотною зміною умов праці?
Чи можна працівника без його згоди перевести на інше підприємство?
Пільга з ПДВ
13
41-42
Чи повинен перевізник, який здійснює міжнародні перевезення, подавати до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації оригінал міжнародної транспортної накладної для підтвердження нульової ставки з ПДВ?
Підприємство продало товари на експорт, за яким застосовується нульова ставка з ПДВ. Чи має право підприємство на податковий кредит за оплаченими сторонніми організаціями послугами, пов’язаними з експортом таких товарів?
Куди відноситься сума ПДВ, сплачена при придбанні експортованого товару, при експорті товарів шляхом бартерного обміну?
Яка ставка з ПДВ застосовується для супутніх послуг при експорті товару?
За якою ставкою ПДВ оподатковуються послуги з розвантаження і навантаження, надавані портами нерезидентам при експорті товарів?
За якою ставкою оподатковуються послуги з виконання робіт з проектування будинку, що буде будуватися в Україні, надавані резидентом для нерезидента?
Чи може підприємство, що займається продажем на експорт брухту чорних металів, вимагати бюджетного відшкодування ПДВ за січень 2007 року у зв’язку з прийняттям виправлень до Закону про ПДВ (п. 11.44 ст. 11), які дозволяють застосування нульової ставки з ПДВ за цими операціями, починаючи з 01.01.2007 р.?
Автотранспортне підприємство здійснює подачу транспорту під навантаження від митного кордону України за її межі. За якою ставкою ПДВ оподатковується ця операція?
Зовнішньоекономічним контрактом передбачено, що право власності на товар переходить до нерезидента на території України. Чи може резидент застосувати нульову ставку з ПДВ, якщо товар продається для використання за межами митної території України і його вивезення підтверджується митною декларацією?
Експедитор за дорученням клієнта уклав договір з перевізником на транспортування товару від митного кордону України за її межі. За якою ставкою ПДВ будуть оподатковуватися послуги перевізника, якщо експедитор виставляє рахунок клієнтові за послуги з перевезення за нульовою ставкою?
Чи може платник податків, що експортує товари, застосувати нульову ставку з ПДВ, якщо товар вивозиться з митного ліцензійного складу?
Між нерезидентом і резидентом укладено договір на капітальний ремонт обладнання, виготовленого та реалізованого резидентом. На митну територію України обладнання завезено в режимі переробки. Вивезення відремонтованого обладнання оформлено експортною ВМД. Чи оподатковується послуга з ремонту обладнання ПДВ за нульовою ставкою?
Нерезидент уклав тристоронній договір з двома резидентами, які працюють у єдиному технологічному циклі, на переробку давальницької сировини. Готова продукція за договором вивозиться за межі митного кордону України. Чи можуть у цьому випадку всі учасники процесу застосовувати нульову ставку з ПДВ?
Резидент передав нерезиденту в оренду автомобіль. Місце поставки за межами митним кордоном України. Чи оподатковується ПДВ вартість послуги з оренди автомобіля, якщо нерезидент не має в Україні свого представництва?
Резидент - рекламне агентство надає рекламні послуги нерезиденту, розміщуючи його рекламу на території України. Нерезидент постійно проживає в Україні. Чи оподатковуються зазначені послуги ПДВ?
Резидент виконує проектні архітектурні роботи для об’єкта, що буде розташований у Росії. Чи підлягають оподаткуванню ПДВ послуги резидента?
Резидент надає послуги нерезиденту з міжнародних перевезень на митній території України. За якою ставкою необхідно оподатковувати такі послуги, якщо резидент є платником ПДВ і безпосередньо сам надає такі послуги?
За якою ставкою ПДВ оподатковується діяльність страхових агентів - нерезидентів, які здійснюють продаж страхових полісів страховика - резидента?
Чи має право комісіонер на одержання бюджетного відшкодування за зовнішньоекономічним договором комісії при експорті товарів?
Чи підпадають операції з доставки журналу в електронному вигляді під пільгове оподаткування ПДВ?
Для підприємств громадських організацій інвалідів існують пільги з ПДВ з поставки товарів, безпосередньо виготовлених такими підприємствами. Що в цьому випадку вважається безпосереднім виготовленням?
Чи застосовується нульова ставка з ПДВ для підприємств громадських організацій інвалідів на митній території України?
Чи повинне підприємство громадських організацій інвалідів для застосування пільгового режиму оподаткування ПДВ подати до податкової інспекції заяву про своє бажання одержувати таку пільгу?
