(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...
Все семинары ...
(полный план-график)

 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)


Автоматично з Дт-Кт № 07 (16.2.2009)
Твої електронні обладунки

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Сервер порятує бухгалтерський облік

Чи цікавилися ви, наскільки захищений ваш бізнес в епоху цифрових технологій? Чим загрожує вам втрата бази даних оперативного та бухгалтерського обліку? Наскільки важливими є для вас документи, робочі проекти й інша інформація, з якою щодня працюєте? Чи готові ви їх втратити? Чи є на підприємстві розділ інформації, що належить до комерційної таємниці? Який збиток вашому бізнесу може завдати її витік?

Несанкціонований доступ до даних — мабуть, одна з найнебезпечніших комп’ютерних загроз. Своєю чергою, проблема несанкціонованого доступу до даних виникає тоді, коли на підприємстві не організовано безпечне зберігання інформації.

Спільна робота: ризики і втрати

У більшості випадків база даних бухгалтерського і торгового обліку підприємства міститься на комп’ютері головного бухгалтера, і вільний доступ до неї відкрито для працівників, які працюють з нею. У такий спосіб реалізується можливість спільної роботи декількох бухгалтерів та менеджерів в одному інформаційному середовищі. Саме через таку доступність до даних треба пам’ятати про безпеку свого бізнесу. У чому виявляється небезпека спільної роботи із загальною інформаційною базою?

По-перше, є значний ризик несанкціонованого копіювання бази даних. Це відкриває доступ до закритої інформації, можливої передачі її третім особам, що неминуче призведе до тяжких економічних наслідків.

По-друге, істотно підвищується ризик повного або часткового пошкодження даних, що не меншою мірою небезпечно для діяльності підприємства.

Що являє собою мережна робота у системі «1С:Підприємство», встановленій на комп’ютері бухгалтера? Уявімо типову ситуацію. Користувач (наприклад працівник відділу продажів), відкриваючи видаткову накладну на своєму комп’ютері, отримує змогу відредагувати її. Бухгалтерський комп’ютер, своєю чергою, блокує певні таблиці (склад, реєстр документів, взаєморозрахунки з клієнтом тощо) для внесення змін цією накладною. У разі електронного збою система «1С:Підприємство» не знатиме, чи зміни до таблиці внесено повністю, чи тільки частково. Можливо, ця накладна спише товар зі складу, але не відобразить витрату у взаєморозрахунках з клієнтом. Мало того, про інформацію, що відбувся збій, можна буде дізнатися лише тоді, коли всі користувачі вийдуть з програми, і хтось запустить її заново.

Результат такої роботи може бути плачевним. Бухгалтерська і торгова база можуть бути втрачені назавжди, у кращому разі пропадуть окремі проведення.

Комп’ютер користувача — слабка ланка

Не менш критичною для бізнесу є втрата інформації внаслідок виходу з ладу жорсткого диска або самого комп’ютера з важливими даними і неможливість у найкоротші терміни відновити його роботоздатність. Вихід комп’ютера з ладу часто призводить не лише до втрати бази даних в автоматизованій обліковій системі, а й до втрати не менш важливих документів: електронних копій договорів, хронології комерційних пропозицій, різного роду економічних розрахунків та управлінських проектів, електронних листів. Втрата цих даних порушує оперативність у роботі з клієнтами, загрожує зривом термінів поставки та виконання багатьох зобов’язань, знижує якість управління окремими напрямами та цілим підприємством.

Сервер — запорука стабільності у роботі

Яким чином повинна бути організована інформаційна структура підприємства, щоб уникнути описаних проблем і максимально убезпечити свій бізнес? Фахівці департаменту системної інтеграції компанії «ДіаВест» рекомендують використовувати в інформаційній структурі підприємства сервери1, які відповідають за роботу з базами даних, поштою, робочими документами користувачів, що дозволить вирішити актуальні питання електронної безпеки та відмовостійкості у роботі всього підприємства.

1 Сервер — комп’ютер підвищеної надійності та продуктивності для виконання певних завдань.

