(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...
Все семинары ...
(полный план-график)









 : загальний по сайту



Курсы валют на PROext

Запитання і відповіді № 23 (9.6.2008)
Ви запитали редакцію

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Розмір авансу, який виплачується працівникам, законодавчо не встановлено

Чи є законодавчо встановлений мінімум щодо розміру авансу на заробітну плату? Чи можна виплачувати, наприклад, аванс усім по 100 грн?

Законодавчо розміру авансу працівникам не встановлено. Розмір авансу та дати виплати заробітної плати треба закріпити або в колективному договорі, або розпорядженням керівника по підприємству, або безпосередньо у трудовому договорі, якщо такий укладається у письмовій формі, або затвердити у Положенні про оплату праці.

Економічні, правові та організаційні засади оплати праці працівників, які перебувають у трудових відносинах (на підставі трудового договору) з підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та господарювання, а також з окремими громадянами, визначає Закон про оплату праці1. Так, ст. 24 Закону про оплату праці, а також ст. 115 КЗпП встановлено, що заробітна плата виплачується працівникам регулярно у робочі дні у строки, встановлені у колективному договорі, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.

Розмір авансу, який є лише частиною місячної заробітної плати працівника, справді чинним законодавством не встановлено. Але слід пам’ятати, що заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу і, відповідно, відпрацьований час. Аванс — це фактично заробітна плата за першу вже відпрацьовану половину місяця. Правильно було б, щоб розмір авансу розрахувати у відношенні до відпрацьованого часу та місячної, погодинної норми оплати праці (обсягу робіт). Але якщо такої можливості немає (недостатня кількість обігових коштів, тимчасові фінансові труднощі на підприємстві), то при встановленні авансу у розмірі 100 грн працедавець порушення не чинить, бо формально він виконує вимоги законодавства України про працю щодо потреби виплачувати заробітну плату двічі на місяць.

1 Закон України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР.

Ганна БИКОВА, «Дебет-Кредит»



Наступна стаття:  На початок статті 



Про призначення нового директора свідчить виданий кадровий наказ Частковий перегляд статті (тільки початок)
Ви запитали редакцію
Ми — новостворене підприємство. Як правильно оформити директора на роботу?...

В рубриці: 


Право на відпустку перед і після відпустки по вагітності та пологах Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 19 (11.5.2015) :: Ви запитали редакцію
Чи можна надати працівниці відпустку безпосередньо перед і зразу після
відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами? ...

Заява на відпустку — пережиток минулого Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 19 (11.5.2015) :: Ви запитали редакцію
Що мусить робити підприємство, якщо працівник не пише заяву на відпустку? ...

0.025391