Підприємство надає послуги з місцем їхнього надання за межами митної території України. Чи необхідно йому заповнювати звіт про отримані пільги за формою № 1-ПП?
Iндексація заробітної плати
14-15
42-43
З якою метою провадять індексацію доходів населення?
Які доходи підлягають індексації?
Чи повинен приватний підприємець індексувати нараховану своїм найманим робітникам зарплату?
Який розмір доходів підлягає індексації?
Чи індексується доплата за сполучення професій, що носить постійний характер?
Чи підлягає індексації оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, нарахована за рахунок підприємства?
В яких межах прожиткового мінімуму підлягають індексації грошові доходи населення?
На підприємстві не індексувалася зарплата протягом усього 2006 року. В 2007 році ухвалено рішення виправити цю помилку. Яку ставку для розрахунку внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності необхідно застосувати до донарахованих в 2007 р. сум індексації?
Чи враховуються суми індексації при розрахунку середньої заробітної плати для розрахунку виплат за лікарняними листками?
Чи підлягає індексації розмір виплати працівникові за час перебування його у відрядженні?
Чи необхідно подавати уточнюючий розрахунок за формою № 1 ДФ при донарахуванні суми індексації за минулі податкові періоди?
Чи необхідно проводити індексацію зарплати працівника в місяці підвищення йому зарплати, якщо сума підвищення менше, ніж сума індексації, що може бути йому нарахована в цьому місяці відповідно до вимог законодавства?
Чим для працівника є сума нарахованої індексації?
На якому рахунку витрат підприємство враховує суму нарахованої індексації зарплати працівникові, зайнятому збутом продукції?
Чи може працівник підприємства подати до суду позов на підприємство за ненарахування йому індексації?
Чи можна притягнути до адміністративної відповідальності бухгалтера, який не нараховує індексацію працівникам?
Чи можна притягнути керівника і головного бухгалтера підприємства до кримінальної відповідальності за непроведення індексації зарплати працівника, якщо при зверненні працівника до суду, суд визнає це грубим порушенням трудового законодавства?
Бухгалтер не індексує нараховану працівникам зарплату. Чи можна «покарати» його за недонарахування на суму індексації податку з доходів фізичних осіб?
Чи входить в обов’язок підприємства при індексації зарплати працівника, який потерпів у результаті професійного захворювання, у двотижневий строк після проведення такої індексації подавати до Фонду соцстраху від нещасних випадків на виробництві інформацію про розмір зарплати такого працівника, проіндексовану суму і суму індексації?
В якому розмірі в 2007 році підлягає індексації допомога з догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку?
Чи індексується сума компенсації за невикористану відпустку, видавану працівникові при звільненні?
Підприємство за наявності фінансових можливостей здійснює надбавки до посадових окладів своїм працівникам. Чи можна місяць виплати таких надбавок вважати базовим для проведення індексації?
Який порядок індексації аліментів, призначених за рішенням суду у фіксованій сумі 150 грн на місяць?
Якщо виплату заробітної плати працівникові затримали на місяць, чи потрібно нараховувати на суму індексації зарплати компенсацію за несвоєчасну виплату зарплати?
Компенсація несвоєчасно виплаченої зарплати
16
37-38
Чи збільшує сума компенсації працівникові втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням строків їхньої виплати суму нарахованої зарплати?
Чи необхідно компенсувати невиплачену зарплату за 2000 рік?
Чи поширюються вимоги Закону № 2050 «Про компенсації громадянам втрат частини доходів у зв’язку з порушенням строків їхньої виплати» на бюджетні підприємства?
Коли повинна здійснюватися компенсація втрати зарплати?
Чи включається до розрахунку кількості календарних місяців затримки виплати зарплати місяць, в якому така зарплата буде виплачена?
Чи підлягає компенсації зарплата, вчасно не отримана працівником з його провини?
Який адмінштраф за ненарахування і невиплату компенсації накладається на посадових осіб підприємства?
Чи підлягає компенсації виплата за лікарняним листком, виданим робітниці по догляду за хворою дитиною?
Чи підлягають компенсації несвоєчасно виплачені суми за цивільно-правовими договорами?
При затримці виплати проіндексованої зарплати, чи необхідно компенсувати втрати, пов’язані з несвоєчасною виплатою індексації?
Чи необхідно подавати уточнюючий розрахунок за формою № 1ДФ при виплаті компенсації за минулі податкові періоди?
Чи нараховується компенсація за несвоєчасно виплачену компенсацію?
Чи нараховується компенсація за несвоєчасно отриману зарплату, виплачену за рішенням суду?
Що підлягає компенсації?
