Зателефонуйте нам
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!




Чергові семінари,
тренінги, вебінары ...

Більше семінарів ...









 : загальний
   (по всіх сайтах ДК)






Запитання і відповіді № 32 (11.8.2008)
Ви запитали редакцію

Увага! Архівна публікація 

 


Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка на даний час ймовірно втратила актуальність і може не відповідати діючим нормам бухгалтерського та податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua

або оберіть потрібний вам разділ ДК-порталу в верхньому рядку навигації.

Сумісник може бути переведений на постійну роботу на підставі наказу

У нас працює сумісник. Плануємо перевести його на постійне місце праці з певної дати за цією самою посадою. Як документально оформити таке переведення?

Законодавство про працю не містить особливих вказівак щодо порядку зміни умов трудового договору в подібних випадках. Робота за сумісництвом — особлива форма трудових відносин між роботодавцем і працівником, що означає особливий характер організації робочого часу й оплати праці і є істотною умовою праці. За загальним правилом, зміна істотних умов праці допускається виключно за згодою працівника (ст. 32 КЗпП).

Порушене питання виникає на практиці при зміні працівником основного місця роботи. Це означає, що працівник звільнився з основного місця роботи з одного підприємства і влаштувався на основне місце роботи на інше підприємство, на якому він раніше працював за сумісництвом (у запитанні йдеться саме про таке інше підприємство).

Щоб змінити умови організації роботи сумісника, надавши їм постійний характер, на практиці можна піти такими двома шляхами:

1) звільнення особи з посади за сумісництвом із наступним прийняттям на постійну роботу;

2) безпосереднє переведення на постійну роботу на тій самій посаді.

Перший шлях доцільний у випадках, коли працівник бажає оформити у трудовій книжці запис про прийняття на роботу на новому підприємстві, на якому він раніше працював за сумісництвом, і з якихось причин не хоче наводити у ній інформацію про період роботи за сумісництвом (нагадаємо, що запис у трудовій книжці про роботу за сумісництвом здійснюється за бажанням працівника). Тоді звільнення працівника та наступне прийняття на постійну роботу здійснюються у загальному порядку (на підставі заяв працівника з виданням відповідних кадрових наказів). До трудової книжки у цьому випадку підприємство вносить лише запис про прийняття на роботу.

Другий шлях є більш прийнятним, особливо у випадках коли для працівника принципово важливо зберегти неперервний стаж, соціально-побутові умови, та в деяких інших випадках. У цьому разі для переведення на роботу на постійній основі працівник пише заяву та подає трудову книжку.

У трудовій книжці кадровик підприємства робить запис про дату прийняття на роботу за сумісництвом, зазначає інформацію про зміни у трудових відносинах (назвах структурних підрозділів, посад тощо), які сталися під час роботи за сумісництвом (у разі їх наявності). Лише після цього до неї вносить запис про переведення на постійну роботу на цій самій посаді. Підставою для такого запису є наказ, приміром, такого змісту: «Сумісника Іванова І. П., інженера-електрика, з 1 серпня 2008 р. перевести на постійну роботу на тій самій посаді з посадовим окладом 2700 грн. Підстава: заява Іванова І. П.». А заява працівника-сумісника про переведення з сумісництва на основне місце праці може бути, приміром, такого змісту: «Прошу перевести мене на постійне місце праці на посаду інженера-електрика з 1 серпня 2008 року. На цей момент цю посаду я обіймаю за сумісництвом».

Олексій КРАВЧУК, к. ю. н., аудитор



Наступна стаття:  На початок статті 



За умисну невиплату заробітної плати керівник може бути притягнутий до кримінальної відповідальності Частковий перегляд статті (тільки початок)
Ви запитали редакцію
Наше підприємство у зв’язку з відсутністю коштів на розрахунковому рахунку вже декілька місяців нараховує, але не виплачує заробітну плату працівникам. Яка відповідальність за невиплату зарплати?...

В рубриці: 


Право на відпустку перед і після відпустки по вагітності та пологах Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 19 (11.5.2015) :: Ви запитали редакцію
Чи можна надати працівниці відпустку безпосередньо перед і зразу після
відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами? ...

Невикористані дні відпусток не «згорають» Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 19 (11.5.2015) :: Ви запитали редакцію
Якщо працівник не ходив у відпустку 5 років, що може зробити підприємство? ...

0.021232