(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...

Все семинары ...
(полный план-график)

 : загальний по сайтуКурсы валют на PROext

Автоматично з Дт-Кт № 24 (14.6.2010)
Інтернет для бухгалтера

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Нові можливості для бухгалтера

В інтелектуально-правових системах «ЛІГА:ЗАКОН»

Системи «ЛІГА:ЗАКОН» уже чимало років є незамінним інструментом у роботі бухгалтера, бо забезпечують можливість максимально швидко та правильно вирішувати не лише поточні завдання, а й складні та неординарні питання бухгалтерської практики.

Основною перевагою систем «ЛІГА:ЗАКОН» була і залишається можливість істотно спростити й оптимізувати пошук інформації з конкретних питань, що особливо важливо в умовах збільшення обсягів нормативно-правової, консультаційної та довідкової інформації.

Так, наприклад, унікальний інформаційно-аналітичний ресурс Ситуації для бухгалтера дозволить оперативно скористатися добірками всіх видів інформації щодо конкретних бухгалтерських ситуацій. Ресурс Енциклопедія бухгалтера дуже доступно, з посиланнями на документи розповість про можливі алгоритми дій при виконанні будь-якого виду операцій бухгалтерського та податкового обліку. Календар бухгалтера допоможе оптимізувати робочий процес у частині дотримання термінів і правил подання податковій звітності, а електронний аналітичний тижневик БУХГАЛТЕР & ЗАКОН надасть важливі аналітичні та консультаційні матеріали, що охоплюють усі можливі сфери діяльності бухгалтера.

Сьогодні ми розповімо про нові бухгалтерські ресурси «ЛІГА:ЗАКОН» і їхні переваги.

Ресурс Проводки — це систематизовані дані з відображення у бухгалтерському обліку господарських операцій. Ресурс дозволить не лише швидко провести пошук потрібної кореспонденції рахунків, а й отримати додатково чимало довідкової та аналітичної інформації, яка включає дані про зв’язок конкретної кореспонденції рахунків з іншими господарськими операціями, необхідні пояснення і консультаційно-аналітичні матеріали, присвячені застосуванню певної кореспонденції.

Основний пошуковий інструмент при цьому — режим ключових слів, за допомогою якого, вибравши ключове слово, що визначає необхідну бухгалтерську операцію, отримуємо список можливих проведень.

Наприклад, зіткнувшись з необхідністю нарахування заробітної плати виробничим працівникам і, відповідно, правильного утримання ПДФО, вибираємо слово ЗАРОБІТНА ПЛАТА, позиція НАРАХУВАННЯ і УТРИМАННЯ, — отримуємо список з 21 проведення, в якому вже вибираємо необхідні в конкретному випадку.

Визначивши потрібну кореспонденцію за назвою, відкриваємо документ. Унаслідок цього отримуємо інформацію не лише про те, які рахунки слід використовувати для такої господарської операції, а й уявлення про місце кореспонденції рахунків у комплексному відображенні господарського процесу. Крім того, скориставшись інформацією з розділу До уваги, можна отримати додаткові дані щодо обліку й оподаткуваннz конкретної господарської ситуації у ресурсі Енциклопедія бухгалтера.

Унікальний механізм Конструктор проводок, що є додатковим пошуковим механізмом ресурсу Проводки, дозволить не лише визначити для себе суть кожного конкретного рахунка, не вдаючись до Плану рахунків, а й вибрати можливо допустимі комбінації кореспонденцій рахунків, що передбачено Інструкцією про застосування Плану рахунків, затвердженою наказом Мінфіну від 30.11.99 р. №291, і враховано при формуванні цього механізму.

Ще один новий ресурс, який не має аналогів в інших інформаційно-правових системах: База помилок і спірних бухгалтерських ситуацій — реальна допомога фахівцям бухгалтерських та аудиторських служб у вирішенні нестандартних і спірних ситуацій на практиці.

Принцип формування ресурсу дозволяє ідентифікувати суть певної ситуації та з’ясувати, помилка це чи законодавча колізія. Якщо це типова помилка, яка часто трапляється у практиці, ресурс підкаже, на що звернути увагу, щоб виправити її або взагалі уникнути. Якщо ж це колізія, спричинена недосконалістю законодавчої бази, то тут ви знайдете аргументацію за і проти можливих способів дій, що допоможе виробити власну тактику поведінки у конкретній ситуації — обстоювати свій підхід чи погодитися з підходом, запропонованим контролюючим органом.