На підприємстві в серпні 2007 року виплачується заборгованість по зарплаті за 2003 рік. Чи необхідно із суми компенсації утримати прибутковий податок?
Чи необхідно нараховувати й утримувати страхові внески до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування із суми компенсації за несвоєчасну виплату зарплати працівникові, який на момент нарахування такої компенсації вже звільнився з підприємства?
До якого фонду оплати праці включається сума компенсації, нарахованої працівникам, зайнятим в основному виробництві?
Чи підлягають компенсації виплати, здійснювані в натуральній формі?
Чи включається сума компенсації до бази нарахування й утримання внесків до державних соціальних фондів?
Чи враховується сума компенсації при визначенні права працівника на податкову соціальну пільгу?
Чи підлягає компенсації не виплачена в строк зарплата, якщо індекс споживчих цін за весь період затримки зарплати виріс менше ніж на 1 %?
Коли провадиться виплата працівникові компенсації?
Чи утримується податок з доходів фізичних осіб із суми нарахованої компенсації?
Чи може підприємство, що працює на загальній системі оподаткування, включити до своїх валових витрат суму нарахованої компенсації?
Облік надходження (вибуття) запасів
17
38-39
Чи має бути на підприємстві розпорядницький документ, на підставі якого буде організовано бухгалтерський облік запасів?
Чи повинне підприємство проводити коригування приросту (убутку) запасів за п. 5.9 Закону № 334 при виконанні довгострокового договору?
Куди списується вартість запасів, якщо запаси, раніше визнані активами, не визнаються такими?
Чи визнаються запасами для цілей бухгалтерського обліку малоцінні та швидкозношувані предмети (МШП) строком експлуатації не більше одного року?
Куди для цілей бухгалтерського обліку включаються витрати на доведення запасів до стану їхньої придатності для використання в запланованих цілях у випадку придбання за плату?
Що вважається балансовою вартістю запасів, внесених засновником до статутного капіталу знову створеного підприємства?
Чи може підприємство застосовувати різні методи оцінки вибуття запасів для запасів, що мають однакове призначення й однакові умови використання?
Чи має право підприємство включити вартість отриманих як внесок до статутного фонду запасів до складу своїх валових витрат?
Чи може підприємство протягом податкового року поміняти обраний ним метод оцінки вибуття запасів?
Як змінює уцінка для цілей податкового обліку балансову вартість запасів, якщо підприємство прийняло рішення про уцінку залежалого товару?
Чи можна підприємству при визначенні норми природних втрат товарів керуватися нормами, установленими законодавством СРСР, за відсутності аналогічних норм, визначених законодавством України?
Чи може підприємство списати запаси в межах норм природних втрат без проведення інвентаризації?
Куди в бухгалтерському обліку списуються суми нестачі запасів у межах норм природних втрат?
Чи проводить замовник коригування матеріальної складової будівельно-монтажних робіт за п. 5.9 у випадку, якщо ці роботи виконуються субпідрядною організацією з власного матеріалу?
Що підлягає перерахунку, валові витрати або валові доходи у підприємства, яке повернуло постачальникові товар в податковому періоді, в якому сталося повернення?
Який рядок Декларації про прибуток заповнюєть з мінусом підприємство-покупець у випадку повернення постачальникові отриманого товару?
Чи повинне підприємство-продавець включити вартість повернутих покупцеві товарів до графи 4 «Запаси, використані не в господарській діяльності» додатка К 1/1 в тому податковому періоді, в якому сталося повернення таких товарів?
Наказом по підприємству установлено, що амортизація на МШП нараховується в розмірі 100 % від вартості в момент введення МШП в експлуатацію. З якого моменту придбані підприємством МШП не враховуються в перерахунку за п. 5.9?
Чи включається в перерахунок за п. 5.9 Закону № 334 вартість оплачених, але не отриманих товарів?
Підприємство придбало поштові марки. Чи приймають вони участь у перерахуванні за п. 5.9 Закону № 334?
При злитті двох підприємств створене нове підприємство. Чи повинне нове підприємство враховувати в своїх валових витратах вартість залишків запасів реорганізованих підприємств?
Підприємство придбало матеріали для модернізації верстата. Чи беруть участь такі матеріали в податковому обліку в перерахунку за п. 5.9?
Підприємство оприбуткувало металобрухт, отриманий в процесі виробництва. Чи повинен цей металобрухт приймати участь в перерахунку балансової вартості за п. 5.9?
Підприємство в процесі ліквідації основних засобів одержало й оприбуткувало металобрухт. Чи приймає він участь в перерахунку за п. 5.9?
