(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...

Все семинары ...
(полный план-график)

 : загальний по сайтуКурсы валют на PROext

Автоматично з Дт-Кт № 24 (14.6.2010)
Вікно у світ «1С»

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Нарахування за лікарняним листком

У конфігурації «Бухгалтерія для України»

Конфігурація «Бухгалтерія для України» дозволяє автоматизувати облік широкого спектра господарських операцій. Проте автоматичний розрахунок лікарняних на підставі даних про зарплату за попередні місяці у редакції 1.1 не реалізовано. Розглянемо варіант, як автоматизувати у ній відображення нарахувань за лікарняним.

У конфігурації «Бухгалтерія для України» реалізовано можливість розподіляти внески фонду оплати праці за рахунками витрат пропорційно до нарахувань. Тому при формуванні проведень за внесками ФОП для конкретного працівника рахунки Д-т за внесками ФОП визначатимуться автоматично з урахуванням рахунків витрат, зазначених для нарахування конкретного працівника. Щодо лікарняних за кошти підприємства, то рахунок Д-т у способі відображення лікарняного за кошти підприємства повинен відповідати рахунку Д-т «Нарахування працівника (окладу)».

Увага! У конфігурації неможливо відобразити нарахування за лікарняними, що переходять з одного місяця в інший. Тому слід зазначати суми нарахованих лікарняних за кожен місяць окремо.

Зараз ми розглянемо варіант, коли рахунок витрат «Нарахування» — рахунок 92 «Лікарняний за рахунок підприємства» зазначено у способі відображення Д-т 92 рахунка і внески ФОП відповідно розподілятимуться за рахунком витрат 92. У разі якщо в організації є нарахування з різними рахунками витрат (92, 231 тощо), треба для кожного нарахування створювати певний спосіб відображення зарплати — відповідно «Лікарняні за рахунок підприємства» 92 (Д-т 92 — К-т 663), «Лікарняні за рахунок соцстраху» 231 (Д-т 231 К-т 663) тощо. Це означає, що для кожного нарахування повинен бути свій спосіб відображення лікарняного за кошти підприємства.

Дві операції — один лікарняний

Перш ніж почати відображення нарахування лікарняних працівникові, слід у довіднику «Способи відображення зарплати в регламентованому обліку», що міститься у меню Зарплата, створити дві господарські операції з відображення лікарняних за кошти підприємства і за кошти фонду соціального страхування. Для цього створюємо два нові елементи:

  • лікарняний за кошти підприємства — зазначити найменування, рахунок Д-т — рахунок основного нарахування (наприклад, 92 «Адміністративні витрати»), рахунок К-т — 663 («Розрахунки за іншими виплатами») і вибрати податкове призначення;
  • лікарняний за кошти соцстраху — зазначити найменування, рахунок Д-т — 652 («Із соціального страхування»), рахунок К-т 663 («Розрахунки з інших виплат») і вибрати податкове призначення.

Тепер розглянемо конкретний приклад.

Приклад. У травні 2010 року працівник фірми ТзОВ «Добро» Ларін В.Г. приносить лікарняний листок тривалістю 14 днів. Перші 5 днів лікарняного оплачуються за кошти підприємства, останні 9 днів — за кошти Фонду соціального страхування.

Кількість днів оплати лікарняного за кошти підприємства регулюється законодавчо, на сьогодні це перші 5 днів лікарняного. Розмір нарахованих лікарняних за 14 днів становить 700,00 грн.

Введемо відповідне нарахування організації з відображення лікарняних листків. Для цього у меню Зарплата відкрийте список Нарахування організації. До цього плану видів розрахунку включаються всі нарахування, для кожного з яких зазначено спосіб відображення нарахованих сум у бухгалтерському та податковому обліку. Вам треба буде створити два нові елементи:

  • «Лікарняний за рахунок підприємства»;
  • «Лікарняний за рахунок соцстраху».

Для цього виберіть у списку відповідний рядок і двічі клацніть по ньому — з’явиться форма нового елемента.

У формі елемента «Лікарняний за рахунок підприємства» при її відкритті основні поля будуть заповнені автоматично, а саме: найменування елемента Лікарняний за рахунок підприємства, Спосіб розрахунку і Категорія розрахунку. Після цього на закладці Основні заповніть поля даними, вибираючи з довідників. У полі Відображення в бухобліку виберіть із довідника Відображення лікарняних за рахунок підприємства. Відтак на закладці База розрахунків виберіть види розрахунків, для яких нарахування за лікарняним буде базою для розрахунків.