У ресурсі є свій перелік ключових слів, який допоможе у пошуку потрібної інформації. І вже якщо у минулому прикладі ми порушили тему заробітної плати, то подивимося, що в ресурсі є на цю тему. Ось, наприклад, ситуація, пов’язана з помилкою, що має місце при утриманні ПДФО із зарплати такої категорії працівників, як шахтарі.

Наступна інформаційна новинка систем «ЛІГА:ЗАКОН» — Єдина база податкових знань, яка стала складовою ресурсу Консультації і в якій у формі запитань-відповідей подано офіційну позицію ДПАУ з усіх напрямів чинного податкового законодавства. Розуміння такої офіційної позиції часто є відправною точкою дій платників податків, адже позицію ДПС можна беззастережно визнавати або намагатися оспорювати законними методами, але її не можна не знати для успішного ведення будь-яких форм бізнесу в Україні.

Звичайно, окремі запитання-відповіді іноді розміщуються в інших джерелах, загалом розміщені на сайті ДПАУ, але тільки у системах «ЛІГА:ЗАКОН» ці матеріали забезпечено посиланнями на згадувані у них документи, а також беруть участь у механізмі Зворотних зв’язків, що дозволяє аналізувати конкретне питання з урахуванням позиції податкових органів.

Зверніть увагу, що, наприклад, при роботі із Законом «Про податок з фізичних осіб» за зворотними зв’язками можна легко вийти на всі документи Бази податкових знань з цього питання (84 шт.) і врахувати все потрібне та важливе, що міститься у цих консультаційних матеріалах.

І останнє, на що звернемо увагу, — нова позиція у ресурсі Консультації — Офіційні роз’яснення органів влади. Під час підготовки аналітичних матеріалів, зокрема для видання БУХГАЛТЕР & ЗАКОН, ми часто стикаємося з тим, що окремі важливі позиції з питань бухгалтерського обліку й оподаткування взагалі не врегульовано або врегульовано так, що їх застосування без порушень неможливе.

Компанія «ЛІГА:ЗАКОН» при виявленні таких випадків узяла за практику звертатися за роз’ясненнями офіційної позиції до різних органів влади, і вже перші вдячні відгуки наших користувачів свідчать про те, що «ЛІГА:ЗАКОН» на правильному шляху, бо у цій системі можна знайти ексклюзивні відповіді на багато запитань.

Не можна не зазначити, що всі нові ресурси мають зручний та простий інтерфейс, зрозумілу і звичну для користувачів систем навігацію, що дозволяє швидко і легко орієнтуватися у такому багатофункціональному наповненні і завжди знаходити те, що потрібне саме зараз. Одне слово, нові рішення, як і всі давно існуючі можливості систем «ЛІГА:ЗАКОН», покликані якісно допомогти бухгалтерові як у повсякденному робочому процесі, так і у складних нестандартних ситуаціях.

Редакція «Автоматично» вдячна Ірині Петрушкевич, керівникові Департаменту інформаційних ресурсів компанії «ЛІГА:ЗАКОН», і Олександру Кириченку, керівникові напряму «ЛІГА:ЗАКОН» компанії «СОФТКОМ», за надану інформацію.

Компанія «ЛІГА:ЗАКОН» — національний лідер галузі комп’ютерних інформаційно-правових систем. Місія компанії — забезпечення ділового співтовариства інформаційно-правовою підтримкою на основі сучасних інформаційних технологій.

Компанія СОФТКОМ — офіційний партнер «ЛІГА:ЗАКОН» у м. Києві. Компанія займається встановленням, налаштуванням та супроводом систем ЛІГА:ЗАКОН, програмних продуктів «1С» та IT-обслуговуванням.

Наступна стаття:  На початок статті Нарахування за лікарняним листком Частковий перегляд статті (тільки початок)
Вікно у світ «1С»
У конфігурації «Бухгалтерія для України»...

В рубриці: 


Небезпечні контакти Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 07 (13.2.2012) :: Інтернет для бухгалтера
Шахрайство в Інтернеті ...

Довірте рутину Інтернету Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 50 (12.12.2011) :: Інтернет для бухгалтера
Бухгалтерські проблеми вирішуємо за допомогою сервісу iFin...

0.009644