Задаток
18
38-39
Куди орендар у місячний термін від дня підписання договору оренди повинен перерахувати задаток при оренді держмайна?
Після закінчення договору оренди держмайна чи перераховується орендодавцем на розрахунковий рахунок орендаря сума задатку?
Чи може підприємство внести задаток нерухомим майном?
Чи необхідно угоду про задаток в сумі, що не перевищує прожиткового мінімуму, укладати в письмовій формі?
Чи обов’язково угоду щодо задатку оформляти або окремим договором з посиланням на основний, або у вигляді доповнення, що включається до основного договору?
Якщо умови договору порушені з вини задаткодавця, чи втрачає задаткодавець задаток, переданий задаткоодержувачу?
Якщо умови договору порушені з вини задаткоодержувача, чи сплачує він задаткодавцю подвійну суму задатку?
Чи правомірно використовувати задаток для забезпечення попереднього договору?
Якщо договором не встановлено, що сума, сплачена за рахунок платежів, які має здійснити боржник, є задатком, чи розглядається така сума для цілей оподаткування як задаток?
Чи можна умову про задаток сформулювати сторонами після підписання договору?
Які зобов’язання можуть забезпечуватися задатком?
Чи може задаток передаватися боржником не кредиторові, а за дорученням кредитора третій особі?
Чи є задаток засобом часткового (або повного) виконання основного грошового зобов’язання?
Чи має задаток бути доказом факту укладання основного договору?
Чи є сума грошових коштів, що надійшла на розрахунковий рахунок постачальника товарів як задаток, обумовленого в договорі між контрагентами в момент одержання, базою для оподаткування ПДВ?
Чи виникає податковий кредит у покупця товарів у зв’язку з видачею грошового задатку постачальникові?
Постачальник повернув покупцеві задаток, отриманий у негрошовій формі, до початку дії договору. Чи виникають у покупця в такому випадку податкові зобов’язання з ПДВ?
Що забезпечується задатком?
Чи включається сума задатку, отриманого платником податків у грошовій формі, що виступає гарантією укладання договору купівлі-продажу нерухомості, до валового доходу?
За яким рахунком в бухгалтерському обліку задаткодавець відображає видачу задатку?
За яким рахунку в бухгалтерському обліку враховується сплата задатку винною стороною як господарська санкція?
Чи збільшується валовий дохід задаткоодержувача на вартість отриманого задатку як забезпечення зобов’язання за договором?
ПДФО
19
38-39
Працівник підприємства, що має право на податкову соціальну пільгу (далі - ПСП), звільняється з підприємства у вересні поточного року. Як у цьому випадку бухгалтер підприємства повинен заповнити на цього працівника податковий звіт за формою № 1ДФ?
Чи оподатковується ПДФО сума путівки, оплачена підприємством за свого колишнього працівника-пенсіонера, ветерана Великої вітчизняної війни?
Працівник підприємства (донор) здає кров у медичній установі, що підтверджується медичною довідкою. Чи повинне підприємство включити до складу його оподатковуваного доходу суму, отриману за здачу крові?
Чи включаються до загального річного оподатковуваного доходу громадянина отримані ним відсотки від розміщення власних коштів в іноземному банку?
У громадській організації директор, що працює на громадських засадах (його не оформили як штатного працівника і йому не нараховують зарплату), поїхав у відрядження. Чи включаються витрати з відрядження до його оподатковуваного доходу?
Роботодавець оплатив за навчання свого працівника за його заявою навчальному закладу - нерезиденту. Чи включається вартість такого навчання до оподатковуваного доходу працівника?
Чи встановлений строк проведення річного перерахунку ПДФО?
Наказом по підприємству для працівників установлений ліміт на витрати мобільного зв’язку. Чи повинне підприємство утримати з працівника ПДФО у випадку, якщо він перевищив і не компенсував підприємству цей ліміт?
Громадянин Росії, що має посвідку на проживання, працює на українському підприємстві. Чи вважається одержувана ним зар-плата нерезидентським доходом для цілей оподаткування ПДФО?
Підприємство придбало за безготівковим розрахунком товар у приватного підприємця (у Свідоцтві про сплату єдиного податку стоїть вид діяльності «роздрібна торгівля»). Чи повинне в цьому випадку підприємство нарахувати за рахунок підприємця і сплатити до бюджету ПДФО?
Працівник, відряджений підприємством до іншого міста, у виробничих цілях скористався послугами приватного нотаріуса. До якого бюджета, за місцем розташування підприємства або нотаріуса, в цьому випадку сплачується ПДФО з вартості наданої нотаріусом послуги?