Але сам собою сервер є технічним рішенням, що потребує програмної реалізації його функцій. На сервер встановлюється серверна операційна система Microsoft Windows Small Business Server 2008, яка включає Microsoft Exchange Server, що відповідає за корпоративну пошту, колективну роботу з календарями, призначення завдань і контроль термінів їх виконання. Також у складі серверної операційної системи вже є 5 ліцензій на термінальне підключення до сервера і віддалену роботу на ньому п’яти користувачів. У цьому випадку йдеться про роботу на персональному комп’ютері, але всі завдання, що запускаються, виконуватимуться на сервері, а на ваш комп’ютер передаватиметься лише «картинка» для відображення на моніторі. Ця реалізація віддаленої роботи корисна, якщо у вас старенький і малопотужний комп’ютер, ресурсів якого вам бракує, а програми «гальмують». Також у комплекті з серверною операційною системою поставляється Microsoft SQL Server, що дозволяє працювати зі системою «1С:Підприємство» стабільним і найбільш захищеним від збоїв способом. Адже «1С:Підприємство» або «1С:Бухгалтерія» — це файлові бази даних. А встановлення SQL-версій забезпечує надійність, збереження та відмовостійкість у роботі з ними.

Встановлюючи сервер у невеликій компанії з операційною системою Microsoft Windows Small Business Server 2008, фахівці «ДіаВест» налаштовують службу управління користувачами (Active Directory). Вона дозволяє розміщувати на сервері робочі папки користувачів, грамотно розподіляти права доступу до папок обміну документами, встановлювати обмеження доступу до мережних ресурсів підприємства. У такий спосіб суворо обмежується доступ до інформації секретного характеру, виділяються мережні теки для спільної роботи з документами й обміну даними, всі дії працівників протоколюються. На сервері розміщується база даних автоматизованої облікової системи (наприклад «1С:Підприємство»), доступ до якої також обмежується затвердженим списком працівників і де використовується захист від копіювання. Саме на сервері налаштовується корпоративна поштова служба і кожному співробітникові дається персональна електронна адреса.

До того ж, що вкрай важливо, програмні служби, вбудовані у Microsoft Windows Small Business Server 2008, або спеціальний пакет компанії Acronis із заданою регулярністю проводять резервне копіювання всіх даних, що гарантує їх збереження та дозволяє у разі збою оперативно відновити інформацію і продовжити роботу.

Частка серверів початкового рівня, призначених для роботи у малих підприємствах з кількістю користувачів від 10 осіб, зросла порівняно з торішніми показниками минулого року на 33%. Чому для відповідальних завдань організації дедалі частіше віддають перевагу серверу перед настільним комп’ютером?

Річ у тім, що такий сервер проектується з урахуванням дублювання найважливіших апаратних частин комп’ютерів: процесорів, пам’яті, жорстких дисків. Це дає змогу продовжувати роботу навіть у разі виходу з ладу одного з його модулів.

Якщо у комп’ютера згорів жорсткий диск, то ви будете змушені чекати його відновлення або заміни щонайменше два дні, хоча найчастіше це затягується і на тижні. А якщо у вас «горить» квартальний звіт чи зривається подання документів на тендер або просто ви не можете оперативно опрацювати поточні замовлення?

Якщо ж ваші документи або інформаційна база даних «1С:Підприємства» були розміщені на сервері, то ви можете продовжувати працювати з будь-якого сусіднього комп’ютера й отримати до них оперативний доступ. Навіть якщо у сервера згорів один жорсткий диск, ви одержите інформацію з дублюючого диска. Так само сервер продовжить роботу при виході з ладу одного з процесорів або однієї з мікросхем оперативної пам’яті.

Безпомилкова робота

Є ще одна перевага, яка ставить сервер поза конкуренцією щодо звичайного комп’ютера. Дублювання інформації на двох жорстких дисках дозволяє убезпечити себе від втрати критичних даних. У сервері використовується низка технологій, завдяки яким він працює стабільніше і надає безперебійний доступ до критичних даних та ресурсів мережі.

Багато хто добре знає, що таке «синій екран» (так званий екран смерті), який виникає у разі, коли настільний комп’ютер відстежив помилку в даних, але не може її виправити. Якщо у цей момент ви працювали в «1С:Бухгалтерії», встановленій на цьому комп’ютері, то у ваш облік закрадеться помилка, яку треба буде шукати. А у сервера не буває «синіх екранів»! Його надійна робота забезпечується тим, що всі дані при передачі між внутрішніми вузлами сервера (пам’яттю, процесором, жорстким диском) перевіряються на цілісність. Сервер не допускає помилок!

Безперебійний та цілодобовий доступ до обліку

База даних «1С:Підприємство» чи будь-яка інша система оперативного та бухгалтерського обліку, розміщена на виділеному сервері, стає надійно захищеною від копіювання зловмисниками і є повністю збереженою. Але найголовніше — інформаційна база даних безперебійно та цілодобово доступна для всіх користувачів.