При відкритті форми елемента Лікарняний за рахунок соцстраху автоматично будуть заповнені поля Найменування, Спосіб розрахунку і Категорія розрахунку. Аналогічно до форми Лікарняний за рахунок підприємства заповніть дані на закладці Основні, зазначивши спосіб відображення лікарняного у бухгалтерському обліку. На закладці База для розрахунків виберіть види розрахунків, для яких це нарахування буде базою для розрахунків лікарняного.

Нарахування за лікарняним листком працівника

Після введення господарських операцій та нарахувань організації з відображення лікарняних за кошти підприємства і за кошти соцстраху можна переходити до нарахування лікарняних конкретному працівникові організації. У конфігурації «Бухгалтерія для України» нарахування за лікарняним листком і, за потреби, розрахунок утримань до фондів виконуються за допомогою документа «Нарахування зарплати працівникам організації». Перед заповненням цього документа у його шапці вкажіть «Норму днів за місяць».

Для виконання автоматичного розрахунку основного нарахування слід відкоригувати кількість відпрацьованих днів. Зробіть це на закладці Нарахування для працівника, якому нараховуються лікарняні (Ларіну В.Г.), у рядку з нарахуванням Оклад за днями відкоригуйте кількість відпрацьованих днів. У нашому прикладі робочих днів 8 (22 робочі дні — 14 днів лікарняного).

Для відображення лікарняних додайте два нові рядки, і відтак у стовпчику Нарахування виберіть відповідний вид нарахування — Лікарняні за рахунок підприємства і Лікарняні за рахунок соцстраху. Розмір нарахованої працівникові суми лікарняних розраховується вручну і зазначається у стовпчику Розмір.

Табличну частину документа можна заповнити автоматично, натиснувши кнопку Розрахувати. Розрахунок буде проведено на підставі даних про нарахування зарплати і пов’язаних із нею податків та внесків. При цьому будуть враховані також способи відображення зарплати у бухгалтерському та податковому обліку, вказані для конкретного працівника у регістрі відомостей «Планові нарахування працівників організації».

Тепер перейдіть на закладку Внески. На ній слід заповнити і розрахувати утримання із зарплати працівника. Зверніть увагу, що лікарняні потрапляють лише до нарахувань і до розрахунку утримань із зарплати працівника до Пенсійного фонду. У розрахунку утримань із зарплати співробітника до всіх останніх фондів сума лікарняних не бере участі.

Наступним кроком буде розрахунок ПДФО. Для цього треба заповнити і розрахувати дані на закладці ПДФО. Розрахунок ПДФО виконується загальною сумою зі суми основного нарахування та лікарняних.

І, нарешті, розрахуємо внески до фондів соцстрахування. Для цього перейдіть на закладку Внески ФОП, заповніть і розрахуйте дані. Як і при розрахунку утримань із зарплати працівника, сума лікарняних бере участь лише у розрахунку утримань до Пенсійного фонду.

Щоб сформувати проведення з бухгалтерського та податкового обліку нарахованої зарплати і лікарняних, перейдіть на закладку Проведення і натисніть кнопку Сформувати проведення. Заповнений та розрахований документ «Нарахування зарплати працівникам організації» слід провести (кнопка Записати).

Після цього переходимо до виплати нарахованої зарплати і лікарняних документом «Зарплата до виплати» і перерахування податків платіжними документами. Зверніть увагу, що при автоматичному заповненні документа «Зарплата до виплати» за «Видом виплати» «Чергова виплата» буде враховано суму нарахування та суму невикористаного лікарняного.

Наступна стаття:  На початок статті «Парус» наповнює бюджет Частковий перегляд статті (тільки початок)
Не «1С»-ОМ єдиним
Корпорація «Парус» — найбільший український розробник автоматизованих систем управління — створила унікальну програму управління фінансово-господарським комплексом бюджетних установ.
«Парус-Бюджет 7» створено у повній відповідності до вимог нової...

В рубриці: 


Тематичний посторінковий перелік публікацій за 1-й квартал 2012-го року Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 13 (26.3.2012) :: Вікно у світ «1С»
Тематичний посторінковий перелік публікацій випусків поліграфічного видання бухгалтерського тижневика «Дебет-Кредит» (розділ «Автоматично з «Дт-Кт») за 1-й квартал 2012-го року...

Весняні жнива бухгалтера Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 11 (12.3.2012) :: Вікно у світ «1С»
Закриття періоду в сільському господарстві...

0.007975