Працівник підприємства як батько трьох малолітніх дітей користується ПСП в розмірі 150 %. Чи повинен працівник подати заяву про відмову від цієї пільги, якщо на підприємство прийшов виконавчий лист на утримання з нього аліментів на утримання цих дітей?
Підприємство перерахувало кошти спортзалу на оплату абонементів для своїх працівників. Будь-якому працівникові підприємства дозволено користуватися послугами спортзалу. Чи вважається це додатковим благом працівників, які користуються послугами спортзалу?
Нерезидент продає акції, які йому належать, резидентові - юрособі. Чи є в цьому випадку резидент податковим агентом нерезидента, що одержує інвестиційний прибуток?
Організація придбала за свої кошти знак відзнаки і нагородила ним працівника підприємства за сумлінну працю і в зв’язку з його ювілеєм. Чи повинне підприємство утримати з працівника ПДФО з вартості врученого йому знака відзнаки?
За якою ставкою підприємство, що надає своїм працівникам додаткові блага у вигляді послуг, має утримати ПДФО?
Підприємство правильно утримало ПДФО, але перерахувало його несвоєчасно. У цьому випадку йому під час документальної перевірки контролюючим органом буде нарахована тільки пеня, або пеня і штраф за несвоєчасне перерахування податку?
Чи включається сума відшкодування за лікарняним листком, виплачена потерпілому працівникові, з вини якого сталася травма, до складу його оподатковуваного доходу?
Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума зарплати, виплачена працівникові за змушений прогул за рішенням суду?
Iнвентаризація
20
36-37
Що є головною метою інвентаризації?
Скільки разів на рік підприємство зобов’язане проводити інвентаризацію основних засобів?
Якщо причиною проведення інвентаризації є зміна матеріально відповідальної особи (далі - МВО), чи необхідно віддавати один екземпляр підписаного комісією акту інвентаризації тому, хто здає матеріальні цінності?
Ким установлюються строки проведення інвентаризації каси підприємства?
В ході інвентаризації виявлена нестача основних фондів 3-ї групи внаслідок розкрадання. Чи повинне підприємство при надходженні від винної особи компенсації у відшкодування збитку продовжувати амортизувати «відсутні» основні фонди?
Чи вважаються наднормативні надлишки ТМЦ, які самостійно виявлені в ході інвентаризації і які з’явилися в результаті бухгалтерської помилки (було зайво списано частину сировини), безоплатно наданими підприємству?
Підприємство при проведенні інвентаризації виявило наднормативні надлишки ТМЦ. Чи повинне воно в цьому випадку включити суму виявлених надлишків до своїх валових доходів як позареалізаційний дохід?
Чи можна залучити керівника приватного підприємства до адміністративної відповідальності за непроведення річної інвентаризації?
Чи може підприємство для оформлення результатів інвентаризації скористатися формами первинного обліку, затвердженими постановою Держкомстату СРСР від 28.12.89 р. № 241?
Чи повинне підприємство коригувати податковий кредит з ПДВ, що припадає на частину викрадених основних засобів, яка не відамортизована?
Чи повинне підприємство для проведення інвентаризації створювати постійно діючу інвентаризаційну комісію в складі керівників структурних підрозділів, головного бухгалтера і очолювану керівником підприємства або його заступником?
Чи є обов’язковим проведення інвентаризації при ліквідації підприємства?
Чи є порушенням законодавства, якщо підприємство провело інвентаризацію 1 січня наступного за звітним року, в ході якої не виявлено ніяких відхилень між результатами інвентаризації та даними бухгалтерського обліку?
На підприємстві сталося розкрадання цінностей. Чи повинне підприємство в день установлення факту крадіжки проводити інвентаризацію?
Чи існує спеціальний порядок визначення розміру збитку, що підлягає відшкодуванню, у випадку нестачі майна?
В якому випадку підприємство може скористатися нормами «Порядку визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей»?
Чи зміниться балансова вартість групи 2 у випадку розкрадання об’єкта основних засобів 2-ї групи, виявленого в результаті інвентаризації?
Чи повинне підприємство нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ на суму викрадених основних засобів,виявлених в результаті інвентаризації?
Чи повинне підприємство у випадку виявлення в ході проведення інвентаризації факту розкрадання основних засобів надавати до ДПI документи, які підтверджують неможливість використання викрадених основних засобів у господарській діяльності підприємства?
Проведена інвентаризація показала, що нестача товарів утворилася в результаті розкрадання. Чи підлягають коригуванню за допомогою п. 5.9 Закону про прибуток такі товари, як невикористані в господарській діяльності підприємства?