Важлива перевага сервера — його здатність щодня й автоматично проводити резервне копіювання даних. Та процедура, яку повинен регулярно виконувати бухгалтер, тепер покладена на сервер, що значно збільшує відмовостійкість самої бази даних.

Виділений сервер під управлінням Microsoft Windows Small Business Server 2008 та Microsoft Exchange Server, які відповідають за управління правами користувачів, координує доступ до загальних папок, дозволяє або забороняє доступ до різного роду ресурсів залежно від рівня доступу конкретного співробітника або цілої групи осіб, дозволяє мати доступ до календарів колег і гнучко погоджувати графіки зустрічей, робіт, поїздок.

Хоча ваші робочі документи зберігатимуться на сервері, ви цього навіть не помітите. Інтерфейс залишається звичним для вас. Користувачева папка «Мої документи» фізично є на сервері, але водночас розміщена на робочому столі комп’ютера. Вам буде так само зручно працювати з документами, як і раніше, але додатково з’являється гарантія їх збереження та можливість, у разі потреби, отримати до них колективний доступ.

При виході з ладу робочого комп’ютера з документами, збереженими на сервері, можна працювати з будь-якого комп’ютера на підприємстві. Достатньо ввести своє ім’я користувача та пароль, увійти до мережі — і сервер ідентифікує вас. Після чого на цьому комп’ютері завантажується ваш профіль з вашою особистою папкою «Мої документи» й електронною поштою. Можна продовжувати роботу, як за своїм комп’ютером. До того ж сервер забезпечує конфіденційність конкретного документа.

Так досягається безперебійність роботи й оперативна доступність даних, а колективна робота над проектом підвищує ефективність роботи цілої групи фахівців. Використовуючи сервер в інформаційній структурі свого підприємства, ви переносите зону критичної відповідальності на надійніші системи, при цьому вирішуючи проблеми електронної безпеки, збереження критичних даних і доступу до них.

Скільки коштує економічна безпека підприємства?

Департамент системної інтеграції компанії «ДіаВест» пропонує для невеликих компаній використовувати сервер початкового рівня Hewlett-Packard ML110 на базі процесора Intel Xeon 3065. У комплектації з 1 GB оперативної пам’яті і двома жорсткими дисками по 250 GB він коштує не дорожче за сучасний персональний комп’ютер. Після встановлення сервера й інсталяції Microsoft Windows Small Business Server 2008 треба налаштувати політику безпеки, розподілити права доступу користувачів і перенести інформаційну базу даних облікової системи (наприклад «1С:Підприємство»).

Ця робота потребує високої кваліфікації, тож якщо ви не маєте власних системних адміністраторів, завжди можете звернутися до досвідчених фахівців компанії «ДіаВест». Крім того, вони можуть надавати технічний супровід вашому підприємству та підтримувати інформаційну безпеку і відмовостійкість на високому рівні.

Якщо на вашій фірмі є 10 користувачів, які працюють з комп’ютером, то вам уже потрібен сервер і це рішення саме для вас!

Варто замислитися

Статистична інформація, накопичена в Європейському центрі стратегічних досліджень, говорить сама за себе:

  • 31% користувачів комп’ютерів як мінімум одного разу втрачали ВСІ дані;
  • 60% підприємців, які втратили ВСІ дані, припиняють підприємницьку діяльність протягом 6 місяців після цього;
  • на думку аналітиків Strategic Research Institute, компанії, що не зуміли відновити дані протягом 10 днів, зазвичай не виживають;
  • відновлення інформації з одного жорсткого диска може коштувати декількох сотень і навіть тисяч гривень, і немає гарантій, що дані відновлять.

Оцініть переваги сервера

Якщо навіть у сервера згорів один жорсткий диск, ви завжди зможете отримати інформацію з дублюючого диска.
Якщо вийшов з ладу один із процесорів або одна з мікросхем оперативної пам’яті сервера, він все одно продовжить роботу.

Наступна стаття:  На початок статті Новини-новости-news Частковий перегляд статті (тільки початок)
Твої електронні обладунки
Роздріб для України — це те, що потрібно нині...

В рубриці: 


Новини-новости-news Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 07 (16.2.2009) :: Твої електронні обладунки
Роздріб для України — це те, що потрібно нині...

Незамінний друг і... ворог Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 47 (24.11.2008) :: Твої електронні обладунки
Що може бути зручнішим для перенесення даних, ніж флешка? І обсяги для зберігання інформації величезні, і розміри маленькі. Але саме цей корисний пристрій нерідко стає винуватцем серйозних проблем у користувача. Як показала практика, найбільше вірусів до....

0.008415