(044) 391-51-92
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Ближайшие семинары,
тренинги, вебинары ...

Все семинары ...
(полный план-график)

 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)


Запитання і відповіді № 23 (9.6.2008)
Ви запитали редакцію

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Про призначення нового директора свідчить виданий кадровий наказ

Ми — новостворене підприємство. Як правильно оформити директора на роботу?

Залежно від форми підприємства (організації, установи), рішення про призначення керівника може прийматися у різному порядку, який визначається його установчими документами (статутом, положенням).

У ТзОВ такі рішення зазвичай оформлюються у вигляді протоколу зборів учасників, в акціонерних товариствах — це можуть бути рішення загальних зборів, наглядової ради, на приватних підприємствах — рішення засновника, на державних підприємствах — наказ (розпорядження) органу, до сфери управління якого належить підприємство, на комунальних підприємствах — розпорядження міського, селищного, сільського голови.

Керівник, щодо якого повноважний суб’єкт прийняв рішення про призначення його на посаду, видає наказ по особовому складу (кадровий), приклад якого наведено у зразку 1. Цей наказ є підставою для внесення запису до трудової книжки (у цьому записі, за бажання, можна посилатися і на рішення відповідного повноважного органу, наприклад, як наведено у зразку 2).

На новостворених підприємствах керівник може бути призначений на посаду з виникненням трудових відносин між ним і підприємством лише з дня набуття підприємством статусу юрособи (тобто з дня державної реєстрації). І саме з дня, зазначеного у кадровому наказі, керівнику нараховують заробітну плату.

Зразок 1

Зразок 2

Відомості про роботу

№ запису
Дата
Відомості про прийом на роботу, переведення на іншу роботу і звільнення (із зазначенням причин і посилання на статтю, пункт закону)
На підставі чого внесено запис (документ, його дата і номер
число
місяць
рік
        Товариство з обмеженою відповідальністю «Альфа»  
14
03
06
2008
Відповідно до рішення зборів учасників (протокол від 2 червня 2008 року №1), призначений на посаду директора наказ №1 від 03.06.2008 р.

Олексій КРАВЧУК, юрист, аудиторНаступна стаття:  На початок статті Розмір авансу, який виплачується працівникам, законодавчо не встановлено Частковий перегляд статті (тільки початок)
Ви запитали редакцію
Чи є законодавчо встановлений мінімум щодо розміру авансу на заробітну плату? Чи можна виплачувати, наприклад, аванс усім по 100 грн?...

В рубриці: 


Право на відпустку перед і після відпустки по вагітності та пологах Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 19 (11.5.2015) :: Ви запитали редакцію
Чи можна надати працівниці відпустку безпосередньо перед і зразу після
відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами? ...

Новоприйнятим працівникам можна надати відпустку пропорційно до відпрацьованого часу Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 19 (11.5.2015) :: Ви запитали редакцію
Якщо працівник не відпрацював на підприємстві 6 місяців, як можна йому надати
відпустку? ...

0.032387