В якому випадку підприємство має право списати нестачу ТМЦ, виявлену в ході інвентаризації, на фінрезультат?
Якщо на підприємстві поки не встановлена винна особа, чи повинне воно суму нестачі ТМЦ, виявлену в результаті інвентаризації, відображати на забалансовому рахунку 072 «Невідшкодовані нестачі і втрати від псування цінностей»?
Мобільний зв’язок
21
36-37
Чи повинен керівник підприємства для придбання мобільних телефонів видавати наказ, в якому вказується їхнє використання в господарській діяльності підприємства?
Чи необхідно підприємству для доведення зв’язку «мобільних витрат» з його господарською діяльністю вести журнал обліку дзвінків, де співробітники вказують цілі дзвінків і тривалість розмови?
Чи повинні розроблятися на підприємстві правила користування мобільним зв’язком і затверджуватися керівником?
Чи необхідно складати список працівників, яких підприємство забезпечує мобільними телефонами у зв’язку з виробничою необхідністю?
Що є документом, який підтверджує зв’язок (при контактному підключенні) «мобільних витрат» з господарською діяльністю підприємства?
Що передбачають норми Закону № 334 як підставу для невключення до валових витрат підприємства «мобільних витрат»?
Наказом по підприємству визначено, що у випадку якщо працівник підприємства користується мобільним телефоном для невиробничих цілей, він компенсує вартість таких дзвінків. Чи включається вартість таких невиробничих дзвінків до валового доходу підприємства?
Чи обмежений Законом про прибуток розмір витрат підприємства на мобільний зв’язок, які він може віднести до валових витрат за умови документального підтвердження і наявності зв’язку таких витрат з веденням господарської діяльності?
Наказом по підприємству встановлений ліміт витрат на мобільний зв’язок для працівників. У випадку якщо працівник відшкодовує суму перевищення, чи повинне підприємство, виходячи із суми компенсації, нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ?
Наказом по підприємству встановлено ліміт витрат на мобільний зв’язок для працівників. У випадку якщо працівник відмовляється в добровільному порядку погасити суму перевищення ліміту з мобільного зв’язку, чи виникає в нього додаткове благо з метою оподаткування з доходів фізичних осіб?
Підприємство за акцією при укладанні контракту з оператором мобільного зв’язку одержало мобільний телефон за 1,00 гривню. Як це провести в бухгалтерському обліку?
Чи підпадає мобільний телефон, придбаний підприємством за акцією за 1,00 гривню, до складу «податкової малоцінки»?
Якщо на підприємстві встановлений метод амортизації НМНА 50 % на 50 %, чи підпадає мобільний телефон, придбаний підприємством за акцією за 1,00 гривню, до перерахунку за п. 5.9 Закону про прибуток?
Підприємство за акцією при укладанні контракту з оператором мобільного зв’язку одержало мобільний телефон у подарунок. Як це провести в бухгалтерському обліку ?
Підприємство за акцією при укладанні контракту з оператором мобільного зв’язку одержало мобільний телефон у подарунок. Чи повинне підприємство в цьому випадку відобразити валовий дохід, виходячи зі звичайної ціни, з урахуванням ПДВ?
Чи приймає мобільний телефон, подарований підприємству, участь у перерахунку за п. 5.9 Закону про прибуток?
Чи має підприємство право на податковий кредит при одержанні мобільного телефону в подарунок?
Чи повинне підприємство, яке подарувало мобільний телефон, нарахувати собі податкові зобов’язання з ПДВ, виходячи зі звичайної ціни?
Якщо до трудового контракту, укладеного з працівником, внесено зобов’язання підприємства з оплати використовуваного працівником мобільного зв’язку, чи має право роботодавець віднести такі витрати до складу витрат з оплати праці?
Чи може підприємство віднести витрати із забезпечення працівників мобільним зв’язком, до трудового контракту з якими внесено зобов’язання підприємства по оплаті використовуваного працівником мобільного зв’язку, до складу своїх валових витрат?
Чи може підприємство віднести до податкового кредиту суму ПДВ, сплачену за мобільний зв’язок, наданий своїм працівникам, до трудового контракту з якими внесено зобов’язання підприємства з оплати використовуваного працівником мобільного зв’язку?
Відрядження за кордон
22
36-37
Працівник підприємства, направлений у відрядження за кордон, придбав авіаквиток через систему Iнтернет. До авансового звіту додано роздруківку маршруту і талон на посадку. Чи може підприємство витрати на придбання такого квитка включити до складу валових витрат?
Приватний підприємець направляє свого найманого робітника у відрядження за кордон. Розрахункового рахунку в банку у підприємця немає. Чи можна придбати валюту для авансу на відрядження за кордон в обмінному пункті банку?
Директор підприємства виїхав у відрядження за кордон за запрошенням нерезидента. Чи необхідно йому додавати до авансового звіту копію запрошення з перекладом на українську мову?
Чи може підприємство, що направляє свого працівника у відрядження за кордон, видати йому аванс тільки в гривнях?
Працівник підприємства, перебуваючи у відрядженні за кордон, оплачував двомісний номер, тому що не було вільних одномісних номерів. До авансового звіту додано рахунок з готелю. Яка сума в цьому випадку відшкодовується працівникові?
Чи може підприємство включити до своїх валових витрат витрати за відрядженням за кордон членів своїх керівних органів (за наявності оригіналів рахунків з готелю на їхнє ім’я) без обмеження, якщо на підприємстві не видавався наказ, який обмежує суми та цілі використання коштів за відрядженням?
Працівник підприємства затримався у відрядженні за кордон на один день у зв’язку зі скасуванням рейсу. Чи може підприємство відшкодувати йому добові та проживання за цей день, якщо рішення про продовження відрядження керівник прийняв після повернення працівника на підставі доповідної записки, до якої було додано виправдувальний документ, виданий адміністрацією аеропорту?
Чи відносяться витрати з безготівкової оплати авіаквитка та проживання (за наявності оригіналів цих документів) до відрядних витрат підприємства?
Якщо службове відрядження за кордон керівника підприємства не сталося, куди включаються витрати з оформлення візи?
Чи може підприємство при поверненні працівника-нерезидента з відрядження за кордон відшкодувати йому понесені витрати у валюті, витраченій у відрядженні?
Чи може підприємство видавати працівникові аванс на відрядження за кордон частково в гривнях, а частково у валюті?
Працівника направлено у відрядження на службовому легковому автомобілі. Чи може підприємство відшкодувати йому понесені витрати на придбання бензину (виправдувальні документи до авансового звіту додано)?
Яку суму валюти може вивезти працівник, направлений у відрядження за кордон, якщо в нього немає довідки за фор- мою 01с?
На відрядження за кордон випадають вихідні дні. Чи зберігається за працівником за такі дні зарплата, якщо він не був спеціально відряджений для роботи в ці дні?
Працівник підприємства для виїзду у відрядження за кордон оформляє закордонний паспорт. Чим (додатковим благом або відрядними витратами) в цьому випадку вважаються відшкодовані йому підприємством витрати на таке оформлення?
Працівник підприємства у зв’язку звідрядженням за кордон оформляє візу на виїзд за кордон. Чим (додатковим благом або відрядними витратами) в цьому випадку вважаються відшкодовані йому підприємством документально підтверджені витрати на таке оформлення?
Працівник підприємства, повернувшись із відрядження за кордон 12 листопада, в цей же день направляється в інше відрядження. В якому розмірі йому нараховуються добові за 12 листопада?
Працівник, направлений у відрядження за кордон на службовому легковому автомобілі, за авансовим звітом відзвітувався за придбаний бензин, надавши чеки заправок. В якому розмірі підприємство має право віднести витрати на придбання бензину до валових витрат?
Працівник, направлений у відрядження за кордон на службовому легковому автомобілі, за авансовим звітом відзвітувався за стоянку автомобіля, надавши квитанції на оплату. Чи може підприємство віднести ці витрати до валових витрат?
Якщо в авіаквитку, наданому працівником при поверненні з відрядження за кордон, зазначено тільки дворазове харчування без визначення його вартості, чи може небюджетне підприємство відшкодувати йому суму авіаквитка і нарахувати добові в повному обсязі?
Підприємство не виплатило аванс працівникові при направленні його у відрядження за кордон. Чи можна в цьому випадку притягнути до адміністративної відповідальності посадових осіб підприємства?
Чи повинен працівник, який повернувся з відрядження за кордон, додавати до авансового звіту крім посвідчення про відрядження з відміткою приймаючої сторони про прибуття і вибуття та всіх виправдувальних документів, ще і ксерокопію закордонного паспорта з відмітками про перетинання митного кордону України?
Єдиний податок у трактуванні ДПАУ
23
36-37
Платник єдиного податку - фізична особа, в 4-му кварталі 2007 року перевищив межу в 500 тис. гривень. Чи повинен він у цьому випадку до кінця звітного кварталу сплачувати єдиний податок за встановленою ставкою і 15 % податку з отриманого доходу, що перевищує 500 тис. грн, з урахуванням понесених у межах цього доходу витрат?
Чи може платник єдиного податку - фізична особа визначати валові витрати за нормами, наведеними в додатку 6 Iнст- рукції № 12?
Чи повинен приватний підприємець, що працює на єдиному податку без найманих робітників, здійснювати доплату до мінімального страхового платежу до Пенсійного Фонду?
Чи має право перевізник, який працює на єдиному податку за ставкою 10 %, відображати в проїзних квитках окремими рядками суму проїзду і суму ПДВ?
Підприємство - платник єдиного податку за ставкою 10 % взяло кредит у банку на суму 1500 тис. грн. Чи повинне воно в такому випадку переходити на загальну систему оподаткування?
Чи повинен приватний підприємець - платник єдиного податку визначати розмір виручки, виходячи зі звичайних цін?
Чи може підприємство зарахувати суму авансових платежів за єдиним податком, сплачених ним до бюджету, в рахунок нарахованої суми податку на прибуток після переходу з єдиного податку на загальну систему оподаткування?
При ліквідації підприємства - платника єдиного податку його засновниками було ухвалене рішення віднести суму Статутного фонду на покриття збитків. Чи оподатковуються ці суми єдиним податком?
Чи повинне підприємство - платник єдиного податку при розрахунку середньооблікової чисельності працюючих на підприємстві враховувати сумісників?
Підприємство - платник єдиного податку, одержало бюджетну дотацію на погашення боргу, який виник у нього при роботі на загальній системі оподаткування? Чи повинно воно включити суму бюджетної дотації до бази оподаткування?
Чи може підприємство з нового року перейти на сплату єдиного податку, якщо скоригований валовий дохід за річною Декларацією про прибуток показаний у сумі 1100,00 тис. грн?
Чи повинен приватний підприємець у Заяві на сплату єдиного податку вказувати види економічної діяльності?
Підприємство - платник єдиного податку, одержує від замовника кошти за загальний обсяг підрядних робіт. Яка сума в цьому враховується ним при визначенні виручки для оподаткування?
Чи має право на податковий кредит з ПДВ при купівлі основних засобів приватний підприємець - платник єдиного податку і платник ПДВ?
Чи може приватний підприємець - платник єдиного податку при самостійній реєстрації платником ПДВ обрати касовий метод податкового обліку за умови, що обсяг операцій з поставки не перевищує 300 тис. грн. без урахування ПДВ?
Місцевою радою не встановлена ставка на певний вид діяльності. Чи може в цьому випадку податковий орган не видати Свідоцтво на такий вид діяльності?
Чи повинен суб’єкт малого підприємництва - комісіонер (платник єдиного податку) з метою визначення права перебування на спрощеній системі включати всі кошти, отримані на поточний рахунок або до каси?
Чи може бути підставою для відмови в переведенні підприємства на єдиний податок несплата ним заборгованості з нарахованих податків і зборів?
Чи є суб’єкт малого підприємництва, який перейшов на єдиний податок, платником орендної плати за орендовану ним земельну ділянку?
СПД - платник єдиного податку передав в оренду будинок, що перебуває в його власності. Чи повинен він сплачувати земельний податок за цей будинок?
Чи досить підприємству, яке «зпрацювало» з приватним підприємцем - платником єдиного податку, взяти копію його Свідоцтва платника єдиного податку як підставу для ненарахування податку з доходів з виплаченого йому доходу?
Чи повинен приватний підприємець - платник єдиного податку подавати звітність про зайнятість інвалідів за формою № 10-ПI, якщо в штаті у нього працює 8 осіб?
Наступна стаття:  На початок статті Приклади заповнення бланків Частковий перегляд статті (тільки початок)
Бухгалтерський облік
Друкована типова або нетипова форма якого-небудь документа, що містить конкретні дані про господарську операцію — це документ, який є ще і повноцінним, живим і наочним прикладом його оформлення. 1 Практика....

В рубриці: 


Відпускні в бухгалтерському обліку Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 24 (16.6.2008) :: Бухгалтерський облік
Тема відображення в обліку операцій з надання відпустки працівникам особливо актуальна у літній період. Тому, як правильно відправити працівника у відпустку, присвячена ця стаття....

Поступка вимоги — цесія і факторинг Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 22 (2.6.2008) :: Бухгалтерський облік
У бухгалтерській практиці все частіше зустрічаються договори переведення боргу і відносно нові для вітчизняного законодавства терміни «цесія» і «факторинг». Про те, що це таке і як операції в межах переведення зобов’язань на третю особу відображаються в б...

0.010873